Всичко за този вид строителство.
mindless - специалист
Под "такъв проблем" имам предвид описания от Калин, иначе ми е ясно, че поробетона не е идеалната основа за дюбелиране, но поне го има от много години и има доста дюбели специално за него. Иначе има и тухли, които се разтрошават, ако опиташ да ги пробиеш... та проблеми всякакви. За слаби и средни натоварвания Ytong-a си е добре.
gechev - специалист
Давам 100 лв награда на този, който с един удар натроши в земята ТИВИТ :lol: :lol: :lol: Интересно, като е толкова слаб материал как издържа все още на арх. Цилков къщата. Цилков, снимката с Тивита и Поротерма те моля пак да я публикуваш, че е твоя собственост. Колкото до дюбелите има такива на фирма "Фишер" с които можеш да закрепиш много неща. Ако предварително в отвора впръскаш полиуретанова пяна или лепило става много здраво. Хайде Цилков, покажи твоя зид. Кефя му се. :lol: :lol: :lol: Трябваше да сложиш Итонг.
Г-н Гечев, надявам се коро да се срещнем във вашия офис и да ми разкажете подробно за материала който предлагате - предимства и недостатъци. И ще трябва добре да се постараете да ме убедите във възможностите за закрепване на предмети върху него.
Снимките и на мен ще са ми интересни.
kalin7 - специалист
gechev написа:
Давам 100 лв награда на този, който с един удар натроши в земята ТИВИТ :lol: :lol: :lol: ...
Приемам! Но първо дефинирайте "натроши". И второ аз ще избера блокчето.

Г-н Гечев имате уважението на много хора от форума включително и моето. Но това което твърдите не мисля, че мястото му е тук. Ние не си купуваме тухли за да ги разтоварваме със самосвал, та да очакваме да не се натрошат. То и стъклата се чупят ако ги удариш в земята, но продължават да се ползват за прозорци.
До момента нищо лошо не е казано за Тивита и не виждам защо се засягате!
Проблемите с дюбелирането съществуват и това не е мит. Не съм съгласен, че за да монтирам каквото и да било, трябва да имам под ръка флакон с пяна, който да изхвърля почти пълен само след 1 или 2 дюбела. Или да събирам вещи и веднъж в годината да ги монтирам на куп.
gechev написа:
...Колкото до дюбелите има такива на фирма "Фишер" с които можеш да закрепиш много неща...
Дайте най-накрая конкретен модел! И преди Ви молих за това и нищо. Каталога на Фишер е 100 страници ... и могат да се монтират много неща с тях - съгласен съм. Но дайте конкретно предложение за конкретния материал.
@mindless
Аз също се бях спрял на тази комбинация първоначално, но в последствие избрах Тивит. Отново повлиян, че Итонг-а пиел вода, вино, ракия и мезел с кисели краставички :) Не само заради това разбира се. Аз също изповядвам религията, че трябва да се подкрепя българското.
bota156 - специалист
За много години Викторе,
Аз съм много доволен от ТИВИТ-а - иззидах си подпокривното пространство с тях, нямам НИТО една счупена "тухла" а имаше и летяли отгоре - 9метра височина, от тях най-много леко изяден ръб, итонг взех 6 парчета и 2 счупих само докато ги занеса на къщата и ги заебах в мазето - влага яко и така и се разпрашиха там смотаните итонги.
Имам преградена и остъклена тераса с тях и тази година им е последна когато ще ги мажа да махам мухъла - догодина ако пак мухляса ги изривам боклуците и слагам тивит

Един единствен проблем - лепило за топлоизолация не хваща на дърво, то не знам дали има нещо дето хваща - та се наложи пяна да ползвам - налепих и една малка стеничка с монтажна пяна - стана уникално здраво.
Като(ако) правя следваща къща - 45см тивит външни стени и 25 вътрешни с пяна, където е бетон 25см+20см ЕПС - става с еднакви изолационни качества = 0.18.

За измазване - стандартно като топлоизолация - шпакловка с мрежа и мазилка
Извинявай bota ,но аз не разбрах тези вътрешните стени от пяна за какво са?
kalin7 - специалист
bota156 написа:
За много години Викторе,
Аз съм много доволен от ТИВИТ-а - иззидах си подпокривното пространство с тях, нямам НИТО една счупена "тухла" а имаше и летяли отгоре - 9метра височина, от тях най-много леко изяден ръб, итонг взех 6 парчета и 2 счупих само докато ги занеса на къщата и ги заебах в мазето - влага яко и така и се разпрашиха там смотаните итонги.
Имам преградена и остъклена тераса с тях и тази година им е последна когато ще ги мажа да махам мухъла - догодина ако пак мухляса ги изривам боклуците и слагам тивит

Един единствен проблем - лепило за топлоизолация не хваща на дърво, то не знам дали има нещо дето хваща - та се наложи пяна да ползвам - налепих и една малка стеничка с монтажна пяна - стана уникално здраво.
Като(ако) правя следваща къща - 45см тивит външни стени и 25 вътрешни с пяна, където е бетон 25см+20см ЕПС - става с еднакви изолационни качества = 0.18.

За измазване - стандартно като топлоизолация - шпакловка с мрежа и мазилка
bota156 направи една къща само с Тивит и отново те чакаме да пишеш отзиви.
Аз имам да преправям на апартамента една външна стена просто защото прозорците са и в повечко и ще използвам Тивит. Също така съм направил къща по описания от теб метод 45см външни стени вътрешните 25, излъгах се и направих една преградна стена 12.5 и съжалявам много, а не ми се занимава да я удебелявам. Та който ще ги ползва да има и това в предвид. Минимум 25см стените.
Вижте ... никой не оспорва изолационните му качества (аз лично нямам наблюдения тъй като все още не използвам къщата) но лятото вътре беше прохладно, за студовете трябва да се ползва постоянно за да се даде оценка.
mindless - специалист
Явно на всеки от камбанарията по различен начин изглеждат нещата. Аз в спор няма да влизам да защитавам един или друг строителен материал, но със 100% сигурност мога да твърдя, че една от причините за лошия имидж на Ytong в България е безхаберното му използване, особено в началото като навлезе в България. По отношение на трошливоста му, направих грешката да го смятам с 5% фира като за тухли и ми останаха 2 цели пакета излишни, които останаха навън и ги валя почти 2 години вече. Станно защо, но не са станали на купчина прах все още. Бялото разпрашяване, за което предполгам говориш е химична реакция, която се случва при прекомерна влага и представлява соли, които излизат на повърхноста, но може спокойно да бъдат изчистени без това да повлияе на твърдоста на материала. Колкото до мухъла, можеш да си отгледаш мухъл на всякаква повърхност стига да му създадеш условия за живот. Единсвения наистина сериозен проблем на Ytong-a е, че съхне изключително трудно в случай, че бъде обилно намокрен, но принципно не бива да се допуска технологично такова наморкяне.
Дайте най-накрая конкретен модел! И преди Ви молих за това и нищо. Каталога на Фишер е 100 страници ... и могат да се монтират много неща с тях - съгласен съм. Но дайте конкретно предложение за конкретния материал.


Наистина г-н Гечев дайте най-накрая модела на тези дюбели за да може всеки да си пробва и да се увери.
kalin7 - специалист
mindless написа:
Явно на всеки от камбанарията по различен начин изглеждат нещата. Аз в спор няма да влизам да защитавам един или друг строителен материал, но със 100% сигурност мога да твърдя, че една от причините за лошия имидж на Ytong в България е безхаберното му използване, особено в началото като навлезе в България. По отношение на трошливоста му, направих грешката да го смятам с 5% фира като за тухли и ми останаха 2 цели пакета излишни, които останаха навън и ги валя почти 2 години вече. Станно защо, но не са станали на купчина прах все още. Бялото разпрашяване, за което предполгам говориш е химична реакция, която се случва при прекомерна влага и представлява соли, които излизат на повърхноста, но може спокойно да бъдат изчистени без това да повлияе на твърдоста на материала. Колкото до мухъла, можеш да си отгледаш мухъл на всякаква повърхност стига да му създадеш условия за живот. Единсвения наистина сериозен проблем на Ytong-a е, че съхне изключително трудно в случай, че бъде обилно намокрен, но принципно не бива да се допуска технологично такова наморкяне.
+1

Съгласен съм, че всеки материал може да се използва стига да му се осигури подходяща среда. Ytong-a масово се използва за големи обекти, но там почти винаги има външен завръшващ слой (фасада), дали от декоративни пана, стъклена фасада или нещо подобно. Има и къщи, които са изпълнени с подходяща мазилка, която да опази от намокряне самия Ytong.
Мухъла както писа колегата ... създайте му условия и ще си го отглеждате в неограничени количества.

Тема "Измазване на пенополистиролбетон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: