• 1
  • 2
Всичко за този вид строителство.
VLADO66 - майстор
nikolson написа:
gechev написа:
С шефа на " Дай вар " г-н Симеонов ...
Хм, с такава фамилия май беше собственика на "Ситиком"- "от пиле мляко в строителството", дето врътнаха една схема с едни апартаменти. :? Но може и да греша.
Същия :roll:
stivemaster - майстор
Май към настоящия момент, това е още по непопулярен материал и друга фирма, която да се занимава с него (при бързо търсене) е само едноименната Пенобетон ООД.
Ако беше във Варна, щяхме да те уредим ,имам машина за пенобетон, която просто си стои, но ти си далече колега junior70 .
Tsilkov - майстор
На моя блок замазките са от въпросните "Пенобетон". Топлпроводността въобще не е ясно каква е, но механично замазката е много зле - рони се яко. Голяма част от съседите си играха да я сменят с нормална циментова замазка.
stivemaster - майстор
Цилков нещата обаче в нашата татковина стоят така, че само две три фирми, се занимават с това и не е виновен материала .Представи си друг продукт с толкова малко фирми производители и сравни качеството особено производители с такива крайни изпълнители на обекта.
Щото аз мога да покажа, теракотни плочи 60/60 идеални за лепене, в един мол в Бургас да не казвам сега кой ,щях да се пребия пич, такова нещо не бях виждал, в една зона 50% бяха отлепени !!!
Аз нямам много квадрати - около 4500 ,от които имах проблеми на около 40-50 м2 ,където се отлепи и разхлопа.Добре че спазиха времето което им казах, 30 дни преди да лепят нещо.При този продукт човешкия фактор е много важен и аз мислех че рецептата е елементарна и не може нищо да се обърка , пък в действителност нещата не са точо така.
gechev - специалист
Проблемите на леките бетони са същите, като при тежките. Най големия е водата. Без нея няма хидратация, ако е малко количество има хидратация но няма пластичност. При тежките бетони пластичността се постига с пластификатори, но при леките бетони те гонят въвлечения въздух и лекия бетон се превръща в тежък. Казуса е жесток и масата от производителите на леки бетони за да постигнат пластичен материал увеличават водата за сметка обаче на якостната характеристика. Според мен на различни обекти или градове леките бетони имат различно качество. Разликата е пак във водата, в различното ph, в различната температура, защото болшинството от въздуховъвличащите вещества дават различни стойности при разлика в градусите. При еднаква рецепта приложена в София и във Варна разлика ще има и тя ще бъде осезателна. При полистеролбетона кото вид лек бетон много важна е зърнометрията и якостните качества на полистиролните гранули. При пенобетона един от големите проблеми е скъпия кварцов пясък в България, който се заменя с речен и зърното е заоблено и отсъства неправилна форма, а пък ако в него има присъствие и на глина пиши го сбегал пенобетона. Общо взето това са проблемите при леките бетони и човек, който е решил да ги произвежда трябва да може да дава едно постоянно качество с което да гарантира на клиента си и качествено строителство.
  • 1
  • 2

Тема "Външни стени от пенобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: