• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52
Всичко за този вид строителство.
Тани - модератор
Дограма
Tsilkov - майстор
Ето линк към една синтезирана и смислена презентация за прозорците:
http://www.passivehousecal.org/sites/de ... uilder.pdf
masurev - напреднал
Здравейте,
Една задачка, която не е за дограма, а за стъклопакет, но ......
апартамент в София, изложение - ЮИ, първи етаж, френски прозорци, двоен стъклопакет 4мм бяло стъкло - 16мм въздух - 4мм бяло стъкло, дървена дограма...
Идеята ми да пробвам нискоемисийно фолио на LLUMAR ........ т.е. топлина ни' навътре, ни' навън, тъй като зимно време така или иначе не влиза много, много слънце.

Чакам коментари и препоръки за еретичните ми мисли.
Tsilkov - майстор
Ами то за да го коментираме това стъкло трябва да дадеш характеристики на него и друго стандартно :? . По принцип на южни изложения много по-ефективно е просто да сложиш хоризонтална козирка или тента над прозореца понеже лятото слънцето грее високо.
masurev - напреднал
"нискоемисийно фолио на LLUMAR ........ т.е. топлина ни' навътре, ни' навън"
Все още не са ми пратили точните характеристики на фолиото, но идеята е от обикновен стъклопакет да се направи (с фолиото) нискоемисиен стъклопакет. Предвид факта, че зимата нямаме много, много слънце (изложение ЮИ с отклонение 5 градуса към изток :-D, в София), не мисля че е оправдано търсене на "К" ефект (да търся ползи през зимата, а лятото да се чудя с какво да направя сянка).
Просто търся инфо (засега на идейна фаза) от запознати за използването на фолио за такива цели.

При първа възможност ще постна параметрите на фолиото.

Предварително БЛАГОДАРЯ!
masurev - напреднал
Пратили са ми кратко инфо (извадка):
"Произвежданото от Лумар енергоспестяващо фолио е два вида. Серии VE и EnerLogic, разликата между тях е в проводимоста на материала като за VE серията тя е 0.45, а за EnerLogic 0.038. Разликата е над десет пъти в полза на EnerLogic като за това помага сложният строеж на многото слоеве във фолиото."

За подробна техническа информация за EnerLogic са ме насочили към http://www.foliozastakla.bg

Цената, която ми е дадена е: серия VE - над 30лв./м2 и серия EnerLogic - над 120лв./м2 (което като цяло предопределя всичко). Цената на стъклопакет 4 сезона (с все стъкла и железа 4-16-4) е от порядъка на 25-30 лв./м2, но остава неясно какви са точно параметрите на този стъклопакет ....

:?
radius - майстор
Нискоемисийно е К-стъклото, а 4 сезона е високоенергийно. Това фолио е с много интересна цена :lol: .
masurev - напреднал
radius написа:
Това фолио е с много интересна цена :lol: .
А'а. Вижда ми се някакси непродаваемо, но все пак се произвежда :).
estqwerty - специалист
някой може ли да ми помогне ?
искам да пресметна колко ще намалеят загубите през прозорците ако сложа ролетни щори. и колко биха допринесли за намаляване на разходите.
примерно 10м2 дограма,
двоен стъклопакет с U 2.9 w/m2k.
за щорите намирам U 0.85 w/m2k не мога да преценя може ли да е реално?
въздушната междина м/у щората и пакета ще окаже влияние, как да я включа в сметката?

аз стигам до едно u 0,741 w/m2k дали съм го познал? това е за стъклопакет и щора без въздух.

благодаря предварително.
Tsilkov - майстор
estqwerty написа:
за щорите намирам U 0.85 w/m2k не мога да преценя може ли да е реално?
За да стане това ламелата трябва да е пълна с 3-4 см. полиуретан - демек няма как да стане на практика.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: