• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за този вид строителство.
Здравейте колеги.....За много години :) Понеже гледам, че повечето теми за къщи с конструкция и термопанели са стари и има много неизяснени неща реших да внеса малко новости.....Няма да крия, че професионално съм в тази сфера, но мисля след около 2 години да започвам да строя такава къща и чета много във форума по отношение на някои от другите моменти различни от конструкцията и панелите. Очаквам мнения защото този тип строителство е доста неодобрявано в този форум

Прикачен файл

534492_10151330896158072_413729231_n.jpg

Прикачен файл

534492_10151330896158072_413729231_n.jpg
Christo - майстор
Защо да е не одобрявано? Малко повече инфо по въпроса- плюсове, минуси, ограничения на технологията и т.н. Гледам панелите тип керемида са дебели 40мм в най-тънката си част. Ако трябва да постигнем пасивност, тази дебелина няма да е достатъчна. Как решавате проблема? Не съм специалист в бранша, но бих прочел с интерес синтезирана информация. Пък по-нататък- въпрос на вкус и финикийски знаци :roll:
Весели празници!
Чираче - майстор
Разбира се, че не е одобрявано такова строителство. Тук има лоби за масивното строителство от бетон и тухли. И майсторите от това лоби не признават иновацията в строителството. Все пак е разбираемо, че това е тяхната професия, и всяко ново нещо ще им изяде хляба. :?
Christo - майстор
Нека не обръщаме работата на конфликти. Който има повече инфо, нека да разкаже. За промишлени сгради, добре, но за жилищни сгради? Как се прекарват кабели, канали, ит.н. и всичко да е естетично? Покриват ли се панелите, да речем с тапети, или нещо друго? В банята как се процедира? Лепи ли се фаянс и с какво? Има ли проблеми с предаването на шум по конструкцията, щото разбирам че е метална? Как се закрепват предмети по стените?
VLADO66 - майстор
Панелите са удобен и бърз начин за оформяне на фасадите.Стените се правят като всяка друга сглобяема къща-консрукция,вата и ГК.Недостатък е нулевата пародифузия,цената,а и визията/за някои/.
Фитилчо - майстор
Това което си представям, но още не съм изпитал, на фаза строеж съм:

Да, предава се шум и то много шум, този тип конструкции са така.Аз лично се спрях на варианта дебели дъски, дебел EPS + вата и гипсокартон отвътре. Мисля да заменя неплътната вата с по плътна такава откъм по-шумните места.

Инсталации се прекарват без проблем, защото мисля да изнеса гипсокартона 3-4 см навън от металната конструкция посредством дървена конструкция и зад това нещо да пусна инсталациите. Освен това си мисля за няколко тръби Ф50 по периметъра на къщата пуснати в замазката с изводи през няколко метра, за всеки случаи.Но аз нямам стаи, защото правя Лофт :)

Колкото до плочките, не мисля, че е проблем да се лепят на гипсокартон, аз ще го пусна в банята и двоен.

За по тежките неща се пуска профил отдолу(бойлери,мивки,казанче+тоалерна/вградени и тнт) а може да се използват и дървените бичменца под гипсокартона, мисля е достатъчно здраво. мСъответно в профила самонавивните винтове са доста здраво нещо.

Спрях се на варианта с дъски, защото:
1: Не зная как се завършват тези панели отвън(сайдинг не харесвам, а този който харесвам-дървения изизсква много поддръжка)
2. Панелите са доста скъпи на прилична дебелина и шумоизолацията им е мега зле
Tsilkov - майстор
VLADO66 написа:
цената,а и визията/за някои/.
Тя мисля темата се изчерпа за съжаление.
Аз лично много харесвам панелите като материал, но за сгради с по-съвременна визия, а не имитацията на традиционна сграда и керемиден покрив от снимката. Хем е скъпо хем изглежда че е като от филмов декор.
Фитилчо - майстор
Колко лева е квадратният метър на тези керемиди с изолацията отдолу?
tanosliven - специалист
Реклама очевадна!
Фитилчо - майстор
Е да каже цена поне дееее :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "къща с метална конструкция и термопанели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: