• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за този вид строителство.
nikopld - помощник
Никой нищо не му помага с дограмата ,а за една нискоенергийна къща тя е от значение....След като реших външната изолация да е 10см стиропор и вътрешна хоросанова мазилка,реших като производител на дограма ,пресмятайки плюсовете и минусите ,си направих Алуминиева с торен стъклопакет МФ-Б-КА.Коефициент на Ug 1.1 .Говорих с доста хора които ме рзубеждаваха,други ме убеждаваха че нямало смисъл от Алуминиевата с прекъснат термо мост.Посртигнах ефекта на ПВЦ дограмата ,но с мноооооооооооого по-дълъг живот....Ще се радвам да прочета мнения и по този въпрос
KingLin - майстор
Добре интересно ми е колко е живота на ПВЦ-то и колко на алуминиевата?
VLADO66 - майстор
KingLin написа:
Добре интересно ми е колко е живота на ПВЦ-то и колко на алуминиевата?
На кое ПВЦ :wink: Щото дограмата ми е златен дъб на Рехау от 2005г. и все едно вчера е сложена,а за евтините профили не знам.
nikopld - помощник
VLADO66 написа:
KingLin написа:
Добре интересно ми е колко е живота на ПВЦ-то и колко на алуминиевата?
На кое ПВЦ :wink: Щото дограмата ми е златен дъб на Рехау от 2005г. и все едно вчера е сложена,а за евтините профили не знам.
Ми за :drinkers: си....Ако ПВЦ-то беше по-добро и по-здраво с по-дълъг живот нямаше да правят сгради с окачени фасади от Алуминии....Това ми беше и идеята като казах че съм с по-качествена и по-издръжлива дограма.
Dinev77 - напреднал
Здравейте, един въпрос: по проект ми е дадено под фундаментната плоча да се сложи 10 см XPS. Мога ли да го направя с 2 плочи дебели по 5 см или е по-добре с една 10 см?
IvanR - специалист
Dinev77 написа:
Здравейте, един въпрос: по проект ми е дадено под фундаментната плоча да се сложи 10 см XPS. Мога ли да го направя с 2 плочи дебели по 5 см или е по-добре с една 10 см?
Сигурен ли си, че става въпрос за фунд. плоча, а не за настилката на кота нула?
Dinev77 - напреднал
IvanR написа:
Dinev77 написа:
Здравейте, един въпрос: по проект ми е дадено под фундаментната плоча да се сложи 10 см XPS. Мога ли да го направя с 2 плочи дебели по 5 см или е по-добре с една 10 см?
Сигурен ли си, че става въпрос за фунд. плоча, а не за настилката на кота нула?
Става дума за XPS под плочата на кота нула, не съм много напред в сферата на строителството... но се уча...
IvanR - специалист
Dinev77 написа:
IvanR написа:
Dinev77 написа:
Здравейте, един въпрос: по проект ми е дадено под фундаментната плоча да се сложи 10 см XPS. Мога ли да го направя с 2 плочи дебели по 5 см или е по-добре с една 10 см?
Сигурен ли си, че става въпрос за фунд. плоча, а не за настилката на кота нула?
Става дума за XPS под плочата на кота нула, не съм много напред в сферата на строителството... но се уча...
Може и с 2*5см. но ги размести шахматно, за всеки пласт. Добре е ХPS-а да бъде с по- голяма носимоспособност.
Dinev77 - напреднал
Може и с 2*5см. но ги размести шахматно, за всеки пласт. Добре е ХPS-а да бъде с по- голяма носимоспособност.
Каква трябва да бъде минималната носимост за бетонна плоча 10 см с бетон B20 и армировка... защото гледам има XPS за под и за стенни... със сигурност ще взема такъв за под
VLADO66 - майстор
nikopld написа:
VLADO66 написа:
KingLin написа:
Добре интересно ми е колко е живота на ПВЦ-то и колко на алуминиевата?
На кое ПВЦ :wink: Щото дограмата ми е златен дъб на Рехау от 2005г. и все едно вчера е сложена,а за евтините профили не знам.
Ми за :drinkers: си....Ако ПВЦ-то беше по-добро и по-здраво с по-дълъг живот нямаше да правят сгради с окачени фасади от Алуминии....Това ми беше и идеята като казах че съм с по-качествена и по-издръжлива дограма.
Ами много ми харесват HPL фасадите в комбинация с прозорци с алуминиеви профили които не се виждат само че финансовите ми възможности не стигат дотам.Смятам че съм избрал най-доброто съотношение цена-качество
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Нискоенергийна къща в проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: