• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за този вид строителство.
KingLin - майстор
VLADO66 написа:
KingLin написа:
Добре интересно ми е колко е живота на ПВЦ-то и колко на алуминиевата?
На кое ПВЦ :wink: Щото дограмата ми е златен дъб на Рехау от 2005г. и все едно вчера е сложена,а за евтините профили не знам.
Аз по-скоро питах има ли някаква съществена разлика т.е. ако ПВЦ примерно издържа 80 години а алумина 100 общо взето не виждам смисъл да се прехвалва алуминиевата. Друг е въпроса ако ПВЦ издържа 10 години. На единия апартамент в Бургас преди около 20 години сложихме ПВЦ дограма мисля че беше Кьомерлинк или нещо подобно. Единствено комарниците изгоряха че е Ю/ЮИ апартамент. Дограмата че дори и уплътненията са си все още ок.
Dinev77 - напреднал
Здравейте, след като известно време не съм писал, а къщата започна да се строи... ще публикувам малко снимки докъде съм стигнал

Прикачен файл

1.jpg Основи

Прикачен файл

2.jpg Основи

Прикачен файл

3.jpg Основи

Прикачен файл

4.jpg Основи

Прикачен файл

5.jpg Основи
Dinev77 - напреднал
Продължение...

Прикачен файл

6.jpg Основи

Прикачен файл

7.jpg Основи

Прикачен файл

8.jpg Основи след премахване на част от кофража

Прикачен файл

9.jpg настилка за първа плоча

Прикачен файл

10.jpg изолация под плочата
Dinev77 - напреднал
Продължение...

Прикачен файл

11.jpg 10 см XPS под първа плоча (настилка)

Прикачен файл

12.jpg първа плоча (настилка)

Прикачен файл

13.jpg първа плоча (настилка)

Прикачен файл

14.jpg първа плоча (настилка)
Dinev77 - напреднал
Продължение...
Точно след излизването на плочата... започна да вали и така 2 - 3 дена :)

Прикачен файл

15.jpg Готова плоча (настилка)

Прикачен файл

16.jpg Много дъжд...

Прикачен файл

17.jpg Зидария - първи ред - със стиропор на топчета

Прикачен файл

18.jpg Зидария - Винербергер - Porotherm 25 N+F
Pasko - специалист
Честото Динев от мен! Тухлите Винебергер не се ли редят след колоните , защото са за ограждащ зид? Нали се оставя 1-2 см между колоната и зида и се пълни с пяна или хоросан!
Dinev77 - напреднал
Pasko написа:
Честото Динев от мен! Тухлите Винебергер не се ли редят след колоните , защото са за ограждащ зид? Нали се оставя 1-2 см между колоната и зида и се пълни с пяна или хоросан!
Благодаря! Колоните ще са след зидарията заради нежеланието да се нарязва кофража... които и без това не е много... При този вариант не мисля да се оставят фуги между колоните и зида. Аз не съм строител и не разбирам, но предполагам това, че няма да има фуга не е проблем.
gechev - специалист
Динев, сложи тънък фибран между колоните и тухлите, а и върху тухлите преди отливането на плочата. Паско не случайно ти го напомня. Така избягваш термичните раширения на бетона, а и ще избегнеш напуквания на стената от евентуално слягане или земетръс.
Pasko - специалист
Наскоро гледах същата технология на тухли преди колони на обекта на един строител-кандидат за моята къща. Бетона в колоната се беше напукал, поради това че тухлата дърпа много бързо водата от бетона и не може да стане химическата реакция ! XPS-а колко му взе кубика , че и аз съм със същия ?
Dinev77 - напреднал
Pasko написа:
Наскоро гледах същата технология на тухли преди колони на обекта на един строител-кандидат за моята къща. Бетона в колоната се беше напукал, поради това че тухлата дърпа много бързо водата от бетона и не може да стане химическата реакция ! XPS-а колко му взе кубика , че и аз съм със същия ?
Благодаря за съвета, и ще предам на строителя... аз знам че само над зида (преди плочата) е хубаво да се слага фибран 1 - 2 см...
При мен над външните стени (зидове) има греда 25 см висока + 15 см дебела плоча (втора). Това дали обезмисля фибрана?

този линк гледах аз за зидането на тези тухли: https://www.youtube.com/watch?v=rE0jH4ZIqhM

Относно цената на XPS: 230 лв. за кубик
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Нискоенергийна къща в проект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: