• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 34
Всичко за този вид строителство.
adonchevski - специалист
VLADO66 написа:
Ватата на Фибран не ми харесва-парцалива, нееднородна и въобще.Виж ги на живо и прецени.
Видях ги Isover и FibranGeo, но на външен вид колкото и да ги гледам, надали ще преценя нещо - нямам опит с вата.
olelemaiko - специалист
вата е хубаво да лежи върху топлото.не да виси.
adonchevski - специалист
olelemaiko написа:
вата е хубаво да лежи върху топлото.не да виси.
Не разбирам какво казваш. Как ватата "да виси" и кое е "топлото"?
olelemaiko - специалист
когато е редано на гретдоред или плоча лежи на нея и спира топлото от доло.лежи на топлото.когато е на ската на покрива виси към топлото.може да се свлече степа с времето.остави покрива да диша.казвам как го мисля.ти как ще го правиш не знам.
adonchevski - специалист
Мисля, че си объркал темата ... Мъка, мъка ...
adonchevski - специалист
Още малко цени:

Мембрана Isover Vario KM Duplex UV - 5 лв. м2 с ДДС
Пароизолационно фолио GUTTA ALU 105 F - 1.10 лв м2 с ДДС

Стъклена вата URSA SF 34 - 81 лв. м2 с ДДС

За вата най-вероятно ще се спра на Isover Forte Rolls. Има и добри дебелини - до 20 см. За фолиата още не съм решил. Очаквам и цена на фолио на Creaton, че керемидите са ми такива и направо система да си стане. Но мисля, че цента на Isover Vario KM е твърде дебела спрямо аналозите на пазара.
adonchevski - специалист
Това е моят план за покрива отвътре-навън:

1. подпокривно пространство
2. гипсокартон боядисан с латекс отвътре
3. пароизолационна мембрана GUTTA ALU 105 F (1 g/m2/24h)
3. вата Isover Forte Rolls + ребра 10 х 5 см
4. вата Isover Forte Rolls + ребра 20 х 10 см
5. плътна дъсчена обшивка с дебелина 3 см
6. паропропусклива мембрана Creaton
7. двойна скара от летви
8. керемиди Creaton Rapido система FirstFix

Дървения материал ще е минал сушилня и ще е имрегниран с Бохемия. Челната дъска ще е с широчина 23 см и строителя ме съветва да я направя от две части, тъй като с времето щяла да се изметне.
Ще имам един прозорец на Velux с Uw = 1.0.

Ако има нещо, което бих могъл да подобря, казвайте. До месец трябва да е започнала активна работа по покрива.

В картинки отвътре трябва да стане нещо подобно:
Прикачен файл:
588d8_pokrivi_1.jpg
Прикачен файл:
588d8_pokrivi_2.jpg

Прикачен файл

588d8_pokrivi_3.jpg
Последна промяна от adonchevski на вт фев 07, 2017 3:24 pm, променено общо 2 пъти.
olelemaiko - специалист
Прецени си сам.....Имай в предвид , че не се правят в България , и се чака при поръчка.

https://www.youtube.com/watch?v=gi5Qf3bDsI4

http://www.ekos96.com/%D0%BF%D1%80%D0%B ... 9%D0%9B-90
radius - майстор
Бохемита е голяма отрова, може да му прочетеш листа за безопасност (не техническия лист). Ако мислиш да живееш в подпокривното по-добре търси други варианти за импрегниране Само не ми казвай, че има мембрана.
adonchevski - специалист
radius написа:
Бохемита е голяма отрова, може да му прочетеш листа за безопасност (не техническия лист). Ако мислиш да живееш в подпокривното по-добре търси други варианти за импрегниране Само не ми казвай, че има мембрана.
Благодаря за съвета, точно се гласях да го обитавам! Друг препарат, които съм срещал е Резистол. Строителя ми каза, че имало някакъв турски, но не запомних името.

Конфигурацията на покрива ми е в предния пост. За каква мембрана говориш? Има 2 мембрани под номер 3) и 6).
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 34

Тема "Покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: