• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 44
Всичко за този вид строителство.
vrangelov - специалист
bulhomes2, ще има ли експерименти в реални условия? Чудя се, дали няма да се задръства с катрани, ако се сложи на някоя стая за пушене например! Филтрите не хващат всичко. :)
bulhomes2 - майстор
Ще има, но и аз не знам кога. Това съм го оставил толкова на заден план, че не виждам кога ще му дойде реда. Тая зима няма да е със сигурност.
Tsilkov - майстор
Ето малко снимки на монтиран вече рекуператор (малко са зле понеже ги снимах с телефона):

Изображение

Изображение

На тръбите за свеж и изхвърлен въздух трябва да се сложи поне още 10 см изолация.
За съжаление не можеше да го пусна понеже на обекта е зверски прахоляк.
bulhomes2 - майстор
А после ще можеш ли да го снимаш с термометри?
Tsilkov - майстор
Да ама то на практика ще е чак другата зима ,а и трябва да си поръчам термометри(лесното) и да ги вържа към компютър (трудното). Не съм ровил още в ръководството но мисля че има начин да изкарам данните от вътрешните.
bulhomes2 - майстор
Що па да ги връзваш към компютър? Като поработи половин час (да се аклиматизира) му запиши стойностите. Друг ден при по-голям студ пак и това е. Няма много смисъл в играчката за постоянен мониторинг.
alsted - майстор
Добре де, разглеждано ли е някъде: външното тяло не охлажда атмосферния въздух за да изтръгне някой градус от него, а засмуква от вътрешния "тежък" (частично). Дали компенсирането ще става чрез специално частично засмукване на свеж въздух от вътрешното тяло или "откъдето и да е", ми се струва, че не е същствено. По съществен ми се струва топлообмена така, от колкото при най-добрия рекуператор?
bulhomes2 - майстор
За климатик ли говориш?
estqwerty - специалист
Tsilkov написа:
Да ама то на практика ще е чак другата зима ,а и трябва да си поръчам термометри(лесното) и да ги вържа към компютър (трудното). Не съм ровил още в ръководството но мисля че има начин да изкарам данните от вътрешните.
какво ще кажете за ардуино + 4 температурни сензора + ЛАН и да изкарва всичко към нета някоя база данни която да рисува графика? дали ще има интерес?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 44

Тема "Рекуператор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: