Всичко за този вид строителство.
Тани - модератор
Сенници
Stefan_62 - майстор
Тани написа:
Сенници
:? :? :? Поне обясни за кво иде реч :lol:
marmoz - специалист
Тани написа:
Сенници
Мобилни или стационарни :) ,а видът на стъклопакета как определя нуждата от сенници :?
VLADO66 - майстор
Иде реч за сенниците които пазят южните прозорци лятно време.По този начин се предпазват тези помещения от прегряване.При добре изолирана къща става доста топло и има нужда от охлаждане.Този проблем при мен съм го решил до голяма степен с поликарбонатни навеси/цвят опал/.Видът на стъклопакета не е панацея и има нужда от такива съоръжения или дървета пред прозорците.
marmoz - специалист
Както всички ,надявам се :-D ,знаем перпетомобиле и панацея не съществуват,а пък и темат със сениците ми е интересна,с идея малко и да се образовам пускам моита постановка за % влияние на факторите + елементарна скица :)
Прикачен файл:
mod.jpg
стъклопакет,лятно и зимно слънце,козирка,дърво
Според мен стъклото може да влияе около 60-70% за топлината през лятото /не е панацея/.
Сеника ако е трегер/еркер/ ще намаля осветеноста на помещенията,трябва така да е изчислен че лятото да не пуска а зимата да.
Дърветата,ако е двуетажна къща трябва да са бая солидни.
Най-доброто за мен е механизиран сенник с датчици за температура/незнам дали точно такъв/,зад стъклото които да разгъват или прибират сенника,за съжаление наи-скъпо и незнам каква консумация на ел. ще се върже....
И не на последно място да се спомене/понеже няма отделна тема за това/ пространствено позициониране на цялата къща.

Тема "Сенници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: