• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 52
Всичко за този вид строителство.
radius - майстор
Предполагам няма да му харесат цените на модерните стъкла, към които гледаш.
MASTER - специалист
E то ако гледа цената, да си беше оставил старите прозорци. :D

Не знам, на мен не ми харесват тези ниските прозорци.

Освен всички други недостатъци, ако си ги направи нормално високи ще му е по светло, дори и със 4 сезона.

Някой знае ли колко точно затъмняват тези 4 сезона, и колко е разликата в цената между 4С Б К , и К Б К ?
Hursa - майстор
Моля дайте (ако някой е намирал такава информация) – отразяващата способност за различните покрития на стъклата при различни дължини на вълната (спектъра на отражение – за различните „модели стъкла”). (Също и спектъра на пропускане на стъклата с различни покрития.)
radius - майстор
MASTER написа:
Някой знае ли колко точно затъмняват тези 4 сезона,
Точно не мога да ти кажа, но в дадени стаи имам б/б/к и 4с/б/к и има видима разлика гледано отвътре -навън.
Tsilkov - майстор
MASTER написа:
Някой знае ли колко точно затъмняват тези 4 сезона, и колко е разликата в цената между 4С Б К , и К Б К ?
Масовите оскъпяват с 10-20 лв/м2 стъкло, но и осветеността (LT) намалява брутално (общо взето 1:1 което няма смисъл само по себе си). Може да го видиш с калкулатора на AGC за различните модели. Хората си мислят че е едно и също защото стъклото се е прозрачно, но осветеността в стаята е коренно различна. Тройния пакет пък сам по себе си намалява солар фактора което съвсем обезсмисля селективно стъкло-"четири сезона".

Има и високоселективни стъкла където отношението осветенос/преминала топлина е 2:1.Например миналата година правих една офис сграда с AGC Cool Lite Extreme и имаше 55% осветеност (Lt) при 27% топлопреминаване (SF) за троен стъклопакет. При двойния беше 60% осветеност (Lt) при 28% топлопреминаване (SF) за троен стъклопакет. Поръчката обаче беше за 5000 м2
MASTER - специалист
То 60% VLT го водят за перфектно в такива случаи, 55% си е напълно приемливо.

Аз съм силно объркан от търговските наименования на стъклата. Когато последно съм бил в БГ популярните имена бяха енерджи и сънерджи - не помня на Сейнт Гобен ли бяха, или Пилкинтън.

После вече чух понятията всесезонни стъкла и 4 сезона - предполагам, че става дума за същия тип стъкла. Но понеже в Германия разбираемо не са популярни - не съм убеден напълно, че съм наясно кое точно кое е :D :D :D
Tsilkov - майстор
Търговските наименования са "как му дойде на бачото". Това "4 сезона" е гаражен слоган за евтино селективно стъкло.
Ако искаш да гледаш стъклата в сайта на производителя. Ако ти се гледат параметри - http://www.yourglass.com/configurator/g ... /main.html
venstano - специалист
Здравейте колеги,
Тъй като и аз съм пред избора за дограма на нова къща намираща се на 1300м надморска височина, да попитам за съвет. Първо да кажа че става въпрос за PVC дограма за южната фасада, където са ми активните помещения, спални на втория етаж и дневна с кунхя на първия.От прочетеното до тук си направих няколко основни извода - Качествена дограма с най-малко делители и отваряеми части, троен стъклпокет от 6мм стъкло с топли пластмасови дистанционери и качествен обков. Дотук добре само че ми се оформят две големи витрини на първи и втори етаж с ширина 3,40м/височина 2,60м,които не знам как да ги направя. За да имам най малко делтители мога да ги разделя на две по 1.70м с височина 2.60м, но ще трябва да са с плъзгащ механизъм, да ама какъв ?. По отношение на стъклата имам съсед наблизо, който си е сложил на къщата трислоен стъклопакет - бяло вън/бяло/К-стъкло вътре, и ми твърди че най-важното за там е да събираме колко се може повече сънце. Моя архитект обаче ми е дал 4сезона вън/бялок/К-стъкло вътре, и твърди че съм щял да си прегрявам къщата ако не сложа това 4 сезонното. ЩЕ съм ви благодарен за всякакви идеи относно тези мои терзания, и прикачвам снимка на последното предложение за разпределението на дограмата [im
Прикачен файл:
Dograma_house.jpg
g][/img]
MASTER - специалист
Добре си го замислил, но за големите отвори нямаш голяма алтернатива...
Това в дясно на снимката е широко 3,30 и високо 2,30 и е супер за това, което си решил .

Изображение

Обаче цената му е за хора, които не познават парите ....


А да си прегрееш къщата на 1300 метра височина ... ми се струва малко .... , но Цилков да каже, той е архитекта ;)
venstano - специалист
Други варианти,които измислих, за да не е с плъзгащи механизми от финансова гледна точка са прикачените по долу, но отново остава въпроса със стъклопакетите каква комбинация да избера. Днес говорих с една от фирмите за дограма и като чуха за комбинация бяло вън/бяло/К-вътре , директно ме отрязаха,казаха че софтуера на производителя на стъклопакетите не позволява такава комбинация, трябвало задължително външното да бъде някакво от вида на 4 сезона. Ще бъда благодарен на Цилков да даде мнение по въпроса.
Прикачен файл:
Dograma_house_4.jpg
Прикачен файл:
Dograma_house_3.jpg
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: