• 1
  • 2
Всичко за този вид строителство.
OwnerBG - специалист
От известно време подготвям идея за едно по различно място. Не знам дали тук му е мястото, но ако съм се объркал, моля модераторите да преместят темата. Ще правим ЕкоФест Парк "Кулата". В околностите на Копривщица, на 35 дк. ще опитаме да подредим материали взети от място и да създадем място за почивка, забавление и полигон за възстановяване на стари строителни технологии. С работилница за изпичане глинени съдове, малки модели на дамла къща, плетарка и уземна къща. Няколко вида пещи и огнища за приготвяне на храна. Овчарска сая, само с клони, дърво и слама. Проекта не е подкрепен от евро парици. Каквото успеем, ще го сторим със собствени сили и приятелска помощ.

Има една фраза която си повтаряме често. "Баба ми не е взимала пари от еврофондове за да ми разказва приказки"
Та това смятаме да направим. Да разкажем приказката на спомените, споделената храна и вкусът на приятелството.

Започваме с почистване на мястото. Ще моля за съвети, помощ и мнения. Живот и здраве, първия етап на идеята ще открием с гайдарско надсвирване "Златна българска гайда" на 6.7.8 септември.

Като начало търся майстор, който може да иззида пещ за хляб, само с камък и кал. Моля ако някой се наема да ми пише на лични или на info.angelov@gmail.com
Последна промяна от OwnerBG на ср юли 17, 2013 8:00 pm, променено общо 1 път.
Tsilkov - майстор
Хубав замисъл имаш =D> , но мисля в раздел "Къщи" повече заинтересовани хора ще видят призива ти. Там има и доста теми за реплика/реставрация/реконструкция на стари къщи по традиционни(макар че тоя термин е спорен) технологии.
OwnerBG - специалист
Tsilkov написа:
Хубав замисъл имаш =D> , но мисля в раздел "Къщи" повече заинтересовани хора ще видят призива ти. Там има и доста теми за реплика/реставрация/реконструкция на стари къщи по традиционни(макар че тоя термин е спорен) технологии.
Нямам идея как се мести тема. На който му е интересно ще намери нужното.
OwnerBG - специалист
Една идея е на път да стане уникално събитие. Първото гайдарско надсвирване "Златна Българска Гайда" Копривщица 2013 ще започне след по малко от 24 часа. На място вече е екипа на организаторите и текат последни приготовления. Днес ще се настанят и първите занаятчии на палатки и каравани. На обяд ще започне монтирането и на съоръженията за готвене на Академия "Кулинарен историк"
"Юнашки тиган" който е Най-големия български тиган, два пъти рекордьор в Световните рекорди на Гинес и Балкански кулинарен рекордьор от Жеравна 2013.
За първи път официално ще представим и "Юнашката скара". Съоръжение проектирано да приготвя големи количества скара и месо на живи въглени. Приготвили сме изненади събрани от стари рецепти. Ние поемаме.
OwnerBG написа:
Една идея е на път да стане уникално събитие. Първото гайдарско надсвирване "Златна Българска Гайда" Копривщица 2013 ще започне след по малко от 24 часа. На място вече е екипа на организаторите и текат последни приготовления. Днес ще се настанят и първите занаятчии на палатки и каравани. На обяд ще започне монтирането и на съоръженията за готвене на Академия "Кулинарен историк"
"Юнашки тиган" който е Най-големия български тиган, два пъти рекордьор в Световните рекорди на Гинес и Балкански кулинарен рекордьор от Жеравна 2013.
За първи път официално ще представим и "Юнашката скара". Съоръжение проектирано да приготвя големи количества скара и месо на живи въглени. Приготвили сме изненади събрани от стари рецепти. Ние поемаме.
Много готино начинание, гледах по телевизията един репортаж за събитието и ми хареса.
idunno - специалист
...35 декара..., доколкото си спомням от преди два дена там има само гори, които се изсичат и постоянни аварии на ВиК мрежата.
Всичко в тази държава звучи различно, докато не го доближиш достатъчно близко.
Tsilkov - майстор
idunno написа:
доколкото си спомням от преди два дена там има само гори, които се изсичат и постоянни аварии на ВиК мрежата.
От къде реши че щом има само гори това противоречи с написаното от OwnerBG :? Пък това с авариите на ВиК мрежата (които е неясно какво правят(освен да аварират) в 35 декара гора) съвсем не виждам какво общо има [-(
idunno - специалист
Не се старай Цилков, защото за разлика от теб аз и в момента монтарам разни неща там и ми е ясно дереджето :).
Там нито има има еко строителство, нито нянанви стари технологии. :-D
Tsilkov - майстор
OwnerBG написа:
От известно време подготвям идея
OwnerBG - специалист
idunno написа:
Не се старай Цилков, защото за разлика от теб аз и в момента монтарам разни неща там и ми е ясно дереджето :).
Там нито има има еко строителство, нито нянанви стари технологии. :-D
За имане на стари стр. технологии има. Влез в двора на ДСК и ще видиш дървена къща която няма да срещнеш на друго място.
Казва се Павликянската къща.
Искам да понапредна, и тогаз ще започна пускането на снимки.
Междувременно на мястото направихме едно гайдарско надсвирване "Златна Българска Гайда"

В Копривщица започва голямо надсвирване с гайди. От местността Кулата, близо до града, репортерът на "Денят започва" Габриела Гаврилова се включи пряко с подробности за Националния фестивал "Златна българска гайда".

http://bnt.bg/bg/news/view/107595/
  • 1
  • 2

Тема "Еко строителство по стари строителни технологии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: