• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 44
Всичко за този вид строителство.
bulhomes2 - майстор
Дуууу. По-полека бе човек! Почти нищо не ти разбрах. Мисълта ти бяга преди да си обяснил всичко и в резултат - нищо не се разбира. Какво са тия тръби в EPS кутия? Къде върви изходящия и къде входящия поток?

Казвам ти да не очакваш много от квадратния тип топлообменник без вертикални прегради на потока. Колко според теб е максималното му теоретично КПД? При дебит клонящ към 0, най-много потоците да си изравнят температурите. Тоест 50% КПД.
canyin - напреднал
весела коледа имах работа и за по подробно обяснение не мога за момента пък и не ми се пише толкова много :)
накратко взимаш 5 въздуховода пример фи 80 и ги разтягаш на 2.5 метра и обдухваш ги отвън с вътрешния мръсен но топъл въздух а вкарваш външният студен от вътре през тях и ......го хоме :)
все пак е коледа и споделих че съм направил 2 такиви работи с 40% КПД и си ми работят от 6 месеца ! ако искаш и видео от етажа мога как съм и таваните направил на 80 квадрата и мисля че стъпка по стъпка малко е за писане но хайде да празнуваме Весела Коледа Merry Christmas !
p.p заповядай гр. Кюстендил ул. Сенокос 1 кафе Бенет там съм ела и виж че е много за писане :) !
ела сам виж и напиши :)
сорри ма е виц аз не вярвам на теории а на сметките от овергаз и Чез та .... 1600лв(зависи от средна дневна) само от изолации паднах на 800лв но отимах влага а сега нямам ммм :))))) и сметката накрая сумарно от 1800лв (зависи от средна дневна) почнах за ноември до април
успех да преборим монополите :)
bulhomes2 - майстор
Благодаря за поканата! Но не виждам какво да гледам там. Аз съм си направил няколко рекуператора с между 60 и 95% КПД и доста по-малки по размер.

ПП. Айде, че пак стана време за маса :drinkers:
valio2007 - специалист
Закочнал си от сметка 1600лв. стигнал си до 800лв. и накрая си постигнал 1800лв. От всичкото написано това разбрах.
canyin - напреднал
а на практика така без теория но това е само от изолация със 5 см. стиропор това е сметка без 2 та топлообменика които това лято поставих направени от алуминиеви въздухопроводи Ф80.
и не съм поставил рекуператорното ядро с 10 квадр.метра топло-обменна площ но след празниците ще поставя и него на единия рекуператор и към април месец на Практика ще си сумирам сметките от овергаз :) за да проверя мога ли да постигна на Практика отопление на 160 кв. за зимен сезон от 5 или 6 месеца по 2 лв на квадратен метър на Практика не на теория! 400лв за 160 квадрата за зимата мисля че на Практика добре звучи! ?
така става ли след Април месец тук да дам скриншот на сметките ми 4 години назад ?
Весели Празници !
canyin - напреднал
bulhomes2 написа:
Благодаря за поканата! Но не виждам какво да гледам там. Аз съм си направил няколко рекуператора с между 60 и 95% КПД и доста по-малки по размер.

ПП. Айде, че пак стана време за маса :drinkers:

Колко по малки по размер моят е 300/360/320 100 ламели с 3 мм дистанция 10 квадрата топло-обменна площ.

95% КПД колко е голямо ядрото ? брой ламели размер и дистанция между тях ?
bulhomes2 - майстор
Е та ти не си прочел дори тая тема, почваш да пишеш директно в нея и искаш всичко да ти се обяснява пак?!? За по-малки имах в пред вид (някой ме поправи на лични, че тъй се пишело) тези 4-5 тръби по 2-3 метра с 35-45% КПД.
viewtopic.php?f=80&t=40832&start=80#p498482
Последна промяна от bulhomes2 на чет дек 26, 2013 7:55 pm, променено общо 1 път.
valio2007 - специалист
canyin написа:
по 2 лв на квадратен метър на Практика не на теория! 400лв за 160 квадрата за зимата мисля че на Практика добре звучи! ?
2лв са 10kWh. Може да ти звучат добре ,но са непостижими за този рекуператор и 5 см изолация. Другото са мечти... Има досто писано как се постигат подобни параметри. Това ,което ще постигнеш е между 10-20лв/кв.м (зависи от дограма и термомостове).
Tsilkov - майстор
То при него понеже е на газ са 15-20 kWhm2 но и те са абсурд.
canyin написа:
........за да проверя мога ли да постигна на Практика отопление на 160 кв.м......
Аз на практика (пишеше се с малка буква защото иначе става име - например на марка фотоапарати) дадено помещение мога да ти го отоплявам с произволна сума без дори да правя нищо на тема енергийна ефективност.
И една задачка -закачка на непрактика - кое помещение ще има по големи сметки за отопление - такова с рекуператор или такова без механична вентилация?
canyin - напреднал
Tsilkov написа:
То при него понеже е на газ са 15-20 kWhm2 но и те са абсурд.
canyin написа:
........за да проверя мога ли да постигна на Практика отопление на 160 кв.м......
Аз на практика (пишеше се с малка буква защото иначе става име - например на марка фотоапарати) дадено помещение мога да ти го отоплявам с произволна сума без дори да правя нищо на тема енергийна ефективност.
И една задачка -закачка на непрактика - кое помещение ще има по големи сметки за отопление - такова с рекуператор или такова без механична вентилация?
Нямаш си и на идея от изолация на таваните как протече от конденза вода на Практика с голямо П* понеже тук всичко е на теория а на практика от изолацията яко конденз така че едно изолирано помещение тип хладилник и той е изолирано помещение там тече :) а питай жените понеже те чистят мухала и влагата как е ? нова задача колко струват препаратите и нали то техния труд е безплатен да ?
а от къде ще дишаме ако няма вентилация ((( И една задачка -закачка на непрактика - кое помещение ще има по големи сметки за отопление - такова с рекуператор или такова без механична вентилация?))) или само парите за отопление ще смятаме ?

п.п Заповядай имаш покана ще черпя по пиене ако имаш път ела и виж ! покана за гости :)
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 44

Тема "Рекуператор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: