• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за този вид строителство.
drastar - специалист
Да събудя темата :-D
Купих си това http://www.solerpalau.com/eco-room100-310.html?___SID=U ,
но още не съм го монтирал :?
Имал ли е някой досег до подобна система ?
bulhomes2 - майстор
Интересно изглежда. Колко струва? Ще чакаме да споделиш как се държи при експлоатацията.
drastar - специалист
Скъпичко е (377 евро) , но нямах възможност за по добра вентилация. Ниски тавани 2,5м и бетонни колони 40см над всички стени :shock: Купих го след като видях, че имам проблем с влага, но това стана след ремонта и сега е трудно да направя отвор през стената. На лято ще поръчам "фреза" https://www.youtube.com/watch?v=qLhq2xV_WgA , но не с вода, че имам паркет, а на "сухо". Мога да взема под наем, но ми излиза малко по евтино, затова ще си купя. Електротехник съм и имам мнооого машини, все ще я използвам и на друго място :-D

:partyman:
Tsilkov - майстор
Май ще си първия - аз преди време гледах за апартамента такъв, но нямам конденз и за едната вентилация не ми се дават 1000 лева+къртене и т.н..
dobri_m - помощник
VLADO66 написа:
Някъде беше писано че абсорбатора е с активен въглен,опита ми с такова устройство е меко казано ннезадоволителен.Като се има впредвид цените на филтрите на рекуператорите варианта да се пържи цаца е навън,щото ще бъде най скъпата цаца в историята :lol:
Като цяло, ако си готов да минаваш на вариант с пасивна къща, може би и ще приготвиш една торба пари за цацата :D.
skostadinov - специалист
Здравейте и от мен!

Прочетох набързо темата и не видях да има коментирано относно това което ще споделя/питам, но ако съм пропуснал и реално е коментирано вече, моля да ме извините!

Ако всичко е наред, догодина ми предстои строеж на къща и отдалече проучвам, гледам, чета и се интересувам за всичко свързано с новия дом.
Тъй като темата е за вентилация бих искал да попитам какво е вашето мнение относно децентрализираната вентилация? Има ли някой който да ползва/ползвал подобна вентиалация и съответно може ли да даде реални отзиви?

Аз конкретно съм гледал две марки/системи. За системата на getAir дори направих запитване и получих техническо решение (на база на съвсем хипотетично архитектурно разпределение) съпроводено от детайлна оферта. Като цяло останах доста приятно изненадан от отношението и професионализма на представителите за БГ. Офертата по мое мнение е приемлива, но аз нямам никаква база за сравнение де. Ако някой се интересува мога да споделя детайли за офертата. Представителиете на getAir доколкото разбрах, тепърва започват на нашия пазар, което ме навежда на мисълта, че все може би все още няма да има много клиенти, които да споделят отзив, но като цяло технологията не е нещо съвсем ново.

На мен лично това което ми харесва в този тип система е, че:
1. се инсталира доста лесно (особено в процеса на строеж)
2. доста по лесната поддръжка поради липсата на десетки метри въздуховоди, в които колкото и да ми обясняват, че не се събира влага а от там и всякакви вредени нещица, все пак имат по-трудна подръжка
3. интуитивно управление (в момента се работи по това да може системата да се свързва и управлява през smart hub)

Според вас подобна децентрализирана вентилация би ли могла да бъде достоен заместник на централната вентилация с рекуператор?

От всичко, което прочетох във форума научих много и останах с впечатление, че има доста компетентни хора от които може да се научи много. Ще се радвам да чуя вашите гледни точки.
MamaMy - майстор
getAir та getAir. Голема реклама за вентилатор. Аз съм особено впечатлен от някой тъпанари дето ни взимат за канарчета. Още по впечатлен съм, че модераторите се правят на неразбрали. Явно някой се цака някъде под масата.
Та коя казваш е фирмата? И каква е офертата за вятър? Всяка една фирма за продажба на климатици ти е конкуренция и то със сигурност по-добра и с опит :-D
resistbody - майстор
ср апр 28, 2021 11:30 pmMamaMy написа:
getAir та getAir. Голема реклама за вентилатор. Аз съм особено впечатлен от някой тъпанари дето ни взимат за канарчета. Още по впечатлен съм, че модераторите се правят на неразбрали. Явно някой се цака някъде под масата.
Та коя казваш е фирмата? И каква е офертата за вятър? Всяка една фирма за продажба на климатици ти е конкуренция и то със сигурност по-добра и с опит :-D
И реклама да е, всеки който се интересува от пасивни къщи знае, че децентрализиранта система е пъти по-скъпа и неефективна..
Това(децентралзиарани машини) можеда се ползва при всичко готово...

п.с.: Само за справка един централизиран модул е 1.5-4 пъти по-евтин от един децентрализиран..(от който ще ви трябват по 1 за всяко помещение)

п.с.2: Сайта е супер смотан и ако не бях на фаза даже нямаше да скрулна и да разгледам... даже нямаше и да пиша..
bulhomes2 - майстор
Ииииибахххх тоз осов вентилатор за 850 лв... :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
Обявяват и някаква рекуперация, но хич не ми е ясна как става. Допускам, че е възможно да са 2 такива вентилатора с питите и да се редуват на кратки интервали кой да вкарва и кой да изкарва. Ама нещо ми се губи ползата от филтър тогава.
resistbody - майстор
чет апр 29, 2021 6:31 ambulhomes2 написа:
Ииииибахххх тоз осов вентилатор за 850 лв... :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
Обявяват и някаква рекуперация, но хич не ми е ясна как става. Допускам, че е възможно да са 2 такива вентилатора с питите и да се редуват на кратки интервали кой да вкарва и кой да изкарва. Ама нещо ми се губи ползата от филтър тогава.
Децентрализирания рекуператор на Митсубиши май беше към 800-1000лв, а малкия централизиран е 1500... най-евтиния децентрализиран е 350лв...
Филтърa е сигурно да не влизат буболеечки в рекуперативния елемент, уж е няква керамика на повечето за да може да акумулира... та пак е някаква рекуперация, ама на колко %...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Вентилация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: