• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
Всичко за този вид строителство.
brum - майстор
Рекуператора ме съмнява да се справи с изваждане на миризмите. Аспиратора има в пъти по-голям дебит в помещението където е инсталиран. Примерно 500м3 на час. А рекуператора има да кажем 250м3 за цялата къща и 50м3 за помещението където ще се пуши. Като се вземе в предвид, че аспиратора не се справя освен ако не се пуши директно под него, то рекуператора няма шанс да се справи с пушека.

Отделно, че цигарите пускат пушек дето полепва по стените. Катран ли е, никотин ли е - не знам. На рекуператора топлообменника не е удачно място за това.

За пушене - тераса или мощен аспиратор и директно под него. Или най-добре да откажете цигарите :) .
Dessie - специалист
съб мар 25, 2023 8:43 pmky-kyy написа:
Е, за кво пушите тогава, като ще проветрявате? Тютюневия дим, трябва да се стеле из стаята. Една къща, трябва да ухае на цигари, на кафе, греяна ракия и тежката миризма на запържено. Нарича се уют.

Ам, ще го играя глезла, та да видя дали ще мине номера :-)

@Нели- смукателната част може да бъде сложена където решим, въпроса е, че според мен ако не вземем някоя супер преоразмерена машина, няма да се получат желаните резултати…

@brum - точно това са ми опасенията/съображенията…. Май ще си останем на пречистватели…
nelina_london - специалист
Ами ,няма да се изсмуче пушека ,още повече че имате и обмен под вратите, но ще го имате и с климатиците .Така ,дори при затворени врати димът ,ще преминава в коридора .Аз не бих се лишила от рекуперация на останалите стаи ,заради вредния навик .Рекуператорът си има филтри и на входящ и на изходящ въздух ,точно за да пази топлообменика .Вместо G4 ,ще се сложи F7 карбон и миризмите към него ще бъдат спрени .
Сега успявате ли да не вмиришите хола ? Отраснала съм в семейство на пушачи ,въпреки проветрението ,целият текстил си миришеше на цигари .
ky-kyy - майстор
съб мар 25, 2023 11:15 pmDessie написа:


Ам, ще го играя глезла, та да видя дали ще мине номера :-)
Ааааааяа, така кажи :supz:
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44

Тема "Рекуператор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: