• 1
  • 2
Всичко за този вид строителство.
Здравейте!
Миналата година си купих имот с готова постройка на него. Имота е бивш полигон на Гражданска защита и въпросната постройка е представлявала нещо като вишка за наблюдение. В момента съм в процедура по закупуване на на постройката от Общината. Състоянието е и доста окаяно (пустее от над 15 год.), но възнамерявам да я ремонтирам. Представлява двуетажна "сграда" , като първия етаж се състои от коридор и две стаи, а втория етаж е само метални колони (двойка заварени П - уайзени 100х50) и отгоре метална ферма с ламарина. (Ще приложа снимки.) Първия етаж е направен директно върху бетонов фундамент (без избени помещения). В двете стаи на първи етаж има по един прозорец, незнайно защо, на север. Стените на първия етаж са 25 см. тухла единичка, измазани с хоросан отвътре и отвън.
Идеята ми е да ремонтирам първо покрива. 1. Премахване на изгнилата ламарина и минаване с ръждопреобразувател на металните части, и грунд. 2. Нов покрив с сандвич панели. Въпроса е какви? Дебелина и производител? 3. Иззиждане на стени на 2 стаж, като изток, запад и север с червена тухла, а цялата южна стена огромен, френски прозорец. И веднага възникват въпросите: Как да изолирам металните колони? В тухлените стени ще стане с итонг, но ювната стена, която ще е само дограма ???
Засега спирам дотук с въпросите, че станах много.
Благодаря предварително!
п.с. На снимката стената без прозорци, само с врата и козирка е с южно изложение. Тук смятам да пробия новите прозорци.

Прикачен файл

Recovered_JPEG_134.jpg
Recovered_JPEG_134.jpg (15.12 KиБ) Видяна 5339 пъти

Прикачен файл

æ0121026_1832æб.jpg

Прикачен файл

Recovered_JPEG_101.jpg
Recovered_JPEG_101.jpg (18.55 KиБ) Видяна 5339 пъти
След като направя покрива ще коментираме и външната изолация, подовата изолация на 1 етаж и добавяне на обикаляща стреха на 1 етаж с цел сянка през лятото и опасност от навяване през дъждовния сезон. Стрехата смятам да бъде колкото тази на покрива като дължина. Смятам да я направя от металана конструкция от винкел с лек наклон отгоре 7% и с метални керемиди, а отдолу с гипсокартон и лунички за декоративен ефект. Това с луничките може да се направи и на стрехата на 2 етаж (виждал съм и изглежда супер), но това ще остане за декоративната част!

http://www.eurohouse.us/bg/images/house ... r-Pool.jpg
Последна промяна от kishaji1 на вт дек 10, 2013 3:24 pm, променено общо 1 път.
Tsilkov - майстор
kishaji1 написа:
Нов покрив с сандвич панели. Въпроса е какви?
С полиуретанов пълнеж - по-здрави са от минераловатните защото двете ламарини са слепени и полиуретана е доста по-добър топлоизолатор.
kishaji1 написа:
Как да изолирам металните колони?
Ти ако смяташ тухлата и 10 см. блокче Итонг за изолация дълбоко си объркал раздела на темата [-X
VLADO66 - майстор
Със зидане надали ще стане тази работа-може да не е изчислена конструкцията за товара и превръзките на зида как ще се направят :wink: По удачно е да се направи със сухо строителство-системи и материали бол.Освен сандвич панела трябва да има под него още поне 10см. изолация.Големия френски прозорец трябва да е с троен стъклопакет.На подовата изолация също трябва да се обърне внимание.
8180 - майстор
VLADO66 написа:
Освен сандвич панела трябва да има под него още поне 10см. изолация.
Че ще трябва допълнителна ТИ е ясно, ама под или над панела - не съм категоричен.
Tsilkov написа:
kishaji1 написа:
Нов покрив с сандвич панели. Въпроса е какви?
С полиуретанов пълнеж - по-здрави са от минераловатните защото двете ламарини са слепени и полиуретана е доста по-добър топлоизолатор.
kishaji1 написа:
Как да изолирам металните колони?
Ти ако смяташ тухлата и 10 см. блокче Итонг за изолация дълбоко си объркал раздела на темата [-X
Благодаря за отговорите!
С полиуретанов пълнеж и с 50 мм дебелина предпоплагам?
Металните колони са 100 х 100 мм , а тухлата е 250 мм значи ми остават 150 мм за вътрешно изолиране. Отвън ще си е външната изолация. Как да постигна най - добра изолация на метлана колона при дебелина 150 мм? Явно итонга отпада и се извинявам за невежеството!
Благодаря и поздрави!
VLADO66 - майстор
8180 написа:
VLADO66 написа:
Освен сандвич панела трябва да има под него още поне 10см. изолация.
Че ще трябва допълнителна ТИ е ясно, ама под или над панела - не съм категоричен.
Тази ли тема имаш впредвид :? viewtopic.php?t=31362
VLADO66 написа:
Със зидане надали ще стане тази работа-може да не е изчислена конструкцията за товара и превръзките на зида как ще се направят :wink: По удачно е да се направи със сухо строителство-системи и материали бол.Освен сандвич панела трябва да има под него още поне 10см. изолация.Големия френски прозорец трябва да е с троен стъклопакет.На подовата изолация също трябва да се обърне внимание.
Ще помисля и над варянта за стени от типа на сглобяемите къщи. Ще бъде ли проблем ако в стената си стой вградена метална колона?
За покрива тъй като е от ферма смятам на наклонената част да сложа 50 мм сандвичи, а на хоризонталната, която всъщтност ще бъде и таван на стаята, да сложа гипскарон и над него 20 см вата.
Тройния стъклопакет на френския прозорец съм го предвидил, както и стреха достатъчна да засенва през лятото.
Благодаря за отговора!
8180 - майстор
Владо,
Не само тази тема. В нея има отклонение към ПРЕДИШНА. Дискутирано е доста във времето.
С две думи - да, за паропропускливостта става дума.
Сандвич-панелите са почти абсолютна паропреграда.
Добавянето на ТИ отгоре е безпроблемно, но "отписва" половината от качествата им.
Изолирането отдолу изисква доста четене и внимание.

Горното е по-скоро за питащия kishaji1. Владо предполагам ще го потвърди.

Обяснете читаво избран вариант, да пробваме да го сметнем.
Сандвич панелите не са ми приоритет, мога върху П - профилите да направя конструкция от дъски и отгоре например метални керемиди, и отдолу вече да си сложа подходящата изолация над гипскарона, ако така ще избегна конденза на долната ламарина на садвич панелите.
  • 1
  • 2

Тема "Основен ремонт на "къща" с цел енергийна ефективност." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: