• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 52
Всичко за този вид строителство.
Supchi - помощник
Здравейте,
Тези оферти конкурират ли се? Цените са доста различни.
И още нещо, стъклата 4 сезона, от един магазин ми казаха, че на денонощие се губели около 5-6 градуса, ако е нормален троен стъклопакет, спрямо стъклопакет 4 сезона.
Не искам 4 сезона, защото четох, че е подходящ за юг, най-вече, и има леко затъмняване. Моето изложение е изток и някои хора от семейството имат проблеми с очите, та не искам да затъмнявам допълнително. Достатъчно е, че вратата е входна.
Моля за съвет. Мерси.

Прикачен файл

M.PNG

Прикачен файл

L.PNG
L.PNG (64.62 KиБ) Видяна 2751 пъти
miliad - майстор
Различни са защото втората оферта е смятана с прозоречно крило и на 90 % предполагам, че е заложено отваряне навътре. Иначе е по-скъпа и като профил и като стъклопакет. Вече има 4 сезона, което е прозрачно почти.
Между другото на първата оферта е отбелязано крило за отваряне навътре/ценово не влияе, но да си знаете/.
Supchi - помощник
Коригираха втората оферта.
Отново прикачам последните две оферти, които имам. Какво мислите, miliad?

Прикачен файл

M.PNG

Прикачен файл

Lu.PNG
Lu.PNG (44.52 KиБ) Видяна 2693 пъти
miliad - майстор
Е, аз каквото мисля съм го казал по нагоре.
Отивате на място и виждате какво ви предлагат като профили, обков и качество на изработка. Стъклопакета явно сте го избрали. Остава да решите дали ще бъде 88мм профила или 76мм.
Supchi - помощник
Промяна в плана. Връщам се отново към балконска врата, с отваряне навътре.

Основният ми фокус вече е към коефициента на топлопроводимост (освен качеството на изработка, което трудно бих заключила).

Мислите ли, че може да се вярва цифрите в офертите? Има ли други особености около този коефициент, за които да се внимава?

Получих оферта за седем камерен Трокал, 76мм, от Ролпласт, троен стъклопакет 44мм, Обков: " Winkhaus 2016 ", 1 DST LS, Basis+1, FH, ws /бял/ 1050 mm
2 DKT RS, Basis+1, ws /бял/ 1050 mm
1 Мултифункционален_елемент
, Топлоизолация /Uw/: 0.87 W/m2K, което е уау на фона на всичко досега.

За височина 218см нужни ли са делители? Замислих се, че може да се направи врата около 180/190см и другото отгоре да е статична част. Дали това не е по-добре?

По повод на стъклата и коефициентите, Solar Heat Gain Coefficient (SHGC) е също важен компонент, поне за мен, но досега не съм го срещала в офертите. Това ли са въпросните 4 сезона? Тук има ли поле за избор? Защото за мен е важно SHGC да е висок.
Supchi - помощник
Здравейте отново!
Спрях се на фирма Кристиан-Нейко.
Така мисля да изглежда изработката визуално. Все още не съм сигурна дали има голям смисъл, но ще намали тежестта вратата.

Офертата включва:
PVC дограма Koemmerling система Profine 88 - 7 камерна дограма с широчина на профила 88мм.
Обков на фирма "G-U".
Стъклопакети с дебелина 44мм, съставени от 4мм Iplus Top 1.1 + 16мм дистанция с топъл дистанционер Swisspacer и газ аргон + 4мм бяло + 16мм дистанция с топъл дистанционер Swisspacer и газ аргон + 4мм Iplus Top 1.1.

miliad, какво мислите? Има ли нещо, което е нужно да доуточня с фирмата, да попитам за промяна, корекция?
Все още мога да променя някои детайли, моля Ви за съвет и мнение.
Цената е около 1.5 и е конкурентна на Лукспласт за сходни параметри с по-добър коефициент на топлопреминаване от Кристиан-Нейко.

Прикачен файл

current door view.PNG
current door view.PNG (29.55 KиБ) Видяна 2535 пъти
resistbody - майстор
Има сюрмета с дръжка (обков), така не се налага да се навеждате и изпъвате за да отворите втората врата (моята е поръчана с такова) и шнапер може да добавите, не оскъпява а си е екстра..

И моята мислех да е така отгоре, но много грозно ми седи и се отказах, освен това на моя профил почти нямаше да остане стъкло..
miliad - майстор
Не харесвам начина на разделяне на дограмата. На тази дограма горния пакет ще изглежда като амбразура. 20 см е видимо стъклото. Светлата височина на вратата става под 180см
Класическото две крила до горе, с делител на някаква височина през тях. По-просто, по-стабилно и не на последно място, по-лесно за монтаж/ повярвайте, има значение/.
Пеш - специалист
Привет на всички, Честита ви Нова 2022 година, пожелавам ви късмет и здрави гърбини ;) .

Почнах да събирам оферти от фирми за дограма, имам вариант от познат с дограма
*VEKA ,Каса 5кам. SOFTLINE 70мм - 4Ка/4Б/4Вис.ен. 36мм +Аргон+PVC дистанционер черен и Обков: Siegenia
*"ТРОКАЛ - Бейсик - Високоенерг.PLUS (4) /12/ Бяло (4) /14/ Нискоем. (4) - Aргон 38.0 - Winkhaus 2016 "

и очаквам оферта от една локална фирма, която предлага Gealan s8000, която е 6 камерна с 4сезона/4Б/4К и 38мм с боков MOKA.

Не търся шумоизолация, а добра топлоизолация. Моля ви за коментари на тези Gealan s8000 много е оскъдна информацията в БГ за тях, което много ме притесни.
kivanov - специалист
Опитвам се да сравня Reynaers Masterline 10 и Alumil S77, а и плъзгания Reyaners CP155 и Alumil S560. Отзиви? Честно казано не ми се дават излишни пари :)
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: