• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за този вид строителство.
gechev - специалист
А колони и плочи как ги докарват? От какво ги правят?
Tsilkov - майстор
Колоните и плочите за панелите си ги правиш сам от метал, бетон или дърво.
crez на коя фирма са те цени - приличат ми на Стримона?
Фитилчо - майстор
Първо, цените са без ДДС
Второ визията не ми харесва - НА МЕН ... аз не живея в Индустриалната зона на Торино а в центъра на София и трябва да се съобразявам поне минимално с особеностите на архитектурата на квартала... имаме един такъв 'пионер'... взи ма си кинтите от наемите, ама блока му стои като из..ран :oops:

Дайте да посмятаме малко отвъд желязните колони- 50 кинта кв метър без транспорта(да кажем,монтираш сам или с приятел)

Моята алтернатива на която съм се спрял :

дъски 1 качество /30/140/4000 мм - 250 лв кубика/ 72 дъски или 40 квадрата - 6,25 на квадрат с ДДС
Винтове - 2 лева на квадрат
EPS - 69 лева кубика , може в Самоков да е по малко - 1 кубик - 5 квадрата(дебелина 20 см)15 лв грубо
Пяна - да прекалим 5 лева на квадрат
Винтове - 3 лева на квадрат
Мазилка - в зависимост от мазилката и мрежата - не зная, допълнете ме
Да добавя и 2 лева на квадрат за 10 см вата зад дъските,между колоните
1 лев на квадрат паро НЕпропускливо фолио
BLUEPUPIL - майстор
Чираче написа:
Не разбирам ЗАЩО трябва да се строят традиционните железобетонни сгради и такива със стени от тухли,
Защото звукоизолацията е правопропорционална на теглото на ограждащия елемент. Иначе се чува карбофлекса на съседите.
Чираче написа:
Изхождам от следните принципи:
1. Предназначението на къщата/дома/ - Моя дом е моята крепост. Валидно е за всички къщи.
С изключение на тези с евтини (без много стомана в тях) и сглобяеми афиф стени. Крадците предпочитат да влязат през стената, пред губещите ценно време занимания с решетките или блиндираните врати.
Чираче - майстор
Не е коректно/ и не само в тази тема / от цял пост да се вади отделна дума, фраза или изречение, и да се акцентира върху това. Губи се смисъла на поста, и се заблуждава аудиторията.
BLUEPUPIL - майстор
Ето пълният ти пост.
Чираче написа:
Според мен непознаването на даден вид материя от която и област да е тя, не означава, че непременно е по-лоша. В това число и въпросния вид строителство. Много конструктори не познават и не признават иновацията на съвременното строителство. Майсторите пък тотално отричат това. Въпрос на гледна точка.

А нещата са много елементарни. Не разбирам ЗАЩО трябва да се строят традиционните железобетонни сгради и такива със стени от тухли, които след това трябва да се топлоизолират, измазват, шпакловат, и всякакъв вид завършващи действия? Вместо това една лека метална конструкция с термопанели, достатъчна топлоизолация и вътрешна завършваща обшивка решава всички въпроси.

Основния коз на критикуващите такъв вид строителство е визията. Виждам много железобетонни и тухлени "читалища" с двор няколкостотин кв. м., заградени с 3 метрови плътни огради. Зад тия дувари по няколко големи песа. Това ли е критерия за щастие?

И, за да е ясно, нямам интереси в тоя вид строителство, не съм бизнесмен, не съм конструктор, не съм и майстор в строителството, не правя и реклама. Просто разсъждавам за ефективността на различните видове строителство. За мен са лесно изпълними, сравнително евтини, практични, функционални, и т.н. И, ако се добави и една фасадна мазилка, никой няма да познае как е строена къщата. Въпрос на прогресивно мислене :?
На обозначеното със синьо съм отговорил така: Защото звукоизолацията е правопропорционална на теглото на ограждащия елемент. Иначе се чува карбофлекса на съседите......Следващият ти пост е:
Чираче написа:
VLADO66,
Ще се съгласиш ли, че нещата са комплицирани?
Изхождам от следните принципи:
1. Предназначението на къщата/дома/ - Моя дом е моята крепост. Валидно е за всички къщи.

2. Функционална ли е къщата ми - комфорт, удобства, отопление, вентилация, етажност, и т.н. Според личните виждания на собствениците.
3. Визия - за мен не е от голямо значение, съобразно с т.2 - Според личните виждания на собствениците
4. Сигурност - въпрос на гледна точка. Нищо не е сигурно.
5. Устойчивост на природни бедствия/вятър, буря, торнадо, земетресение, и т.н./ - няма алтернатива.
6. Бързина на строителство - няма алтернатива.
7. Инвестиции - няма алтернатива.
8. Не е нужно повече
Думите отнесени към него са: С изключение на тези с евтини (без много стомана в тях) и сглобяеми афиф стени. Крадците предпочитат да влязат през стената, пред губещите ценно време занимания с решетките или блиндираните врати......Ето го и последния ти пост, този на недоволството:
Чираче написа:
Не е коректно/ и не само в тази тема / от цял пост да се вади отделна дума, фраза или изречение, и да се акцентира върху това. Губи се смисъла на поста, и се заблуждава аудиторията.
Ваденето на фрази и изречения от конкретен пост се прави по следните причини: 1..Показва точно към кои думи е насочено несъгласието; 2..Дава възможност на читателя, който не е длъжен да е навътре в материята, да схване много бързо естеството на противоречията; 3..Значението не е опорочено, тъй като оригинала винаги е малко по назад и заинтересования може да се обърне мигновено към него, ако сметне че нещо остава недоизяснено; 4..цитирането на цели постове отегчава читателя (той или тя вече са ги чели); 5..Заема се ценно място на не евтиния RAID масив, на който се помещава сървара на Направи Сам..........Въпреки, че ти угодих да приведа отговорите си във вида, в който ти искаш, пак аргументите ти остават неясни и неубедителни. Затуй, ще си позволя да ти задам (на теб и останалите привърженици на сглобяемите къщи) конкретни въпроси- барем един път завинаги изясним някой спорни моменти. Преди това няколко уточнения: 1..Въпроса с основите на сглобяемото стр. не е повод за спорове, тъй като има почти пълен консенсус, че те трябва да са стоманобетонни. 2..Ако скатния покрив или тавана под покрива не са ст. бет., до голяма степен почти всички останали варианти изпълнени със сух монтаж могат да влязат в категорията сгл. стр., макар че част от елементите не са едрогабаритни (улесняващи бързото стр.), но затова пък са по-леки и с малки изключения нямат нужда от повдигаща механизация. 3..Основно дебатите се разиграват около колоните и стените и няколко въпроса остават пулунеясни: 1..Звукоизолацията 2..Защитата срещу взлом през стените 3..Пожарна защита 4..Отношението на застрахователя към точки 2 и 3. 5..Закрепване на шкафове към стените. 6..Бани... За горните шест точки може да се направи компромис и да се мине с някои палиативни решения. Въпросът с колоните (или няколко колони, съединени с греди и диагонали и вградени в стената), обаче продължава да бъде (и щe си остане) най-голямото предизвикатество пред сгл. къщи. След всички сгл. къщи, които съм разгледал у нас и в странство (тези в северозападна Европа не са пригодени за земетръс) и като се съобразя с конкретните климатични, сеизмични, икомомич-материални условия в Б-я ми иде да се изцепя, че ст. бет. колони (със или без ст. бет. греди свързващи горният им край) превъзхождат, както по отношение на носимоспособност и експлоатационни показатели, така и по отношение на икономическа целесъоброзност, колоните или сходните им носещи вертикални елементи направени от дърво, стомана и техните деривати.
Последна промяна от BLUEPUPIL на нед мар 08, 2015 4:01 pm, променено общо 1 път.
8180 - майстор
BLUEPUPIL написа:
Чираче написа:
Не разбирам ЗАЩО трябва да се строят традиционните железобетонни сгради и такива със стени от тухли,
Защото звукоизолацията е правопропорционална на теглото на ограждащия елемент. Иначе се чува карбофлекса на съседите.
Я да помоля за обосновка на червеното, че е новост за мен.
Живял съм в панелка и нямам положителни впечатления от звукоизолация с бетон - тежък. :?
Вадим Владимиров - специалист
Според мен има доста неща да се обосноват.
gechev - специалист
А кога земята се затръска ?
IvanR - специалист
8180 написа:
BLUEPUPIL написа:
Чираче написа:
Не разбирам ЗАЩО трябва да се строят традиционните железобетонни сгради и такива със стени от тухли,
Защото звукоизолацията е правопропорционална на теглото на ограждащия елемент. Иначе се чува карбофлекса на съседите.
Я да помоля за обосновка на червеното, че е новост за мен.
Живял съм в панелка и нямам положителни впечатления от звукоизолация с бетон - тежък. :?
М-ли с голямо обемно тегло за "въздушен" шум, а срещу ударен- порьозни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "къща с метална конструкция и термопанели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: