• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за този вид строителство.
radius - майстор
Как ще чистиш с прахосмукачка филтъра на абсорбатора. Праха + мазнината са толкова лепкави, че и с обезмаслител едвам падат. А пържено не съм ял от половин година. А пък с Веро може да се чисти сигурно, но не и от кухненския въздуховод. Влагата от готвенето (дори да е печене или варене само) е доста мазна.
Звучи недообмислено. Вкъщи, ако пържа ще отворя прозореца и аспиратора на силна степен. Това е недопустимо за пасивна къща и се чудех как са решили проблема. Явно никак.
valio2007 - специалист
Не знам защо толкова ви мъчи този проблем? Сложи един памучен парцал, през който да минава изходящия поток въздух и всичко ще се абсорбира от него. Остава след готвене да го изпираш.
Сега живея в апартамент, който няма вентилация и проблема не е с пърженето, а когато жената забрави цяла нощ гърнето с бобеца във фурната. Е няма толкова трайна миризма.Пако Рабан,Армани ..... има сам да мечтаят. Но , ако има вентилация сигурно проблема няма да е толкова траен.
Tsilkov - майстор
radius написа:
Как ще чистиш с прахосмукачка филтъра на абсорбатора.
Вадиш филтъра, пускаш прахосмукачката и чистиш. В туба има една кофа с клипчета по темата ето първото което ми излиза:
http://www.youtube.com/watch?v=6HYmRd6WpcU
Мазнините ги улавя абсорбатора - до рекуператора стига само миризмата която да изхвърли- и за това някои беше пуснал клипче.
radius написа:
Вкъщи, ако пържа ще отворя прозореца и аспиратора на силна степен.
Аз също така правя. Нищо не ти пречи да го направиш и на пасивна къща - все пак печката при пържене излъчва стабилно - няма да ти умре годишната консумация на енергия от три пърженета през зимния сезон :)
Пък и ако ми направиш клипче как пържиш картоф на отворен прозорец на -10 градуса веднага ти пращам 4 бири по 2,5 литра по еконта :lol:
Тани - модератор
Ето и картинките от статията. ... говорят достатъчно:
Прикачен файл:
а8.png
а8.png (94.8 KиБ) Видяна 6179 пъти
Прикачен файл:
а7.png
а7.png (61.27 KиБ) Видяна 6179 пъти
estqwerty - специалист
интересно ми е тия шумозаглушители , на 1ви етаж стаите нямат : сигурно пътя до тях е дълъг ?
има ли някой идея за цената им?
Тани - модератор
Има само на спалните, защото през нощта е тихо и може да се чува. Във всекидневната и трапезарията е малко вероятно да чуеш шума от вентилаторите. При избора на климатик също е важно да се знае дали е за спалня или не, именно заради шума!
Tsilkov - майстор
Тани написа:
Ето и картинките от статията. ... говорят достатъчно:
При лявата картинка аспиратора изхвърля топлината директно навън и по този начин рекуператора не може да я оползотвори. Според мен най-дбре е да се вземе аспиратор които може да работи в два режима - циркулация и изхвърляне.
P.S.Аз също не съм виждал шумозаглушителите на живо.
estqwerty - специалист
схемичка за моя апартамент - 2 спални, пишник, баня с вц и коридорче.

трябва да си замеря помещенията и да извадя и ориентировъчна дължина на тръбите.

честно дори и така не знам има ли място да ги наблъскам всичките тия неща - гледах размери на шумозаглушителите. ако слагам подобна система ще трябва да завладея от общите части /площадката пред апартамента :) /

обеми не съм смятал - не знам как.

Прикачен файл

air home.jpg
air home.jpg (63.08 KиБ) Видяна 6087 пъти
Tsilkov - майстор
Не виждам в схемата кухнята? Иначе тръбите са с ФИ 10-15 см максимум.Всичко може да се разположи по тавана (за предпочитане в тавана на второстепенни помещения-бани,складове,коридори)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Вентилация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: