• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34
Всичко за този вид строителство.
npnconstruction - специалист
Да, за фугите също, както и това, че са негорими и има различни цветови гами. Предимствата май не са малко :)
Tsilkov - майстор
npnconstruction написа:
Да, за фугите също, както и това, че са негорими и има различни цветови гами. Предимствата май не са малко :)
+че покривът може да е с по-малък спрямо керемидите което пести от фасада и отопляеми обеми. Също така всички допълнителни детайли като комин, бородве,стрехи..... са от ламарина - независимо дали покрива ти е карамиди, битум, шиндли...........
Отплеснахме се- по темата:
При покрива най-лесно се слагат сантиметри изолация а площа е голяма и топлото ходи нагоре така че обобщено - хващаш изолацията (най-често вата) и удри, тъпчи, слагай, бухай, слагай,слагай и така докато направиш поне 25-30 см. :lol:
Вадим Владимиров - специалист
xios написа:
Ако случайно стане нещо с един от панелите, как се подменя? Ами подмянат се . Не е по трудно от поставянето им.
Как се обшиват комини, прозорци при тези панели
Както при металните керемиди.
Все мнения от хора не се качвали на покрив.
Много се развеселих с това :rolleyes:
Ето ти един прозорец на стена "обшит".
Прикачен файл:
P1090125.JPG
P1090125.JPG (50.47 KиБ) Видяна 4821 пъти
Красота,а!
stivemaster - майстор
Хайде да осредним позициите на Цилков и на Крез ,че първия много чресто не прави усилия да разбере опонента ,а за втория колега сигурно не се сеща ,да уточни че това което предлага и аз подкрепям ,всъщност е покривната обшивка не е ПОКРИВА.Разбира се че няма да остави конструкцията гола при топъл покрив или ще допълни изолация между конструкцията при студен.
А на един от колегите с най добре поднесен собствен опит, в тема за къща със стоманена конструкция ,Ксиос мога само да благодаря ,за примера панелите който е дал,наистина се правят вече и в България ,макар че когато на мен ми потрябваха във Варна ,купихме гръцки е резултата е перфектен :supz: .
Вадим Владимиров - специалист
Намерете ми поне една сграда покрита с тези панели и която отговаря на изискванията за "Пасивна и Нискоенергийна сграда" и аз ще се съглася на 100% с вас. Другото е чесане на клавиатурата.
stivemaster - майстор
Вадиме ,ти поне знаейки и 2 и 200 в тази област ,на всичкото отгоре занимавайки се сметални керемиди ,това което казваш ми звучи ,като да се пробваш да отрежеш клона на който работиш и ти .Какви качества им липсват на тези термопанели да ни кажеш ,че да са неприложими в определени случаи.
VLADO66 - майстор
Неприложими са защото изолацията в тях е недостатъчна и при добавянето на друга отдолу трябва да се решава проблема с евентуален конденз от долната страна на термопанела.Друго си е изолацията да е еднородна ако мога така да се изразя.
8180 - майстор
VLADO66 написа:
Неприложими са защото изолацията в тях е недостатъчна и при добавянето на друга отдолу трябва да се решава проблема с евентуален конденз от долната страна на термопанела.Друго си е изолацията да е еднородна ако мога така да се изразя.
+1 !
stivemaster - майстор
Владо ,не знам довода на Вадим дали ще е подобен ,но твоя ми се струва недостатъчно убедителен. Дай да помислим дали конденза ще е по голям ,при термопанел с дебелина примерно 60мм (неслучайно давам такава дебелина) и топлинно съпротивление около 0,530 W/m²K и при ламаринени керемиди ,където не говорим изобщо за такова понятие http://www.lindab.com/bg/Documents/Buil ... ley_bg.pdf - стр.3 "Антикондензно фолио Lindab"LAF и въпреки това няма как да избегнеш конденза.
VLADO66 - майстор
По принци конденза сам по себе си не е страшен/стига да има добра антикорозионна защита и както казваш пародифузно фолио/.Проблема е с отвеждането му или недопускането му.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34

Тема "Покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: