• 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
Всичко за този вид строителство.
nelina_london - специалист
Деси ,а защо различни размери ?
При нас също беше заложен един размер ,но строителят поръча друг и каза ,че само този можели да му осигурят.Слагаха по 2 реда и после половинката ряза допълнително подложки от него за точната височина .Доста трудно се реже .
Страничния фибран го приемаш като гевезлък ,защото не си видяла масово колко аматьорски се нивелира и монтира дограма . Огромни прозорци ще ми мерят с 60 см. нивелир . :shock:
Dessie - специалист
съб мар 11, 2023 12:06 amnelina_london написа:
Деси ,а защо различни размери ?
При нас също беше заложен един размер ,но строителят поръча друг и каза ,че само този можели да му осигурят.Слагаха по 2 реда и после половинката ряза допълнително подложки от него за точната височина .Доста трудно се реже .
Страничния фибран го приемаш като гевезлък ,защото не си видяла масово колко аматьорски се нивелира и монтира дограма . Огромни прозорци ще ми мерят с 60 см. нивелир . :shock:
За под керамичните зидове ми трябваше 300х600, за под прозорците 150х600, а за над тях 200х600. Сумарно всичките бяха три палета и половина, исках да поръчам 4 - не можело. Добре дайте 3 - пак не можело. Искали камион… ем, да си ги държат и да чакат някой с поръчка на камион. И на тия им е порастнала работата и са решили, че пари ги бият през ръцете. Те с дребни поръчки не се занимавали…Как никой в тая държава не оценява, че крайния клиент е важен?!? Все чакат някой с милиони, за ден да ги нахрани…. Той орела в небето, те сложили тигана и се подиграват на тия дето са хванали врабчета :-)
kanevg - специалист
пет мар 10, 2023 11:06 pmbrick написа:
пет мар 10, 2023 6:16 amkanevg написа:
пет мар 10, 2023 12:46 ambrick написа:
Тухлите са ясни, въпросът ми е за Итонга с повишена товароносимост.
Преди наистина имаше такъв газобетон и доколкото знам е спрян, но може да съм пропуснал нещо...
Става дума за YTONG B5/D600.
https://www.niteragroup.com/kategorii-p ... NG-B5-D600
Взел съм такъв за първия ред на зидарията с дебелина 10см.
Кога е купуван вашият D600?
Линкът не е актуален, там пише цени отпреди 5 г.

Защо питам - в София D600 не намирам вече, изчезна от складовете, от които пазарувам. За последно го мернах миналата година. Тогава бяха два вида: D600 здрав и D440 лек.
Сега пак има два вида, но "здравият" е D400, е лекият е D350. За сите паре - повече въздух... :-D
Инак преди години произвеждаха и D700, той се водеше дори че е за носещи стени.
B5/D600 купих миналата година ноември, условието беше да взема 1 палет.
Тъй като реших малкото стени на 12см да ги зидам с 15см итонг, ще взема пак B5/D600 - условието пак е същото, кратно на палет.
Направих запитване миналата седмица - има наличности.
resistbody - майстор
Кви са тея работи палети и глупости... в нашето село има 3 строителни магазина и поддржат поне 4-5 размера и си взимаш на бройка каквото си искаш... аз на места ми трябваше 15 на места 12.5... вярно е по-скъпо, ама има..
kanevg - специалист
съб мар 11, 2023 11:44 amnelina_london написа:
От D600 или D700 ?
D 700 не го произвеждат вече, говорих с някакъв търговски представител на КСЕЛА.
milanss - специалист
Здравейте,
Предстои ми смяна на дограма. Избран е профила и тройния стъклопакет също, досега. Спрях се на б/б/Ка. Прочетох доста за стъклопакетите. Но тук и в други форуми срещнах препоръки за Ка/б/Ка. Но никъде нямаше обяснение, сравнение с б/б/Ка. Всички сравнения бяха с 4с/б/Ка. Каква е функцията на второ Ка стъкло на позиция 2? Как точно подобрява топлоизолацията? Как протичат процесите в този стъклопакет след преминаване на слънчевата светлина(топлина)? Благодаря
Hursa - майстор
Интересува ли ви още? Разписвано е няколко пъти - как работи нискоемисионното покритие на стъклата при стъклопакетите, поне както и до колкото го разбирам. Какво по конкретно ви интересува за "процесите в този стъклопакет след преминаване на слънчевата светлина(топлина)".
пет мар 10, 2023 6:31 pmkanevg написа:
За фибрана малко съм озадачен, не ми се вярва че ще се деформира.
Под плочата на сутерена и нулевата плоча сложих 5см Fibran 500L, с якост на натиск 50тона/м2.
Какво ви озадачава. От къде са данните.
milanss - специалист
Не ми разбрахте въпроса. Знам как действа Ка стъклото в троен стъклопакет б/б/Ка, на позиция 5. Но каква е ползата от добавяне на второ Ка стъкло на позиция 2 в стъклопакет Ка/б/Ка? Никъде не прочетох обяснение за това. Само, че било по-добре с второ Ка стъкло. Затова попитах как помага за по-добрата топлоизолация на стъклопакета. Ако знаете обяснете ми. Благодаря
ср мар 29, 2023 9:10 pmHursa написа:
Интересува ли ви още? Разписвано е няколко пъти - как работи нискоемисионното покритие на стъклата при стъклопакетите, поне както и до колкото го разбирам. Какво по конкретно ви интересува за "процесите в този стъклопакет след преминаване на слънчевата светлина(топлина)".
пет мар 10, 2023 6:31 pmkanevg написа:
За фибрана малко съм озадачен, не ми се вярва че ще се деформира.
Под плочата на сутерена и нулевата плоча сложих 5см Fibran 500L, с якост на натиск 50тона/м2.
Какво ви озадачава. От къде са данните.
nelina_london - специалист
Ще дам възможно най-простото обяснение .Първото К стъкло спомага за преминаването на повече слънчеви лъчи ,а второто ги запазва в стаята .
Стъклопакет с К-б-К е с Ug 0,6 ,а такъв с б-б-К е с коефициент от 1,1 .
Тоест ,енергоефективността намаля с 2 пъти при пакет с две обикновени стъкла и едно К .
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: