• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 23
Всичко за този вид строителство.
radius - майстор
Да попитам защо са много гръмоотводите, нали в крайна сметка и един защитава достатъчно голяма конична област. С твоята висока къща, на ниво терен, областта ще е доста голяма.

Спалнята ми се вижда с доста малки прозорци, но важно е на теб да ти харесва. Като цяло, дебелината на стената е важен фактор, тъй като има по-голямо засенчване при един и същ светъл отвор.
hristo_qn написа:
... или някаква силиконова подложка ще се получи по-голям релеф, а от там и по-добра визия. Има ли някой информация за такъв продукт с по-ниска цена?
Нещо от рода на еталбонд не става ли. Сигурно има и по-дебел, а цветове -бол.
hristo_qn - специалист
защо са много гръмоотводите
Това че е достатъчно само един разбрах много късно. Но шубето беше голямо понеже имам 10 кубични метра дървен материал, при това третиран със старо масло. Освен това на тези пилони (гръмоотводи) съм монтирал светодиоди, които заедно с други монтирани по цялата фасада ще осветяват приятно вечер сградата.

Що за животно е този еталбонд? Къде го продават и каква му е цената.
radius - майстор
Еталбонд е търговска марка, има и български. Цената няма да ти хареса, иначе е сандвич от алуминий и по средата някаква пластмаса. Има го във всякакви цветове и е за външна употреба. Новите бизнес-сгради с ламаринен вид ги правят и с това.
Вадим Владимиров - специалист
hristo_qn написа:
Абе тва момче на втората снимка ми се струва че е стъпило баш на вълната на керемидата - не са ли ти "омачкали" покритието така?
Момчето тежи 50 кг и нямаше абсолютно никакви щети по целия покрив. Справиха се много добре.


За малкото покривче при входа за което ви писах открих цех в Пловдив, който по механичен способ на ламарина от нераждавейка полагат жълто покритие имитация на злато. Предназначението на тази ламарина е за обличане купетата на църкви. Един кв. метър в завършен вид на тази ламарина е 200лв. Ако обаче от нея бъдат направени закопчаващи люспи за изработката на 1 кв. метър са необходими 2 кв. метра. Според г-н Владимиров ако ламарината бъде само нарязана и монтирана ще стои грозно, понеже е тънка и няма да има релеф, но ако към нея от страната която не се вижда се залепи маслоустойчива гума или някаква силиконова подложка ще се получи по-голям релеф, а от там и по-добра визия. Има ли някой информация за такъв продукт с по-ниска цена?
".... Справиха се много добре." Това времето ще покаже. При мен и досега излизат някои нередности. От рода на конденза, стичащ се под покрива по вентилационните тръби, капачка на улука, която тече. Дребни, не фатални, но все пак са малки язви. Но като се дават пари за хубав материал- редно е да ти го монтират качествено. В твоя случай, щом ти харесва значи е ОК!
Относно люспите. Ти предложи без фалцове. Как ще се захванат? С винтове, рапидки? А люспата може и да е такава, релефна.
Прикачен файл:
92.jpg
92.jpg (87.04 KиБ) Видяна 4006 пъти
hristo_qn - специалист
Вадим, ламарината от Пловдив е 0.4 мм. Мисля на гърба да и залепя гумено уплътнение, така че да увелича дебелината и до тази на фаянсова плочка. С тази дебелина ще ги прихвана на покрива със самонарезни винтове. Мисля че по този начин ще получа необходимия релеф. Люспите ще бъдат 150/150 мм. Няма да бъдат закопчани.
hristo_qn - специалист
a
Последна промяна от hristo_qn на пет яну 24, 2014 7:28 pm, променено общо 1 път.
hristo_qn - специалист
Ако някой си разпознае парапетите да се обади - имам за правене 5 тераси. Тук в Стара Загора предлагат само ориенталски боклуци.

Прикачен файл

DSC_3579.JPG
hristo_qn - специалист
Г-н Цилков на тази скица съм показал точно положението на металната конструкция във ватата. Цялата конструкция е грундирана 3 пъти и боядисана още 3 пъти - 6 слоя боя. Петите са обилно намазани с консервираща смазка. Както се вижда цялата конструкция е в пространството на ватата. Сано 8 планки 100х100х10 излизат извън ватата, но това е почти нищожно, за да говорим за термо мост. Тръбите са запушени, за да няма въздушна конвекция. Ако може коментирайте как ще се движи точката на конденз в следните ситуации:

1. при плюс 5 градуса
2. при 0 градуса
3. при минус 10 градуса

Специално за ribnikolaevi съм показал 6-те броя арматура Ф-18, която връзва във височина конструкцията към двете противоположни тераси. Тринайсетте ферми за заварени също към арматурата. Връзката обаче към бетонните трегери не е твърда, 30 см преди навлизането в бетона арматурата е подвита на 45 градуса с цел омекотяване напрежението от евентуални сеизмични трусове.

Прикачен файл

DSC_8949.JPG
Tsilkov - майстор
hristo_qn написа:
Ако може коментирайте как ще се движи точката на конденз в следните ситуации:
При 45 см. вата точката на конденз ти е далече от стоманената конструкция.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 23

Тема "Пасивна къща в строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: