• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за този вид строителство.
Dinev77 - напреднал
hristo_qn написа:
Това как ще стане в моят случай, когато терасата е върху 2-рата плоча... може ли някаква картинка все пак строителството не ми е занаята
Аз реших прекъсването на термо моста по този начин, терасата е на външния пояс, плочата на вътрешния и това което ги свързва е само арматурата.
Благодаря Христо, но все още не се сещам това как да стане при моя вариант... качвам една снимка на 3D-то на къщата от към терасата... снимката е стара и не е актуална, но поне терасата е в същия вид както и сега. Снимката е правена под ъгъл и затова изглежда толкова странно...

Прикачен файл

20140111_234143.jpg Тераса
hristo_qn - специалист
В твоя вариант няма как да стане, освен ако не промениш малко проекта, а именно терасата да бъде издадена навън. Какви са размерите на тази тераса и къде строиш тази къща? Имаш ли вече готов проект или само идея? Давам ти скайпа си, понеже трудно комуникирам във форума: hristo-qnchev
Вадим Владимиров - специалист
Dinev77 написа:
Tsilkov написа:
Аз поне от чертежите нищо "нискоенергийно" не виждам в проекта ти - съвсем стандартна сграда каквито се строяха и се строят масово. Кажи малко повече как смяташ да постигнеш ниската консумация на енергия и какви стойности гониш?
Здравей, благодаря за точното попадение. Архитекта които ми направи проекта, не работи в областта на нискоенергийните сгради, но след като му платих да ми прави проекта започнах да се замислям за отопление и такива неща. Надявам се тук да ми помогнете със съвети, как да постигна максимален ефект като изолация на основи, стени, покрив и т.н. За жалост областта в която работя не е свързана със строителството и затова чета тук за да се образовам. Решил съм да изолирам с каменна вата стените мин 15 - 20 см . Под първа плоча чух от мой познат за насипване на перлит към 30 - 50 см, изолиране на основите с XPS и нагоре с каменната вата. Интересно ми е как да изолирам терасата при такива дебелини на ватата какво да сложа на пода... Как да се направи покрива дали да се изолира под керемидите или върху плочата (бетонна ли да бъде или гредоред) или и двете. Покрива при този начин както е на проекта незнам дали е най-добрия вариант за максимална изолация. Иначе няма да ми трябва под покривното пространство...
Да добавя само че верандата, която я има на чертежа няма да се свързва с къщата заради термомоста.
По въпроса за покрива ще посоча само това
Прикачен файл:
427716_330131730361229_1194238096_n.jpg
427716_330131730361229_1194238096_n.jpg (20.4 KиБ) Видяна 5838 пъти
Dinev77 - напреднал
Вадим Владимиров написа:
По въпроса за покрива ще посоча само това
Прикачен файл:
427716_330131730361229_1194238096_n.jpg
Здравей, може ли малко повече информация за това което е на снимката, кой го прави и някаква ориентировъчна цена. При мен къщата е с три плочи.... това дали е проблем в случая....
hristo_qn - специалист
колкото да се спази законът и доколкото разбирам "Наредба 7". Според него после мога да слагам колкото искам но това нямало да има ефект
Без голям коментар: та това е само 5 см

http://www.youtube.com/watch?v=obW8HdEO ... e=youtu.be
Вадим Владимиров - специалист
Dinev77 написа:
Вадим Владимиров написа:
По въпроса за покрива ще посоча само това
Прикачен файл:
427716_330131730361229_1194238096_n.jpg
Здравей, може ли малко повече информация за това което е на снимката, кой го прави и някаква ориентировъчна цена. При мен къщата е с три плочи.... това дали е проблем в случая....
Разгледай тези снимки. https://www.facebook.com/media/set/?set ... 8608129c54
Tsilkov - майстор
Tsilkov написа:
hristo_qn написа:
Що се отнася до изолацията на покрива това което ти е начертал архитекта е много по-евтин
И по енергоефективен понеже топлоотдаващата площ намалява :wink:
Забравих да на пиша и че при тази конфигурация върху плочата вместо вата/стиропор можеш да сложиш бали със слама :wink: Колегата от форума Pasko се беше запътил да рпави точно това, но не знам дали го е осъществил.
Pasko - специалист
Още не съм започнал строежа Цилков, но балите слама са на склад в Добруджата! Равносметката е около 10лв/кв.м за 50см изолация на подпокривното пространство, което е необитаемо и ще се ползва за склад. Найс А!
Christo - майстор
А сламата ще се третира ли с нещо? Против гризачи, мухъл, запалване примерно. Питам, защото е примамливо. Дали ще има някакви проблеми с пожарникарите?
Pasko - специалист
Christo написа:
А сламата ще се третира ли с нещо? Против гризачи, мухъл, запалване примерно. Питам, защото е примамливо. Дали ще има някакви проблеми с пожарникарите?
Естествено ,че ще се третира . Принципно се прави кирпичено мляко + водно стъкло и всяка бала се потапя преди да се нареди на плочата. Още не съм решил отгоре с какво да я покривам. Дали с по-гъст кирпич да я замажа или някакво ОСБ. Като му дойде времето ще пускам снимки. Естествено приемам и акъл!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Нискоенергийна къща в проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: