• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за този вид строителство.
Здравейте,
Аз в момента строя такава къща.
Всичко е по моя идея и го изпълнявам без "квалифицирани" майстори :)
Гледаме в Google как се прави и го правим без да се опитваме да мислим подобрения в технологията :)))
https://www.facebook.com/pages/Къщата/1470233639909108
Ако някой може да ми даде съвети относно изпълнението и следващите стъпки до завършването ще се радвам
Благодаря ви предварително
Чираче - майстор
Голяма и хубава къща. Поздравления! На пръв поглед имам само една забележка - не е предвидено мазе. При моята къща под първа плоча имам мазе, полувкопана механа, и тавански стаи за гости. Т.е, под първа плоча цялата площ е обитаема.

Съвети мога да дам всякакви, тъй като съм преминал през всички етапи. От снимките не видях как ще се отоплява къщата? Съответно за това да се предвиди тръбна разводка, подово отопление и т.н.Не видях да има слънчев колектор за топла вода, фотоволтаик за електричество, и кладенец/или сондаж/. Ако ще има нещо да се закачва по стените, трябва предварително да се помисли за стабилност. Много са нещата, които предварително трябва да са ясни в съзнанието на проектанта и собственика. :?
Много се чудих за мазе, защото имам наклон на парцела. Преди да започна си измислих концепция :) ПРОСТА КОНСТРУКЦИЯ С КАЧЕСТВЕНИ МАТЕРИАЛИ и винаги когато имам двоумене се връщам към концепцията си :) Така, че напрах малък склад с врата директно от кухнята. Най-грозното в къщата е покрива точно защото проверих, че в моя регион най-добрия ъгъл за панели е 32' и съм го проектирал 35' но изглежа много грозно. Надявам се като сложа панелите да запрелича на нещо :( Иначе съм предвидил два панела за вода и около 4kW панели за ток. Предвидил съм подово направиха ми проект и мисля другия месец да започвам да го правя, имам проблем с плоскостите за подово защото за втория етаж ми са нужни с дебелина не повече от 40мм ,а намирам само с над 50мм ако някой знае от къде да си купя ще е супер. В момента съм на водопровода и ми се иска да го направя с PEX или подобни тръби колекторно разпределение на отделни консуматори и рециркулация на топлата вода. Ако някои има идея къде да чета за по темата ще е супер :)
Чираче - майстор
Щом си измислил всичко, УСПЕХ! Само не разбирам какви са тия плоскости за подово отопление? Или ги знам под различно име. При мен подовото е от 20 мм тръби с алуминиева вложка, замазка, и ламинат. Обща дебелина около 35 мм при равен под. Котела е на пелети с пълна автоматика за поддържане на температурата за всяко помещение. Отделно в механата имам камина на дърва с метален комин Ф200 за отопление на помещенията нагоре. Към това отопление прибавяме и два инверторни климатика 18ки и един 12ка като резервен вариант. Бойлера за топла вода е с две серпентини/и ток/, свързани към котела и слънчевия панел.

Мазе можеш винаги да си направиш встрани от къщата с добра топлоизолация отгоре. Винаги съм се чудил какъв дом е къща без мазе и гараж? Но всеки сам си решава какви са приоритетите му при определен начин на живот.
ianckov - напреднал
Колега Bultraf, можеш ли да дадеш малко повече подробности?
Каква е квадратурата на къщата, цената на конструкцията, защо панелите са разположени по дължина?
Каква е причината за такова количество вата?
Как ще изолираш тавана от получаването на конденз?
Много добре си се справил. И аз съм мераклия, но не съм наясно с доста технически подробности.
пон яну 05, 2015 3:49 pmФитилчо написа:
Е да каже цена поне дееее :lol:
Здравейте, Сега видях, че сте писали 5 години по-късно. Още не съм построил къща, но още се занимавам с панели. Керемиденият е над 50 лв/м2 . , по-добър вариант е покривен гофриран с керемидено червен цвят. Весели празници
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "къща с метална конструкция и термопанели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: