• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за този вид строителство.
VLADO66 - майстор
Нещата действително са комплицирани,като се започне от разчупването на мисленето на инвеститора,процеса на проектирането/със съответните системи/ и изпълнението-малко строители работят с тях.
Tsilkov - майстор
VLADO66 написа:
малко строители работят с тях.
Защо да са малко? Има доста строителни фирми работще с такива панели - аз се сещам за 10-ина обекта които съм проектирал и са изпълнени с панели. Също така има няколко български фирми които ги произвеждат и още 3 международни с адски сериозна гама, окомпелктовки и "ноу-хау".
Като система обаче просто не са удачни за малките размери на еднофамилните жилища + че никои не иска отвътре къщата да му е със завършек на емтал. Ако говорим за леко и сглобяемо строителство послойния монтаж е доста по-добър като цена и качество.
gechev - специалист
Цилков, как защитават пожарните нормативи?
VLADO66 - майстор
Tsilkov написа:
VLADO66 написа:
малко строители работят с тях.
Защо да са малко? Има доста строителни фирми работще с такива панели - аз се сещам за 10-ина обекта които съм проектирал и са изпълнени с панели. Също така има няколко български фирми които ги произвеждат и още 3 международни с адски сериозна гама, окомпелктовки и "ноу-хау".
Като система обаче просто не са удачни за малките размери на еднофамилните жилища + че никои не иска отвътре къщата да му е със завършек на емтал. Ако говорим за леко и сглобяемо строителство послойния монтаж е доста по-добър като цена и качество.
Имах впредвид такъв тип къща,където се срещат няколко вида строителни системи
Прикачен файл:
разчупена къща.jpg
Tsilkov - майстор
Защо мислиш , че има няколко вида строителни ситеми? Това е визуализация в "идеен проект" и от нея се вижда "нито повече, нито по малко" от няколко вида фасадни облицовки. Отзад като строителство и конструкция може да е всичко.

Виж ето това е истинска къща от панели:
http://www.kingspan.info/first.php?page ... ceUrceni=0
Страшно сполучлива според мен (наистина лека, наистина евтина и наистина технологична), но трудна за преглъщане от 95% от хората - не толкова заради визията отвън (макар че и нея 85-90% от хората няма да я преглътнат) а заради визията на пенали отвътре.

Това пък е панелен покрив върху малко по-стандартна къща:
http://www.kingspan.info/first.php?page ... Urceni=334
http://www.trimo.bg/riefierientsii/resi ... T_TYPE=3_4
gechev - специалист
Ето ви панели. Само да кажете и по добри ще ги направя. Леки, термоизолиращи, шумоизолиращи, паропроницаеми и .....
https://www.youtube.com/watch?v=OP5D3IUFYno
8180 - майстор
Да се включа и аз - уж фен на новите технологии и "лекото" строителство. Донякъде и на "пасивното".

Колега Цилков,
Напълно съм съгласен с "но трудна за преглъщане от 95% от хората" и не ми е ясно ЗАЩО?
Един от отговорите, според мен е убийствената разлика между приведените от Владо и от Вас примери, която разлика също ми е необяснима.
Сам казвате, че "Отзад като строителство и конструкция може да е всичко", а рядко се срещат добри примери във Вашия, "пасивния бранш". :?
Визирам главно битовото "еднофамилно" строителство. Допускам някаква странна "Браншова мода и практика" - може да греша.

Отделно, не ми е ясно как и защо на днешен ден наблюдаваме огромни енергоНЕефективни нови стъклени сгради, на фона на всестранните "енергоефективни" и "еко" рестрикции за редовия гражданин.

Ще ми е интересен коментар от специалист.

Що се касае до термопанелите (традиционните - метал и полиуретан) съм ги заглеждал като възможен вариант и имат плюсове, поне за покрив. Биха могли да станат приемливи, обаче, ако са достъпни (и ценово) с нужните дебелини - без допълнителна ТИ. Според мен, цените необосновано са надути с дебелината, а смесването на технологиите е рисково, спъва избора и файдата.

Показаното от Гечев на клипче е чудесно - доколко изобщо може да се впише в някакъв завършен конструктив - гадая!?. За облицовка - става. Ако е сандвич, покриващ и някакви външни/вътрешни дейности - още по-добре.

Като обобщение - има много път да извърви БГ инвеститорът, а заинтересуваните производители, търговци и проектанти слабо му помагат, индивидуално съсредоточени в собствения си бизнес/ниша. Може да греша. :)
Tsilkov - майстор
8180 написа:
Напълно съм съгласен с "но трудна за преглъщане от 95% от хората" и не ми е ясно ЗАЩО?
....традиции, желания, психология, виждане за живота, любов към определни форми и материали......Прични бол и всичките субективни. Това не е така само в Бълагрия а по цял свят. При нас преди едно десетилетие процента беше фрапиращ и клонящ към 100%. Със строителния бум и навлизането на интернет все повече хора започнаха да са отворени към "различните неща" и все повече ще бъдат, но няма как да станат всички. Ето един сайт в които можеш да видиш какво се случва по света http://www.archdaily.com/category/houses/.
8180 написа:
Сам казвате, че "Отзад като строителство и конструкция може да е всичко", а рядко се срещат добри примери във Вашия, "пасивния бранш". :?
Това не го схванах. Пасивен бранш няма или поне в Бълагрия. В страните на северозапад от нас пасивни къщи има от всякакъв тип - сглобяеми, монолитни, тухлени, дървени, модерни,традиционни....... Какво имаш предвид под "добри примери"? Добро или лошо е пак субективно усещане. Ако ме питаш защо аз еднофамилните къщи ги правя от стоманобетон, веднага мога да ти отговоря - това избират клиентите ми. С радост бих проектирал къща от дърво, метал или с панели - ама няма кои наистина да поръча такава. Аз не съм тръговец на строителни технологии(или пък на материали), а на проекти за конкретен човек, място и време.
8180 написа:
Отделно, не ми е ясно как и защо на днешен ден наблюдаваме огромни енергоНЕефективни нови стъклени сгради, на фона на всестранните "енергоефективни" и "еко" рестрикции за редовия гражданин.
До преди година и половина (средата на 2013) Наредба 7 за ЕЕ на пръв поглед страшна и рестриктивна, дори не третираше цялостното потребление на енергия на сградата. Сега поне "на ужким" го третира. Мога да ти кажа 1001 начина как тази наредба да се заобиколи без никои да разбере. Само ще ти вметна, че тя е писана/преписана с грешки/ от един "партиен" професор (спечлил поръчка по ЗОП за наердба) които в живота си не е виждал строеж :lol:
Освен това имай в рпедвид, че енргийния баланс на една офис сграда няма нищо общо с този на къща - там стъклото "играе" по съвсем друг начин - не че и там не може да се прекали.
8180 написа:
цените необосновано са надути
Виж че и ти си го забелязал. проблема тук е чисто търговски , а не технически.
8180 - майстор
Tsilkov написа:
.
Благодаря, :partyman:
crez - майстор
Фитилчо написа:
Е да каже цена поне дееее :lol:
Термопанели Цени ПДФ Печат Е-мейл
Дебелина(мм)Ширина(м)Дължина(м)Приложение Цена(лв/м2)
60 1.00/1.13 2.5 стена 22.80
80 1.00/1.13 2.5 стена 25.70
100 1.00/1.13 2.5 стена 27.40
120 1.00/1.13 2.5 стена 28.90
140 1.00/1.13 2.5 стена 31.00
160 1.00/1.13 2.5 стена 33.60
180 1.00/1.13 2.5 стена 36.10
200 1.00/1.13 2.5 стена 38.90
60 1.00 2.5 покрив 22.80
80 1.00 2.5 покрив 25.70
100 1.00 2.5 покрив 27.40
120 1.00 2.5 покрив 28.90

Цените са без ДДС.

Скрит монтаж на стенните панели.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "къща с метална конструкция и термопанели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: