• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
Всичко за този вид строителство.
preslav - майстор
adonchevski написа:
preslav написа:
Когато пръскаш асмите пръсни и дъските - същото е, но за повече пари!
Ами като е същото, кажи с какво да пръскам.
Аз лично пръсках с Бохемит - 5 л. концентрат бяха към 70 лв. стигнаха и останаха за около 60 квадрата покрив от двете страни т.е. поне 120 квадрата.
Ако тези пари те притесняват в агроаптеките има широкоспектърни фунгициди и инсектициди.
Ако си в затворено помещение във всички случаи си намери противогаз (не маска).
adonchevski - специалист
Цената не я коментирам. Искам да е възможно най-безвреден за човека, тъй като покрива после ще се обитава.
Tsilkov - майстор
В интерес на истината вредността на тези химикали е основно за хората които ги полагат.
preslav - майстор
adonchevski написа:
Цената не я коментирам. Искам да е възможно най-безвреден за човека, тъй като покрива после ще се обитава.
След изсъхването би трябвало да няма проблем - всички фунгициди и инсектициди имат карантинен период, след това ЯДЕШ пръсканото с тях.
Гост - специалист
preslav написа:
в агроаптеките има широкоспектърни фунгициди и инсектициди.
Инсектицидите- ясно- ще морим буболечата гад, ама за фунгицидите не ми е ясно защо ??? :?
Очаква се мана по гредите и летвите или???
За карантинния период- не отварям въобще въпрос.
P.S Я сложи и малко хербицид- за всеки случай ( да не си помисли да поникне някой плевел)
preslav - майстор
Гост написа:
preslav написа:
в агроаптеките има широкоспектърни фунгициди и инсектициди.
Инсектицидите- ясно- ще морим буболечата гад, ама за фунгицидите не ми е ясно защо ??? :?
Очаква се мана по гредите и летвите или???
За карантинния период- не отварям въобще въпрос.
P.S Я сложи и малко хербицид- за всеки случай ( да не си помисли да поникне някой плевел)
Бъзикаш се с неправилния човек, но това не е проблем (поне за мен). Фунгицидите са за борба с гъби, плесени и подобни тям - същото прави и Бохемита.
Гост - специалист
Хубаво е да си кажеш, че не носиш на бъзик, но въпросът ми е сериозен:
Какъв е смисъла да се пръска с фунгицид?
Предполага се, че покрива е вече изграден, ако не е бил сух материала- в последствие свремето е поизсъхнал и целта ни не е да се борим с мухъли и лишеи, а с дървояди и други буболечки...
Аз си държа на хербицидите- не е лошо човек да се презастрахова- все ще попадне с вятъра някое семе на някоя трева... и както очакваме влага и конденз... току виж покълнало и избило нанякъде... Тъй, амчи как?!
preslav - майстор
Гост написа:
Хубаво е да си кажеш, че не носиш на бъзик, но въпросът ми е сериозен:
Какъв е смисъла да се пръска с фунгицид?
Предполага се, че покрива е вече изграден, ако не е бил сух материала- в последствие свремето е поизсъхнал и целта ни не е да се борим с мухъли и лишеи, а с дървояди и други буболечки...
Аз си държа на хербицидите- не е лошо човек да се презастрахова- все ще попадне с вятъра някое семе на някоя трева... и както очакваме влага и конденз... току виж покълнало и избило нанякъде... Тъй, амчи как?!
В тази тема viewtopic.php?f=47&t=9824&start=140#p814758 съм качил снимки, от които се вижда с какво съм пръскал. В сегашната тема, няколко поста по-нагоре съм писал на питащия за какви пари говорим. В първия момент останах с впечатлението, че го притесняват парите и му предложих да пръска с това, с което пръска лозето т.е. комбинация от инсектицид и фунгицид. Оказа се, че човекът повече се притеснява от отровността на препаратите, защото покривът ще е обитаем - тук вече нямам познания и наблюдения, знам само, че препаратите за растителна защита са с определена карантина, което означава, че след това плодовете могат да се ядат, не само да се миришат.
Питам се за какъв бъзик си говорим и какво значение има кой колко носи на майтап - има сериозен въпрос, има сериозен отговор.
Пропуснах да кажа, че когато купувах дъските почти всички бяха посинели от плесен, а когато започнах да ги превъртам, за да ги напръскам с Бохемит, плесента беше тръгнала да се множи, имаше нещо като памук, което предполагам са спорите - сам си отговори на въпроса с какво се морят гъбите.
Ти ли питаше как да си обработиш буренцето за ракия, а знаеш ли защо в бъчвите за вино се слага серниста киселина, защо гроздето се обработва с калиев метабисулфит?
Гост - специалист
preslav написа:
Ти ли питаше как да си обработиш буренцето за ракия, а знаеш ли защо в бъчвите за вино се слага серниста киселина, защо гроздето се обработва с калиев метабисулфит?
Да, аз питах.
Химията не ми е силна страна- затова и задавам въпроси. Това, за фунгицидите също беше въпрос, а не подигравка. Леко ироничен въпрос, но кой както го приема.... Ако си се засегнал- моите извинения!
Не знам какви процеси протичат при слагане на серниста киселина и калиев метабисулфит- аз в моето вино не слагам.
Нали това е същността на форума- който не знае- пита, който знае и има желание- му отговаря. :partyman:
preslav - майстор
Гост написа:
preslav написа:
Ти ли питаше как да си обработиш буренцето за ракия, а знаеш ли защо в бъчвите за вино се слага серниста киселина, защо гроздето се обработва с калиев метабисулфит?
Да, аз питах.
Химията не ми е силна страна- затова и задавам въпроси. Това, за фунгицидите също беше въпрос, а не подигравка. Леко ироничен въпрос, но кой както го приема.... Ако си се засегнал- моите извинения!
Не знам какви процеси протичат при слагане на серниста киселина и калиев метабисулфит- аз в моето вино не слагам.
Нали това е същността на форума- който не знае- пита, който знае и има желание- му отговаря. :partyman:
Кратка статия защо се ползва серниста киселина - http://recepty.bg/gradina_12-1551-Zasto ... ava-vinoto
За повече информация съм те насочил към специализиран форум за ракии и вина.
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34

Тема "Покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: