• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 44
Всичко за този вид строителство.
canyin - напреднал
Ето и на П*рактика с битови не-точни термометри

IMGP4526-700.jpg - външна температура -1,9С

IMGP4529-700.jpg - от банята към рекуператора излизаща на вън - 14С

IMGP4534-700.jpg - входяща от вън на към къщата минала през рекуператора - 11,4С

и на П*рактика 78.5% КПД ( на теория топлообменната площ сумарно е 12.5 М2 )
50 кубика на час излизат и влизат.

За инфо - в стаите на 80 квадрата жил. площ поддържам с парно на газ съм. Нощем за спане 16С през деня под 18С. Температурна разлика на тавани 2.80м в стаите ,под - таван е 2 гр.(почти нямам естествена вентилация от разлики в температурата на външни стени и таван :) ( само в банята поддържам 15С през деня. Снимките ги правих в 9.30 сутринта, а парното беше изгасено в 10 вечерта - температурата в банята е паднала с 1С за нощта без работещо парно ).

Прикачен файл

IMGP4534-700.jpg
IMGP4534-700.jpg (97.93 KиБ) Видяна 4216 пъти

Прикачен файл

IMGP4529-700.jpg
IMGP4529-700.jpg (77.45 KиБ) Видяна 4216 пъти

Прикачен файл

IMGP4526-700.jpg
IMGP4526-700.jpg (114.29 KиБ) Видяна 4216 пъти
Последна промяна от canyin на вт яну 07, 2014 10:00 am, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
Браво! Предполагам, че това е комбинацията на дългия и четвъртития?
Тези t° след колко време работа ги измери?
Само с този вентилатор на банята ли правиш вентилацията?
Тази платка до термометъра за какво е?
canyin - напреднал
Вход и изход са 2 90куб. вентилатора - входящ и изходящ (измерени са с алергометър - 50куб, поради затихване в рекуператорите). Измерванията ги правих днес, системата работи от неделя вечерта, не е спирана.
canyin - напреднал
Платката до термометъра е ел. терморегулатор, настроен да изключи входящия вентилатор, когато входящият въздух падне на температура под 8.4С.
canyin - напреднал
На теория при -15С външна температура, би трябвало терморегулатора на входящия вентилатор да не изключи.
Но на практика трябва да чакам да застудее :)

Прикачен файл

IMGP4535-700.jpg
IMGP4535-700.jpg (86.75 KиБ) Видяна 4201 пъти
canyin - напреднал
Изображение

160 m2 ' будерус 24 киловатов котел ' t=17.5 - 20 C влажност=53 -57

п.п. Лятото, за къпане и готвене - около 45 ' 47 лв ми е сметката.
Приблизително около 500лв ми е отоплението за сезона - 6 месеца.
(добавка - лятото се къпем за 5 мин ' зимата 30 минути се наслаждаваме на топлата вода под душа)
:-)
Tsilkov - майстор
canyin добре е да обясниш какво пускаш - фактура от какво, за какво и къде? На мен поне будерус не ми говори нищо? Най-неясно ми е какво общо има котел с рекуператор (темата е за рекуператори)?
vrangelov - специалист
Това ще да са сметките за газ или в краен случай за ток.
Buderus е купена от Bosch компания с традиции в отоплението. Под марката Buderus се произвеждат продукти предимно за западна Европа, за които съм чувал били с малко по-високо качество спрямо сходния модел на Bosch, но аз лично нямам наблюдения.

За да е коректно сравнението на сметките, трябва да има с какво да се сравнява. Не е ли по-добре тук да се напишат и сметките преди да е бил поставен рекуператорът.


Поздрави!
bulhomes2 - майстор
Аз и не виждам общото на рекуператора със сметките. Той може единствено да ги увеличи. Предимството му е чистия въздух, но как се показва това със сметки за ток или отопление ми е непонятно.
canyin - напреднал
vrangelov написа:
Това ще да са сметките за газ или в краен случай за ток.
Buderus е купена от Bosch компания с традиции в отоплението. Под марката Buderus се произвеждат продукти предимно за западна Европа, за които съм чувал били с малко по-високо качество спрямо сходния модел на Bosch, но аз лично нямам наблюдения.

За да е коректно сравнението на сметките, трябва да има с какво да се сравнява. Не е ли по-добре тук да се напишат и сметките преди да е бил поставен рекуператорът.


Поздрави!
Около 1500лв (за 6 месеца ) бяха сметките преди да се постави рекуператора.
Сметките са за газ (ток не ползвам за отопление )
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 44

Тема "Рекуператор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: