• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 34
Всичко за този вид строителство.
Вадим Владимиров - специалист
А това си го направих сам, с двете си ръчички.
Прикачен файл:
SAM_0368_renamed_21021.jpg
SAM_0368_renamed_21021.jpg (79.7 KиБ) Видяна 3558 пъти
Прикачен файл:
SAM_0373.jpg
SAM_0373.jpg (60.17 KиБ) Видяна 3558 пъти
Прикачен файл:
SAM_0378.jpg
SAM_0378.jpg (71.08 KиБ) Видяна 3558 пъти
Прикачен файл:
SAM_0379 (2).jpg
Прикачен файл:
SAM_0379.jpg
SAM_0379.jpg (61.54 KиБ) Видяна 3558 пъти
BLUEPUPIL - майстор
Вадим Владимиров написа:
Поне един пирон заковал ли си? Поне един сряз направи ли? Проблема при вас "теоретиците", че стоите зад мониторите и масажирате мишката и клавиатурата. И това го правите ей така!
Баце...Твойте творения, дето си ги дал тука ще ги направя с една вързана ръка и с пиратска превръзка на едното око.
Вадим Владимиров написа:


Напиши в GOOGLE
По отношение на PC-та и Google , дето се опитваш да ме учиш и на тях ще ти напиша само: IBM XT 286 ,когато процесорите бяха 6 MHz!
Вадим Владимиров написа:
"Timber frame", ще те си отвори кръгозора откъм дървените конструкции.
Няма нужда да ме учиш и на английски. Ама ти , като го отвориш акцентирай върху връзките . Отвори и една строителна статика и виж какви сили действат в една връзка и каква е тяхната посока. И в бъдеще ,като качваш снимки се постарай да покажеш сеизмично устойчиви връзки. Тези ,които показваш не са конструирани да издържат на хоризонтален товар.
Вадим Владимиров написа:
За планките съм съгласен.
Ако връзките на покривите в пернишко бяха направени с по-голяма вещина, в повечето случаи, нямаше да има нужда от скъпи ремонти......... След , такова упорство от твоя страна на човек не му остава нищо друго, освен да си помисли, че явно разглеждаш нещата малко перверзно, воден от максимата , колкото по често съм на покрив , по-добре за мен.
tanosliven - специалист
Днес гледах как правеха олимпийския стадион в Лондон. :partyman:
BLUEPUPIL - майстор
tanosliven написа:
Днес гледах как правеха олимпийския стадион в Лондон. :partyman:
Кажи на Вадим, колко дървени греди успя да зърнеш?
tanosliven - специалист
Най-интересното е че започват да строят първия,,етаж''без да са проектирали следващия !!!!Това говори за възможностите на стоманата .Колкото и да ми харесва дървото и за двадесет години в строителството незнам колко покрива и конструкции съм направил има си граници и трябва да се съобразяваме с тях. :partyman:
VLADO66 - майстор
Спора който се води от няколко дена е безсмислен.И двата материала си имат място по отношение на носимост и приложение в жилищно и промишлено строителство. По интересно би било да си впрегнете мисълта и да покажете комбинирани системи,укрепвания и различни начини за премостване които да са интересни.
tanosliven - специалист
Точно!Аз най-обичам комбинацията камък,дърво и желязо.

п.п.Работя ги и трите и затова са ми еднакво мили :partyman:
tretre - специалист
Нека не забравяме стоманобетоновите покриви.
Когато се стигне до пожароустойчивост- нямат конкуренция.
BLUEPUPIL - майстор
VLADO66 написа:
По интересно би било да си впрегнете мисълта и да покажете комбинирани системи,укрепвания и различни начини за премостване които да са интересни.
Прикачен файл:
WOOD ABOVE.jpg
Правим уточнението, че: студено огънати винкели и "п" профили, вече се правят на доста места, по размери на клиента, с дебелини от 3 до 6мм.
Прикачен файл:
WOOD BELOW.jpg
Ще ви помоля, да дадете връзката , ст. бет. греда-дървена греда, която правите, за да можем да стъпим на нея и да обсъдим връзката, ст. бет. греда-стоманена греда.
BLUEPUPIL - майстор
Това лято ми остана време, да прегледам по-обстойно нормите за проектиране на ст. конструкции и мога да потвърдя, че следното е вярно:
IvanR написа:
Стомана S235 профил IPN 260- меродавна е проверката на устойчивост. Теглото е 41,9кг/м
stivemaster също е прав, като е определил греда:
stivemaster написа:
За стоманен профил IPE270 примерно, цената си е просто 300 лв
Само аз съм се издънил , като съм казал:
BLUEPUPIL написа:
избираме HEA160 ,която е с Wx= 220см3, гредата тежи 30.4 кг на линеен метър.
Поправям се, като казвам , че трябва да е следващия възможен размер- HEA180 с тегло 35.5кг. на линеен метър.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 34

Тема "Покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: