• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 34
Всичко за този вид строителство.
olelemaiko - специалист
adonchevski написа:
3. паронепропускливата мембрана GUTTA ALU 105 F

Активна парна бариера.

Пропуска контролирано водната пара , заради частичната си паропропускливост. Пропуска контролирано влагата от помещението , и в същото време не позволява излишъкът от водна пара , да се наслои в покривната конструкция , поради наличието на точка 6 (паропропусклива мембрана Creaton) , от конфигурацията която си си избрал.
adonchevski - специалист
olelemaiko написа:
adonchevski написа:
3. паронепропускливата мембрана GUTTA ALU 105 F

Активна парна бариера.

Пропуска контролирано водната пара , заради частичната си паропропускливост. Пропуска контролирано влагата от помещението , и в същото време не позволява излишъкът от водна пара , да се наслои в покривната конструкция , поради наличието на точка 6 (паропропусклива мембрана Creaton) , от конфигурацията която си си избрал.
Объркал съм термина, ясно. Оправих го.

Guttafol DS ALU 105 F - паропропускливост 1 g/m2/24h
adonchevski - специалист
С какво ще ми препоръчате да импрегнирам дървения материал? Подпокривното пространство ще е обитаемо. Засега съм чел само за Bochemit и Resistol.
adonchevski - специалист
Като по голямата част от строителните материали в БГ и ватата се оказа, че само на каталог я има в определените дебелини. Вата от 10 и 20см на ISOVER не се произвежда, според двама от големите им дистрибутори. Ще слагам няколко слоя един върху друг от Forte Rolls на 5 см.
Tsilkov - майстор
Ursa и Knauf предлагат. При всички случеи над 10 см обаче си на поръчка-хубаво е да им го споменаваш особенно на "склададжиите". 20 см освен че е малко по-евтина се работи по-лесно от 2х10 - иначе и 2х10 става.
adonchevski - специалист
Купувам от големи фирми. Със склададжии съм се отказал да говоря въобще.
Tsilkov написа:
20 см освен че е малко по-евтина
Това с по-евтиното не го разбирам. Цената, която имам е за м3.

Мога да купя на Фибран каменна вата ~ 30 кг/м3 на 10 см и нагоре, но няма да е на ролка. На Ursa SF34 ще имам скоро и там дебелините.
Tsilkov - майстор
Не знам дали заради транспорта, но когато взех 20 см имах с 1-2 лева по-евтина цена на кубик, която вероятно е "търговско-логистична" случайност отколкото правило.
Hursa - майстор
Може би е поради технологията на производство - по евтино им излиза да произведат квадрат 20 см вата от два квадрата 10 сантиметрова.
Tsilkov - майстор
Няма голямо значение дали винаги е така и защо. Мисълта ми беше че е по-лесно да поставиш 20 см - влиза по плътно и труда е двойно по-малко.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 34

Тема "Покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: