Всичко за този вид строителство.
VLADO66 - майстор
Моя е малък обект :) До гаража пристроих една гарсониера :) преди 10г. и външните стени са сандвич-10см. Итонг/ EPS 10см./10см. Итонг.Шпакловка отвън и отвътре.Няма проблем с Итонга.Важно е финишното външно покритие да е качествено.
Сетих се и още нещо да попитам г-н Гечев,
може ли за да станат по-здрави въпросните циментови блокчета, за дадена поръчка, свързващата циментова смес да е с по-голяма марка?
Което би трябвало, при запазване на другите показатели, да доведе до по-голяма здравина и да се избегне ронливоста.
gechev - специалист
georgos написа:


Наистина г-н Гечев дайте най-накрая модела на тези дюбели за да може всеки да си пробва и да се увери.
Това са дюбелите на "Фишер" http://www.fischer-fix.ru/files/fischer ... 09_rus.pdf Обърнете внимание на GB, UX, FTP, FID. В отвора преди поставянето на дюбела впръскайте малко полиуретаново лепило / не е много скъпа малката опаковка/. Изчакайте 15 - 20 минути и навийте. За по големи натоварвания има химически анкери.
georgos написа:
Сетих се и още нещо да попитам г-н Гечев,
може ли за да станат по-здрави въпросните циментови блокчета, за дадена поръчка, свързващата циментова смес да е с по-голяма марка?
Което би трябвало, при запазване на другите показатели, да доведе до по-голяма здравина и да се избегне ронливоста.
Работим с най-добрия цимент в България и с най силните марки. Това блокче, което са ви дали от училището в Мусагеница е прясно /произведено е на 28 декември/ и все още не е набрало максимална якост /28 дни/ и е още много влажно, но клиентите такива ги предпочитат за по добра адхезия, а и няма кой да ги чака месец. Блокчетата са рязани с лента и запрашаването е по голямо. Измийте го и ще спре да се "рони". Отидете в магазина на Ташев - Галвинг и вземете от по горе посочените дюбели и ги монтирайте на блокчето. Ако сметнете, че ви удволетворяват купувате, ако не, да сме живи и здрави. В никакъв случай не купувайте предубедени и на сляпо. Успех в строителството на новия ви дом.
Tsilkov - майстор
gechev написа:
Цилков, снимката с Тивита и Поротерма те моля пак да я публикуваш, че е твоя собственост.
Ето я снимката:
Изображение
Считай я и за твоя собственост :)

Снимката показва обаче якостта на натиск. При дюбелирането нещата са доста по сложни в зависимост от товара и посоката по която действа в дадената точка - може да е на опън, на срязване или комбинация. Има значение и колко пъти може да го натовариш.... Тегави са нещата с дюбелирането при този тип материали ама то пълно щастие няма.
Материала е специфичен - само със съвети от форума не става. Иска си човек да го разгледа на живо и да си прецени - рецепти няма тука.
8180 - майстор
gechev написа:
Това са дюбелите на "Фишер" http://www.fischer-fix.ru/files/fischer ... 09_rus.pdf Обърнете внимание на GB, UX, FTP, FID.
Бих добавил и FMD от същия каталог. Подобни обикновено имам в куфара за проблемни основи, но с три страни (може би Вюрт) - не твърдя, че имат предимства.
Обърнете внимание на възможността да се набиват без предварително пробиване или с по-малък диаметър свредло.
Обикновено са без винт и спазването на препоръчаните диаметри и дължини е СИЛНО желателно при комплектовката, според мен. С по-големи диаметри (и дължини! при конични винтове) има опасност да превърти дюбела! Със "суха" проба е по-лесно от писането.
Понеже предпочитам "проходните" типове, комплектовам с широкопола шайба при "декоративна" възможност.
Стената е много хубава, а каква е идеята да се направи по този начин?
Тук за Тивит тръгна думата , а пак до тухла четворка стигнахме.
gechev - специалист
georgos написа:
Стената е много хубава, а каква е идеята да се направи по този начин?
Тук за Тивит тръгна думата , а пак до тухла четворка стигнахме.
Първия ред, който носи целия зид от Поротерма е от ТИВИТ. 300 килограмовия Тивит носи 800 килограмовия Поротерм. Идеята на проектанта е да елиминира чрез Тивит термомоста на основите. Така се прави когато си лудо влюбен в керамиката, а тя не може да ти отвърне със същото чувство. :goodman: :heart:
Много ме разсмяхте г-н Гечев. Много точно казано.
Аз си мисля, че това е снимка на част от оградата на къщата. Щото с тези колони по средата на стената къде ще отиде термомоста на не знам.
VLADO66 - майстор
georgos написа:
Много ме разсмяхте г-н Гечев. Много точно казано.
Аз си мисля, че това е снимка на част от оградата на къщата. Щото с тези колони по средата на стената къде ще отиде термомоста на не знам.
Пълно щастие няма

Тема "Измазване на пенополистиролбетон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: