• 1
  • 2
Всичко за този вид строителство.
gechev - специалист
Много обичам металните конструкции откакто арх. Цилков показа графиките за ТИВИТ и термомостовете. kishaji1 обади се на лични и си готов от стените до покрива.
VLADO66 - майстор
gechev написа:
Много обичам металните конструкции откакто арх. Цилков показа графиките за ТИВИТ и термомостовете. kishaji1 обади се на лични и си готов от стените до покрива.
Все те забравям :-D
Tsilkov - майстор
kishaji1 написа:
С полиуретанов пълнеж и с 50 мм дебелина предпоплагам?
Ако разчиташ само на панелите за топлоизолация 50 мм са за никъде. Аз бих сложил това http://paneli.kingspan.bg/KS1000-RW-19032.html
или http://www.technopanel.com/?mod=product ... 0&seo=TTOP с пълнеж PIR а не PUR!
и в двата случея с дебелина 12 см. която дава U около 0,18-0,20 W/m2K което ти е необхдоимо за да можеш да наречеш сградата си "нискоенергийна.
P.S. Като ти гледам наклона на фермите няма да можеш да сложиш директно панели защото те са в другата посока. Почвам да се замислям изобщо дали не е по-добре стандартен послоен монтаж вместо панели :?
kishaji1 написа:
Явно итонга отпада и се извинявам за невежеството!
Нищо невежо няма - просто като пускаш тема в "нискоенергийни сгради" пиши в каква "нискоенергийност" се целиш - те са свързани и с най-основни и елементарни въпроси: за какво ще се ползва сградата (целогодишно,целодневно....), с какво ще се отоплява, до къде си готов да стигнеш с изолацията........ Иначе сега темата е повече в стил "ремонт на барака".
kishaji1 написа:
Как да постигна най - добра изолация на метлана колона при дебелина 150 мм?
Тухлите тук са куц вариант като цяло - не само заради изолацията а и заради връзката със самата конструкция. Най-честите варианти са два:
1. Това което ти предлага gechev - полистиролбетонни блокчета обвиващи колоните и мазилка отвън и отвътре
2. Дървени скелетни(с апнели е подобно) стени пред колоните облечени с гипсокартон вътре. При панелите ще стои малко странно отвън ако искаш да го ползваш за жилище.
kishaji1 написа:
с лек наклон отгоре 7% и с метални керемиди
Металните керемиди са за по-голям наклон. На тоя наклон само ламарина на стоящ фалц завита на място.
[/quote]
те са свързани и с най-основни и елементарни въпроси: за какво ще се ползва сградата (целогодишно,целодневно....), с какво ще се отоплява, до къде си готов да стигнеш с изолацията.........[/quote]
Ще се ползва за еднофамилна къща, в която се живее целогодишно. С ремонта не бързам, давам си около 3 години, да направя всичко като хората, а и да събера финикийци. Имам забита метална тръба 2 цола/ 5 метра с воден стълб около 2 метра(през лятото) и смятам да направя термопомпа вода- вода. Това лято и тествах дебита с електрическа помпа 2400 л/ч и при поливане от 16 часа водата не спря. Водата е много плитко 2,80 - 3 м. но дебита и е голям. Съседа има кладенец с 3,50 - 4 м воден стълб и това лято пробва с мощна бензинова помпа, с 2 цола смукателен маркуч , да пресуши кладенеца, но водния стълб пада до едни 70 см и повече не мърда, дори да работи с часове. Тези дни като паднат температурите сериозно под нулата започвам да меря температурата на водата за да видя дали се влияе от външната, тъй като е плитко. Но термопомпата по-нататък, сега покрив, стени и излаоация .....
Писал съм лично на gechev и сега чакам оферта за блокчета за зидария Тивит.
Благодаря и поздрави!
8180 написа:
Владо,
Не само тази тема. В нея има отклонение към ПРЕДИШНА. Дискутирано е доста във времето.
С две думи - да, за паропропускливостта става дума.
Сандвич-панелите са почти абсолютна паропреграда.
Добавянето на ТИ отгоре е безпроблемно, но "отписва" половината от качествата им.
Изолирането отдолу изисква доста четене и внимание.

Горното е по-скоро за питащия kishaji1. Владо предполагам ще го потвърди.

Обяснете читаво избран вариант, да пробваме да го сметнем.
Прочетох ПРЕДИШНАТА тема и още повече се обърках ...... При мен като излизат навън всичките П-профили (в стрехата) , какви термомостове трябва да се правят ...??? и има ли смисъл да слагам отгоре скъпите сандвичпанели ? Май ще трябва да правя изолация и на стрехите, но какво ли изпълнение да е?
Благодаря и поздрави!
Tsilkov - майстор
kishaji1 написа:
При мен като излизат навън всичките П-профили (в стрехата) , какви термомостове трябва да се
Така като гледам ще трябва да овъртиш целите профили/стреха в изолация.
gechev - специалист
Цилков, и аз виждам проплем в изолирането на стрехите. Предложих на лични колоните да се вградят в Тивит-а, а за покрива да му отрежа панели и с шишове по къси да се фиксират върху гредите. Правихме го на две места и се получи добре. на едното отгоре монтираха рамки и Ондулин, а при другия наѝлон върху скарата и керемиди. Така се получава вентилиран покрив. На едната къща под панелите сложиха вата за избягване на термомоста от стрехата. Стрехата се оказва проблем. Даваѝте предложения. Не съм специалист.
Tsilkov - майстор
Стрехата просто трябва да се топлоизолира и толкова. Другия вариант е топлоизолационния слой да е изцяло под фермичките, но като гледам няма да има достатъчно височина.
  • 1
  • 2

Тема "Основен ремонт на "къща" с цел енергийна ефективност." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: