Всичко за този вид строителство.
gechev - специалист
:prayer: Вяр Аллах, иш Аллах- викат комшиите. Дано за напред само хубави работи се случват. Имам 5-6 къщи изградени с Тивит и с метална конструкция и се получава нещо много сностно. Даже се замислям за реализация на Плаваща къща и ако може пасивна. Приканвам специалистите архитекти и инженери да се замислят и включат щото няма да мога сам въпреки името на форума.

Отделих мненията от тази тема:

viewtopic.php?p=525481#p525481

Тани
VLADO66 - майстор
gechev написа:
:prayer: Вяр Аллах, иш Аллах- викат комшиите. Дано за напред само хубави работи се случват. Имам 5-6 къщи изградени с Тивит и с метална конструкция и се получава нещо много сностно. Даже се замислям за реализация на Плаваща къща и ако може пасивна. Приканвам специалистите архитекти и инженери да се замислят и включат щото няма да мога сам въпреки името на форума.
Страхувам се че трябва да минеш през НИИСМ.
stivemaster - майстор
Плаващата къща Гечев, я правим и утре да кажеш, само дето трябва да си осигуриш разрешително от (Министерството на околната среда и водите) за ползване. Без да коментираме какъв процент от тях се ползват с тази цел ,разрешение за ползване на такава къща се издава само, за научни цели или за дейности в полза на околната среда и водите - роборазвъждане примерно.Аз след като помислих за изграждане на такава от стиропор, пуснах мухата на един човек, който искаше да си има плаваща къща и контактуваше направо с най близкия кръг на бившия премиер .Е неможа да си изкара такова разрешение, в случая искаше да е в яз.Цонево.
Затова си купи парцел с "гьолче", което му разширихме и сега ще е нещо като язовирче, с беседка с барбекю в средата.
VLADO66 - майстор
Няма да имам нерви да живея в плаваща къща,първо заради влагата и второ- първото завистливо копеле може да я прати на дъното с една дрелка :x
gechev - специалист
stivemaster написа:
Плаващата къща Гечев, я правим и утре да кажеш, само дето трябва да си осигуриш разрешително от (Министерството на околната среда и водите) за ползване. Без да коментираме какъв процент от тях се ползват с тази цел ,разрешение за ползване на такава къща се издава само, за научни цели или за дейности в полза на околната среда и водите - роборазвъждане примерно.Аз след като помислих за изграждане на такава от стиропор, пуснах мухата на един човек, който искаше да си има плаваща къща и контактуваше направо с най близкия кръг на бившия премиер .Е неможа да си изкара такова разрешение, в случая искаше да е в яз.Цонево.
Затова си купи парцел с "гьолче", което му разширихме и сега ще е нещо като язовирче, с беседка с барбекю в средата.
Мислех, че проблема ще дойде от Морска администрация като регистрация на плавателно средство. Плаващи къщи има в целия свят, особенно на почит са в Холандия.
VLADO66 написа:
Няма да имам нерви да живея в плаваща къща,първо заради влагата и второ- първото завистливо копеле може да я прати на дъното с една дрелка :x
Е влага няма как да има ако е добре хидроизолирана, пък колкото до дрелката в полистиролбетона ще му трябва подводница- багер за да я изкопа. Понтона /сала/ от плътен полистиролбетон с хидрофобна добавка.
VLADO66 - майстор
Самия въздух е влажен-нали гьола се изпарява.Иначе холандските къщи съм ги гледал как се правят-на сух док се отлива един бетонен куб наведнъж отворен отгоре,след което дока се залива,куба изплува,закарват го с влекач до мястото където ще е къщата и го пълнят с вода докато потъне така че над повърхността на водата да остане около метър.
gechev - специалист
Е той въздуха си е влажен във всички селища край водоеми, но мисълта ми беше свързана с раздела Нискоенергийни къщи как такава къща може да се направи с много нисък разход на енергия. Поне на първо време и то за осветление телевизор и др.
stivemaster - майстор
Според мен, ако е куполна (-30% от разходите за охлаждане и отопление) и от полистиролбетон (моята идея беше от стиропор) с лекота би могло да се постигне "нулево потребление".С уговорките - да се готви на газ и дървени въглища,да се осигурят фотоволтаици около 1000W с акумулатори и инвертор за около 50м2 РЗП ,соларен бойлер за БГВ и за отопление и охлаждане да се разчита на термопомпа вода-въздух.
VLADO66 - майстор
При положение че къщата стои върху топлоакумулатор/водата в гьола/ трябва да се направи сметка мерките по пасивността дали ще се равняват на една ТП вода/вода.
gechev - специалист
Стив, от Варна си изнаеш, че най отвратителното на един кораб е пожара. За това изключих стиропора, а за куполната си прав, но не знам къде ще се закрепват фотоволтаиците. Владо ти си върха за акумулирането. Решението е една клетка куха /каквато описваш при холандците/ от полистиролбетон пълна с вода. Топлината няма къде да бяга.

Тема "Плаваща къща и ако може пасивна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: