• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 52
Всичко за този вид строителство.
miliad - майстор
На последната ви оферта би трябвало да има картинка показваща как изглежда дограмата която са ви смятали. Бихте ли я споделили с нас?
iliya_i - майстор
нед ное 28, 2021 6:04 pmSupchi написа:
- И да ида на място, няма да има кой знае какво значение за мен. Както разбирам, показателите са важни, а външния вид сигурно е докаран да изглежда солиден.
Вие ще плащате и ще ползвате дограмата. Не ние. - да, и все пак виждам много съвети из форума на сходни на моето питания.
Ако си направите труда да си вдигнете задника до офиса на фирмата, може да зададете доста от въпросите, на които сега очаквате отговор във форума.
Например, че TPS е дистанционер с топъл край.
А също и че стъклопакет 4-16-4-16-4 е 44 мм, а не 32 (едно, че си е написано в офертата, второ - ако съберете числата).
Та е време да си вдигнете г.за от клавиатурата и да идете на място.

Аз например, като съм си поръчвал дограма съм пускал еднакви запитвания до фирмите, с формулирани еднакво условия (брой камери, отваряемост, приблизителни размери (еднакви за всички), вид стъклопакет).
Като получа отговори от тях, отивам в офисите на тези, които ме устройват. Доуточняваме нещата и чак след това поръчвам. И за мен не е задължително да е най-евтината оферта.

Явно при Вас изискванията са такива, че всеки прави различна оферта, несравнима с останалите.
И чакате някой да отгатне какво искате, че да поръчате от там.
Supchi - помощник
нед ное 28, 2021 6:50 pmmiliad написа:
На последната ви оферта би трябвало да има картинка показваща как изглежда дограмата която са ви смятали. Бихте ли я споделили с нас?
Да, пускам я. Сега виждам, че и цената е друга, объркала съм: 1763 лв.
iliya_i написа:
Илия - благодаря, че ме приканвате. И напротив, винаги питам едно и също във всяка фирма, даже давам повече пояснения от вас, току виж са благосклонни! Но да напомня, трудно се задават правилни въпроси в непонятна тема. Затова обсъждам тук с хора, които очевидно знаят бая.
А при предна поръчка на балконска врата видях над 10 пвц изпълнения, но това с нищо не помогна. И до ден днешен се чудя дали вратата е монтирана добре ;)
Всичко добро!

Прикачен файл

IMG_20211128_211751.jpg
miliad - майстор
Supchi, не знам как да се изразя и какво да кажа.
Това което сте прикачили като оферта, няма нищо общо, с това което сте написали 5 мнения по нагоре. Дори и при бегъл прочит се виждат разликите
Ако така точно сте "цитирали" и другите оферти, не виждам на какво да се опрем, за да съветваме.
А това всъщност е пример за ясно оформена оферта с посочени детайли и компоненти.
Получавате двукрила входна врата,
окомплектована с брава с двустранна дръжка и секретен патрон за заключване.
Общо взето желанието ви, да се отваря навън вратата, ви оскъпява дограмата с около 1000лв.
resistbody - майстор
Нещо май не сте се разбрали, както каза колегата по-горе това е входна врата, не балконска.. моята входна е над 800 без пълнежа... балконската е на половина със стъкло пакета..

Вижте офертата ми от същата фирма (без монтаж) за двойно по-голяма квадратура.. отваряне навътре .. Преди 1 месец*

п.с.: Те бяха дали най-ниска оферта но не ги избрах...
Прикачен файл:
dogg.PNG
dogg.PNG (108.65 KиБ) Видяна 1671 пъти
miliad - майстор
Всъщност, правилно са разбрали какво иска. И общо взето това е единственото добро, работещо решение с наличните системи в България. Не помня обаче на 76та серия алуминевия праг дали беше с прекъснат термомост, но от гледна точка на правилно отводняване, това е избора.
Тук някъде във форума са описани мъките на един потребител с намирането на изпълнител, на единично прозорче с отваряне навън.
По тази оферта какво може да се каже: изпълнителя вади прилично качество, залага окомплектовки по стандарт зададен от съответния производител; профилната система е хубава; стъклопакета е с добри показатели относно топлоизолация, TPS e плюс; минус е наличието на широките крила които ще намалят осветеността, зимно време може да се образува конденз или скреж по патрона и алуминиевия праг/ако е без термомост/.
Supchi - помощник
miliad, напълно сте прав. В момента, в който ми поискахте снимка, разбрах колко много съм объркала офертите :/
Сега питам дали има термомост или не за последната оферта.
Изисках и нови оферти от другите фирми, с повече детайли, за да можем да сравним.
miliad - майстор
Supchi, да използвам мекия изказ на колегата : Вдигнете си гъзето, и отиде лично на място в офисите.Не случайно се поддържат тия изложбени зали. Наистина вижте на място, какво точно ви смятат и как изглежда, как и с какво се отваря и затваря.
ИМЕННО защото нищо не разбирате от дограма.
Supchi - помощник
Мерси.

Не помня обаче на 76та серия алуминевия праг дали беше с прекъснат термомост, но от гледна точка на правилно отводняване, това е избора.
[/quote] - няма термомост. Много задължителен/препоръчителен ли е?
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 52

Тема "Дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: