• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23
Всичко за този вид строителство.
hristo_qn - специалист
Христо като ти гледам снимките направо ти се чудя как искаш да слагаш и капаци
Добре де отказа ме от капаците, но прозорци имам и от изток и от юг и север, просто досега съм показвал само изглед от запад откъдето ми е входа.
От ляво е стълбището, затова там прозорците са малки само за светлина, отдясно на първия етаж е банята, затова там прозореца е малък, но тази баня има още един такъв отваряем прозорец, не се вижда защото е от юг. На втория етаж отдясно е кухненския бокс и там е голям, на третия отдясно е вратопрозорец на детска стая и най-горе триъгълника на ателието. Снимките, които пускам са стари, фасадата отвън е вече 100% готова.

Прикачен файл

DSC_7381.JPG

Прикачен файл

DSC_6879.JPG
Вадим Владимиров - специалист
hristo_qn написа:
Г-н Владимиров, мисля че при мен най-добре е размер на люспата 15х15 см.
Понеже аз вече съм облякъл покривчето с алуминиева ламарина и с това съм решил отвеждането на дъждовната вода, възможно ли е да не ползвам закопчаваща се люспа, а само изрязани ламаринени квадрати 15х15 см. Съседа ми е автобояджия и има специална боя, която имитира златно покритие. Малко е скъпичка, но имитацията е пълна. Изискванията са му люспата да е гладко нарязана, без огъвки. Ако обаче тя е квадрат 15х15 см нещо монтажа не се връзва. Според вас как трябва да бъдат изрязани, за да се монтират правилно. Дайте ми ориентировъчна цена за вашите люспи.
С люспи няма да стане. Или ще е грозно. Примерно така ще стане.https://www.facebook.com/media/set/?set ... 82fbe03305 Опитай да го покриеш с фалцово закопчана ламарина. Като всеки сегмент от покривчето го разчертай на триъгълници и ги огъни на абкант или на профилиращата машина. Монтажа тогава е в пъти по-лесен. Като най трудното, е да се закопчее за долната част на покривчето. Сложи малки капаци и си готов. Примерно така https://www.facebook.com/media/set/?set ... b6804ff8a0. И двата покрива са абсолютно идентични. Имаш избор.
Друго, защо не си сложил улуци на покрива? Как ще се реши въпроса с фасадата? И защо имаш 3 гръмоотвода? И двата въпроса са от любопитство.
hristo_qn - специалист
Друго, защо не си сложил улуци на покрива? Как ще се реши въпроса с фасадата? И защо имаш 3 гръмоотвода?
На големия покрив улуци няма да слагам. Той е толкова стръмен и изведен настрани от фасадата. Какво да очаквам при един силен снеговалеж - при свличане улуците ще бъдат изкъртени. Улуци ще сложа на малкото покривче, а също така ще бъдат отводнени и терасите.
Гръмоотводите не са 3, а 5. Разбира се, че може да мине и без гръмоотводи при ламаринен покрив и тези тръби, които ще ползвам за слънчевите колектори. На върховете на гръмоотводите съм сложил светодиоди, в последствие по цялата фасада ще има множество светодиодни лампи, които ще осветяват фасадата в различни цветове в RGB режим. Не разбирам какъв е въпроса за фасадата - обоснови се.
Благодаря за предложенията, които сте ми пратили за малкия покрив - обмислям ги.
Аз тях гледах и предположих че не си ги изолирал. За мен просто трябва да си ги изолираш барабар с целия скат.
Скоро ще пусна клипче на което съм заснел покрива отдолу, но ако трябва да изолирам и стърчащата част на покрива ще отиде още един тир вата.
hristo_qn - специалист
Пускам ново клипче до къде съм стигнал:

http://www.youtube.com/watch?v=F65bdcYc ... e=youtu.be
Вадим Владимиров - специалист
За фасадата имах предвид водата, която се стича от покрива ще пръска и ще я мокри. А относно улуците, сложи си, но скобите ги монтирай през 20-30 см. При този наклон няма как да се задържа сняг, че да ги откърти. Не се слага снегозадържане. Керемидите на "ТЕТО" ли са? И кой ти ги монтира?
hristo_qn - специалист
Керемидите са ми Plannnia Royal от фирма "Бигор". Монтираха ми ги двама каскадьори от Казанлък. Преди това много други идваха и се уплашиха от наклона и височината. Всички искаха невероятно големи скелета и супер големи обезопасявания. Тия дойдоха само с едно въже. Сложиха ми парафолиото, дървения обков, керемидите, тръбите за слънчевите панели и челните дъски. От моя страна беше само мазането със старо масло и лакирането.
Много са добри, ако искате да ги ползвате за монтажи ще ви дам координатите им.
Ако трябва да сложа улуци на големия покрив ще е много кофти гледка - особено вертикалните водосточни тръби.

Прикачен файл

DSC_9157.JPG

Прикачен файл

DSC_9137.JPG

Прикачен файл

DSC_9098.JPG
Вадим Владимиров - специалист
Не, не в никакъв случай не искам да им ползвам услугите. :) Може да минеш и без тръби.
Tsilkov - майстор
hristo_qn написа:
Пускам ново клипче до къде съм стигнал:

http://www.youtube.com/watch?v=F65bdcYc ... e=youtu.be
Относно "духането" през покрива:
Изображение
За да не вее вътре там където съм сложил стрелките трябва да има (или поне да се показва) вата - от тук ти идва грижата. Това фолио което се вижда кое е - подпокривното ли? То няма как да ти помогне в случея - на мен мисълта ми беше че трябва да сложиш още едно такова от долната страна на конструкцията, но ти вече гледам си направил с половината ламперия и маи е късно :sad: Металната конструкция трябва да я "заринеш"(или поне увиеш) с вата за да няма грижи с конденза.
Вадим Владимиров написа:
Може да минеш и без тръби.
То на тая височина и без улук става (както го е направил де) - даже идва леко "класика", но отдолу по терена си иска плътен плочник с хубав наклон и канавка защото водата ще се лее навсякъде+заледяване зимата. Естествено обаче при изреза за прозореца фасадата ще пострада много лошо ако остане така :rolleyes:
hristo_qn написа:
Много са добри....
Абе тва момче на втората снимка ми се струва че е стъпило баш на вълната на керемидата - не са ли ти "омачкали" покритието така?
hristo_qn - специалист
Абе тва момче на втората снимка ми се струва че е стъпило баш на вълната на керемидата - не са ли ти "омачкали" покритието така?
Момчето тежи 50 кг и нямаше абсолютно никакви щети по целия покрив. Справиха се много добре.


За малкото покривче при входа за което ви писах открих цех в Пловдив, който по механичен способ на ламарина от нераждавейка полагат жълто покритие имитация на злато. Предназначението на тази ламарина е за обличане купетата на църкви. Един кв. метър в завършен вид на тази ламарина е 200лв. Ако обаче от нея бъдат направени закопчаващи люспи за изработката на 1 кв. метър са необходими 2 кв. метра. Според г-н Владимиров ако ламарината бъде само нарязана и монтирана ще стои грозно, понеже е тънка и няма да има релеф, но ако към нея от страната която не се вижда се залепи маслоустойчива гума или някаква силиконова подложка ще се получи по-голям релеф, а от там и по-добра визия. Има ли някой информация за такъв продукт с по-ниска цена?
hristo_qn - специалист
На първия етаж имам голяма баня възнамерявам да направя малко басейнче за релакс. Името джакузи само съм го чувал и всичко ми е мъгла. Дайте ми предложения какво е най-функционално и удобно. Какви мерки да предприема, за да няма големи изпарения. Според мен това е възможно само ако температурата на въздуха е почти равна на температурата на водата - така ли е.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23

Тема "Пасивна къща в строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: