• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 52
Всичко за този вид строителство.
MASTER - специалист
Да, външното също трябва да е изолиращо стъкло.

Но дали К, или 4 сезона - не знам ... Предполагам, че К ще е по добре в твоя случай, защото при теб борбата ще е за топлото, а охлаждането ще си идва според физичните закони.
venstano - специалист
MASTER написа:
Да, външното също трябва да е изолиращо стъкло.

Но дали К, или 4 сезона - не знам ... Предполагам, че К ще е по добре в твоя случай, защото при теб борбата ще е за топлото, а охлаждането ще си идва според физичните закони.
Toчно така. Борбата при мен наистина ще е за топлото. Дори се замислям със спестените пари от отваряемости и тем подобни да си купя две от тези рекуператорчета да ми обръщат въздуха докато ме няма в къщи а и през ноща, единия на горния етаж в коридора, а другия в хола https://airconditioning.mitsubishielect ... cddad468d8
venstano - специалист
venstano написа:
MASTER написа:
Да, външното също трябва да е изолиращо стъкло.

Но дали К, или 4 сезона - не знам ... Предполагам, че К ще е по добре в твоя случай, защото при теб борбата ще е за топлото, а охлаждането ще си идва според физичните закони.
Toчно така. Борбата при мен наистина ще е за топлото. Дори се замислям със спестените пари от отваряемости и тем подобни да си купя две от тези рекуператорчета да ми обръщат въздуха докато ме няма в къщи а и през ноща, единия на горния етаж в коридора, а другия в хола https://airconditioning.mitsubishielect ... cddad468d8
Evgeni тук от форума ми даде идея за слънчева стена. След като ми направиха оферта за тия машинки, ми дойде идея входящата тръба към тях да я пусна да минава през такава стена и през деня да им вдигна КПД-то .
adonchevski - специалист
venstano,

Няма какво да питаш Цилков или някой друг, а просто прочети назад темата. Посочил съм и различни оферти на дограма, които ми дадоха на мен. Надявам се имаш представа каква е цената на такива стъклени "стени". Стъкла 4 сезона в този раздел на форума надали някой ще ти препоръча. Моето мнение е, че в България 4 сезона няма място.
venstano - специалист
adonchevski написа:
venstano,

Няма какво да питаш Цилков или някой друг, а просто прочети назад темата. Посочил съм и различни оферти на дограма, които ми дадоха на мен. Надявам се имаш представа каква е цената на такива стъклени "стени". Стъкла 4 сезона в този раздел на форума надали някой ще ти препоръча. Моето мнение е, че в България 4 сезона няма място.
Здравей adonchevski. Имам представа за стъклените стени като цени как са,но дограмата е едно от нещата с които не мисля да правя компромис.Покрай обсъждането на твоя казус се размислих и за моята дограма. Може ли да те попитам ти на какво се спря последно като комбинация от стъкла, дебелина в мм, марка на профил и т.н.
adonchevski - специалист
По-нагоре съм писал, че се спрях на Rehau PHZ + SGG XN с алуминиева капачка, ПВЦ дистанционер и обков на WINK HAUS. Стъклата са нискоемисионно + бяло + нискоемисионно и са 4 или 6 мм в зависимост от големината.
olelemaiko - специалист
venstano написа:
adonchevski написа:
venstano,

Няма какво да питаш Цилков или някой друг, а просто прочети назад темата. Посочил съм и различни оферти на дограма, които ми дадоха на мен. Надявам се имаш представа каква е цената на такива стъклени "стени". Стъкла 4 сезона в този раздел на форума надали някой ще ти препоръча. Моето мнение е, че в България 4 сезона няма място.
Здравей adonchevski. Имам представа за стъклените стени като цени как са,но дограмата е едно от нещата с които не мисля да правя компромис.Покрай обсъждането на твоя казус се размислих и за моята дограма. Може ли да те попитам ти на какво се спря последно като комбинация от стъкла, дебелина в мм, марка на профил и т.н.
Не знам в кои район на България ще е тази къща , но надморската височина не е малка.
При това положение , не те ли притеснява навяването на сняг(по стъклените стени).Стъклени стени тип френски прозорци е хубаво архитектурно решение , но за тази надморска височина , не знам дали е удачно решение.При южно изложение , температурните разлики между ден и нощ няма да са малки(зимно време).

Аdonchevski не го слушай.Той не знае какво е гвоздей , тесла търси.Къща е тръгнал да прави.Като че ли , само той има право на компетентно мнение от Цилков.
adonchevski - специалист
olelemaiko написа:
Аdonchevski не го слушай.Той не знае какво е гвоздей , тесла търси.Къща е тръгнал да прави.Като че ли , само той има право на компетентно мнение от Цилков.
Това вече е приказка! Само да не хапнеш някой гвоздей ти, че скоро поръчвах 40 кг!
olelemaiko - специалист
adonchevski написа:

Това вече е приказка! Само да не хапнеш някой гвоздей ти, че скоро поръчвах 40 кг!
Как викаше...Мъка.,Мъка.

:popcorn:
adonchevski - специалист
olelemaiko написа:
Как викаше...Мъка.,Мъка.

:popcorn:
И то голяма!
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: