• 1
  • 2
Всичко за този вид строителство.
junior70 - помощник
Здравейте,
Възложих проектиране на едноетажна жилищна сграда. Насочил съм се към стоманено-скелетна конструкция
и външни стени от монолитен пенобетон. Искам да знам каква дебелина да бъдат стените за да отговарят на
нормите за топлоизолираност на сградите? Все още не съм се свързал с фирми изпълнители на монолитен пенобетон,
затова моля да ми препоръчате. Благодаря предварително на отзовалите се.
gechev - специалист
Първо се свържи с фирмите производителки на пенобетон и виж каква е плътността и какъв е коефициентът на топлопроводност на произвеждания от тях пенобетон. Едва тогава можеш да се интересуваш за дебелина на стената. Виж и какви сертификации имат по новите стандарти. Имай предвид, че заливането на пенобетона в кофража крие неприятности. Успех.
nikolson - майстор
Аз пък мисля, че работата на проектиращата фирма е точно тази, освен...чертаене. И изобщо, възможно ли е да бъде одобрен проект, който не отговаря на изискванията за енергоефективност?
gechev - специалист
nikolson написа:
Аз пък мисля, че работата на проектиращата фирма е точно тази, освен...чертаене. И изобщо, възможно ли е да бъде одобрен проект, който не отговаря на изискванията за енергоефективност?
То на проектантите точно това е работата им, ама го нямат пустия пенобетон в софтуера си и по тази причина пускат човека сам да се оправя щото трябва да смятат. Такива случаи при мене бол.
jekasus - майстор
gechev написа:
nikolson написа:
Аз пък мисля, че работата на проектиращата фирма е точно тази, освен...чертаене. И изобщо, възможно ли е да бъде одобрен проект, който не отговаря на изискванията за енергоефективност?
То на проектантите точно това е работата им, ама го нямат пустия пенобетон в софтуера си и по тази причина пускат човека сам да се оправя щото трябва да смятат. Такива случаи при мене бол.
Гечев, колко пари ще струва да се допише софтуера и да се сертифицира, ако има нужда? Или да се направи допълнение, като отделна програма.
Помисли дали тази инвестиция е важна за твоя бизнес.
gechev - специалист
jekasus написа:
gechev написа:
nikolson написа:
Аз пък мисля, че работата на проектиращата фирма е точно тази, освен...чертаене. И изобщо, възможно ли е да бъде одобрен проект, който не отговаря на изискванията за енергоефективност?
То на проектантите точно това е работата им, ама го нямат пустия пенобетон в софтуера си и по тази причина пускат човека сам да се оправя щото трябва да смятат. Такива случаи при мене бол.
Гечев, колко пари ще струва да се допише софтуера и да се сертифицира, ако има нужда? Или да се направи допълнение, като отделна програма.
Помисли дали тази инвестиция е важна за твоя бизнес.
Работя по въпроса. Благодаря за съвета и като се върнеш ела и ще почерпя. :partyman:
VLADO66 - майстор
Как ще се сертифицира след като се прави на обекта :? Кой ще даде ISO на работника който бърка супата и ще следи дали слага и колко пенител или цимент :?
stivemaster - майстор
Не се шашкай колега, проектанта ти да вземе данните на Итонг и готово.Трябва само да спазите рецептата, за подобна обемна плътност и ще имаш по добри качества на материала дори.
За фирма която се занимава с пенобетон и има опит ,свържи се с "Дай вар" ЕООД - 02 854 8080 виж тук.
А така става производството на обекта на продукт като пенобетона и то със сертификат.С кофража те няма да имат проблеми, ако случайно имат ще им асистираме по телефона.
Последна промяна от stivemaster на пет май 10, 2013 10:08 pm, променено общо 2 пъти.
gechev - специалист
С шефа на " Дай вар " г-н Симеонов сме добри познати и даже купува от мен блокчета. :lol: Но моите са от полистиролбетон. Колкото за работа с помпа и заливане в кофраж на лекия бетон съм много скептичен относно качеството, което се получава и на никого не го препоръчвам.
nikolson - майстор
gechev написа:
С шефа на " Дай вар " г-н Симеонов ...
Хм, с такава фамилия май беше собственика на "Ситиком"- "от пиле мляко в строителството", дето врътнаха една схема с едни апартаменти. :? Но може и да греша.
  • 1
  • 2

Тема "Външни стени от пенобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: