• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 52
Всичко за този вид строителство.
adonchevski - специалист
Да, стъклата са 6/4/6 мм. Сега виждам, че 1-2 от офертите са със стъкла 4/4/4 мм на големите прозорци. Явно има начин и да са на 4мм, а не на 6мм.
MASTER - специалист
Смущаващо е, че за едни и същи размери стъклопакети имаш предложени различни дебелини на стъклата. Някой или се е преосигурил излишно много, или друг умишлено, или от незнание е заложил по тънко стъкло.

Моите впечатления от българските производители на прозорци са, че ползват програмни продукти единствено за лесна калкулация на цена, и евентуално за работна карта за разкрой.

А решенията за статиката се вземат рутинно и на окомер.

Сериозните програми за конструиране на прозорци са със заложени изисквания за статика и максимално допустими размери.

Въвежда се размера на прозореца и програмата сама определя дали профила трябва да има армировка, или не, ако има - с каква дебелина на стената да е. Какъв да е делителя, дали да е допълнително усилен. Ако се присъединяват каси - какъв да е съчетаващият профил, дали да е с метален усилител. Колко дебели да са стъклата на стъклопакета. Какъв да е обкова. И в програмата няма опция да се надвиши максимално допустимият размер за големина на прозорец. Естествено се взимат и предвид ветровите натоварвания

Независимо за какви профили става дума, статиката е точна наука, и резултата е еднакъв за всички производители.

Освен Генео, няма кой друг да предложи профили само със стиропор вътре. Тези профили са с композитни материали, а останалите производители работят с обикновено PVC-H и метална армировка. При нужда от ниско Uf се ползват за армиране железни профили с прекъснат термомост ( точно както на алуминиевите профили)

Но в случая с Генео профилите също съм убеден, че има гранични допустими размери, които следва да се вземат предвид при конструиране.
adonchevski - специалист
Забравих да уточня, че различните дебелини, които имам, са при различни профили. Тоест дебелините са консистентни спрямо профила.
adonchevski - специалист
MASTER написа:
Видях един стар познат, който продава G-U в България, и ми каза че това "системно" решение в България се продава за 6-7 лева на метър ...
Къде се продава и има ли фирма за фограма, която монтира с него?
Tsilkov - майстор
adonchevski написа:
Да, стъклата са 6/4/6 мм. Сега виждам, че 1-2 от офертите са със стъкла 4/4/4 мм на големите прозорци. Явно има начин и да са на 4мм, а не на 6мм.
Да ти кажа честно по-скоро 4/4/4 е прозорец с които ще имаш драма и става въпрос за грешка (все пак ти правят оферта и нищо не си поръчал още)
MASTER написа:
Но в случая с Генео профилите също съм убеден, че има гранични допустими размери, които следва да се вземат предвид при конструиране.
Да ако се наложи му се слага армировка. Какво става тогава с Uf историята мълчи :lol:
adonchevski - специалист
Tsilkov написа:
Да ти кажа честно по-скоро 4/4/4 е прозорец с които ще имаш драма и става въпрос за грешка (все пак ти правят оферта и нищо не си поръчал още)
Да, "печатна" грешка било. 6/4/6 са калкулирани, но са написали грешно 4/4/4.
MASTER - специалист
adonchevski написа:
MASTER написа:
Видях един стар познат, който продава G-U в България, и ми каза че това "системно" решение в България се продава за 6-7 лева на метър ...
Къде се продава и има ли фирма за фограма, която монтира с него?
https://gu-bulgaria.com/контакт/ - Aко правилно съм се ориентирал, че става дума за София.
MASTER - специалист
Сега видях, че някаква фирма предлага система за форвандмонтаж на Илбрук
Системите на Илбрук и Судал са от пуренит. Пуренитът не знам доколко е познат в България, но представлява пресовани със смола много ситно смляни частици. Визуално напомня талашит, но всъщност е много по лек и добър изолатор, също така механично е по здрав от полистирола. Водоустойчив е - ползва се за профил между пода и долната част на касата на врати.

Ако някъде под някаква форма се продава в България, може да се нарежат гредички за предстенен монтаж по размер. Защото така наречените "системни" решения винаги включват твърде много принадена стойност.

А иначе ми е интересно какво точно включва цената на фирмата представител в България, дали само гредичките, или и уплътняващите бандове, за метър ли е :D или някакъв примерен комплект за прозорец.

http://access-novello.com/product/12555 ... bruck.html
MASTER - специалист
Изображение


Ето как изглежда алуминиева капачка с дървесен декор. Вътрешно е бял прозореца, но може да бъде със същия декор, само че фолио.

Днес го доставиха този джам, и го щракнах, защото със дървесен декор тук изключително рядко поръчват клиентите.
Причината не е финансова, по скоро въпрос на възприятие ...
adonchevski - специалист
Не изглежда зле, но цвета накрая ще го избирам.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: