• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 34
Всичко за този вид строителство.
8180 - майстор
stivemaster написа:
топлинно съпротивление около 0,530 W/m²K
При металните керемиди числото е много ПО-ГОЛЯМО. Отделен въпрос дали е "топлинно съпротивление". :?
estqwerty - специалист
ето една интересна покривна система.
по скоро метална обшивка.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 2y4#t=136s[/youtube]
Вадим Владимиров - специалист
Тези покриви са перфектни. Няколко съм показвал тук. Дори другата седмица ще имам монтаж на подобно покривче и ще покажа стъпка по стъпка.
Прикачен файл:
SAM_0040.jpg
SAM_0040.jpg (83.33 KиБ) Видяна 4247 пъти
Прикачен файл:
SAM_0085.jpg
Прикачен файл:
SAM_0017.jpg
SAM_0017.jpg (92.54 KиБ) Видяна 4247 пъти
Вадим Владимиров - специалист
stivemaster написа:
Вадиме ,ти поне знаейки и 2 и 200 в тази област ,на всичкото отгоре занимавайки се сметални керемиди ,това което казваш ми звучи ,като да се пробваш да отрежеш клона на който работиш и ти .Какви качества им липсват на тези термопанели да ни кажеш ,че да са неприложими в определени случаи.
Точно затова ти казвам, че не става на такава къща да сложиш термопанели. Да тръгнем поред. Примерно, архитекта решава покрива да е от термопанели, защото през нощта това е сънувал :) . Но за да покрие нормативните изисквания е необходимо да се монтират панели с дебелина, примерно 120мм. Проектанта смята носещите характеристики и определя разстоянието между столиците. А то, естествено, е по-голямо от широчината на фолиото. Но това него не го интересува. Този, който монтира, да си бие главата. По-нататък, идва ред на топлоизолация на долната страна на панела. Това са допълнителни конструкции, допълнителна топлоизолация. И се получава парадокс. Топлоизолираме топлоизолацията. :) Ок, някак си решихме този проблем. Но тук се появява друг проблем! Закрепването на панелите става със самонарезни винтове. Но при навиването, те перфорират фолиото. Какво правим? При метала няма как да се избегне конденза. Единственото, което може да се направи, е да се осигури вентилация под панела, за да се намали . Но как да се направи? Следващото, което не е за пренебрегване е визията. Ако има комини, прозорци е много трудно да се обшият при термопанелите. Дори при трапецовидната ламарина, позната като LT-ламарина, обшиването е в пъти по-лесно. Единственото, което може да се направи, е да се пусне задната обшивка върху панела и да се тегли до билото. Но е грозно, скъпо.
Просто, при използването на панели на жилищни сгради, рязко се ограничаваш във всяко отношение. И най-вече се оскъпява.
Друго си е обикновен вентилируем покрив с дървена конструкция, топлоизолация, двойна скара и т.н. Има още много причини. Не е проблем да ги коментираме тук.
stivemaster - майстор
Аз съм го написал достатъчно разбираемо г-н модератор при термопанел с дебелина примерно 60мм (неслучайно давам такава дебелина) и топлинно съпротивление около 0,530 W/m²K и при ламаринени керемиди ,където не говорим изобщо за такова понятие
А към Вадим,колега изключително те уважавам за това което можеш в този бизнес ,но ми се струва странно да противопоставяш двете системи точно по отношение конденз. Не отричам неудобствата при "топъл покрив" , но при студен са безспорен фаворит ,още повече че конструкцията им ако е стоманена "каквато трябва да бъде" се прави по бързо и е по икономична и по стабилна .
Виждал съм детайл (в работен проект) за монтаж на термопанел 50мм ,през стиропор 50мм залепени с монтажна пяна върху стоманената конструкция, която се явяваше "топла" макар че гипскартона вътре си е на конструкция .Долу над столицата имаше предвиден напречно150 мм профил СОП 30/50/2 врязан в сиропора за да не се свличат панелите . Монтажа им сигурно ще е бил много неприятен предвид това и дългите винтове.
Иначе Вадиме това което си показал както винаги е на ниво ,който си го може .....
8180 - майстор
stivemaster написа:
Аз съм го написал достатъчно разбираемо г-н модератор
Няма нужда да повтаряш с уголемен шрифт НЕРАЗБИРАЕМАТА глупост, която си написал - по-полезно щеше да е да вникнеш в забележката.
Най-добре да се ограничиш в рамките на компетентността и ценза си.

В материята, в която се опитваш да ни "светнеш" и да оспорваш/пречиш на професионалистите, Термичното съпротивление и Коефициентът на топлопреминаване са ДВА РАЗЛИЧНИ ПАРАМЕТЪРА - РЕЦИПРОЧНИ ЕДИН НА ДРУГ!

Стойността и размерността, които даваш, насочват към "Коефициент на топлопреминаване". В този случай, обявеното от теб "Топлинно съпротивление" е ок. 2 m²K/W.
Съответно - за предпочитане е по-голямо съпротивление и по-малък коефициент.

Справи се, моля, с основните понятия и после ела да "даваш акъл" - иначе пречиш!

П.П. Пак да напомня, за диалози с Модератор си има ПРАВИЛА, задължителни в този Форум!
stivemaster - майстор
http://www.eneffect.bg/ee-infocenters/L ... ossary.pdf Не съм уточнявал стойности но и смисъла на поста ми не беше такъв ,ама кво значение има темата.
От тази фирма съм взимал и стойността беше обявената .
http://www.takopanel.bg/278/bg/покривен ... -takopanel
Кой има полза от амосверата която се внася в този форум не знам.

Вадиме по повод това което писах по горе със стиропора отдолу какво мислиш ? Аз по хубаво решение за такъв панел не съм виждал .Съвсем наясно съм какво имаш предвид за проблема със обшивките за комини и отдушници .Там където ми се наложи го направихме с пластифицирана ламарина, долу горе е така http://stil71.com/acsesuary/obshivki/640/1.JPG макар че цветовете се различаваха малко .
Разбира се че е нормално да държиш на собствената си система на работа ,но защо да отричаш всичко друго ?
8180 - майстор
stivemaster написа:
http://www.eneffect.bg/ee-infocenters/L ... ossary.pdf
Чудесен линк, ама кой да го прочете? :?
Стр. 3 от линка:
U -– Коефициент на топлопреминаване
U -– Коефициента на топлопреминаване [W/m2K] измерва топлинния поток. Колкото е по-нисък този коефициент, толкова по-бавно материала предава топлината от вашия дом навън и обратно – от околната среда към вашия дом.

R –- Съпротивление на топлопроводност

Съпротивлението на топлопроводност (R [m2K/W]) е мярка за топлинно съпротивление. То е реципрочната стойност на коефициента на топлопреминаване (U), така че колкото по-висока стойност има, толкова по добра е изолацията и не пропуска топлина.
stivemaster написа:
топлинно съпротивление около 0,530 W/m²K
stivemaster написа:
Кой има полза от амосФерата, която се внася в този форум, не знам.
П.П. Вторият линк не струва - каквито клиентите, такива и търговците.
stivemaster - майстор
Добре ,в грешка съм късно се светнах ,защото съм го написал грешно трябваше да го копирам ли ? Смисъла на това което съм написал не става ли ясен ? Ако целта е да се заяждаме ,аз си мислех че смисъла от този форум е друг и това едвали помага на развитието на темата.
Някой друг освен Вадим ,извади ли технически аргументи срещу Крез ? Нали затова участваме в тази тема ,а не от дребнавост.В цяла Европа се използват вече тези панели, само тук ще излезе че са неподходящи така ли ? Ако имате аргументи в подкрепа на това г-н модератор ,дайте ги да ги обсъдим.
VLADO66 - майстор
Разсъжденията Крез от конструктивна гледна точка са правилни,от топлотехническа недостатъчни.Нямам желание да се доказвам на никого,а ето и една темичка viewtopic.php?f=47&t=19867
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 34

Тема "Покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: