Всичко за този вид строителство.
Да де, ама цените от интернет не са реалните цени на които се пазарува. Още по-малко за голям обект. Моите цени са взети от голям обект.
Предлагам да махна цените, тъй като не са най-важното.
Най-важното беше да се види какво точно ти трябва за да достигнеш U в определен размер. От там нататък който както се справи с материали и труд.
estqwerty - специалист
мисля че прекалявате с дебелините на "камъниаците" - стени ви трябват колкото да държат кабели и тръби и изолацията от другата страна - 15-17 см дават и немците за тухли. така читава керамика не остава - 4-ката е 12 см изправена ако все пак искате да имате тухли.
unicata - специалист
Да съживя малко темата
пет фев 27, 2015 8:54 amestqwerty написа:
мисля че прекалявате с дебелините на "камъниаците" - стени ви трябват колкото да държат кабели и тръби и изолацията от другата страна - 15-17 см дават и немците за тухли. така читава керамика не остава - 4-ката е 12 см изправена ако все пак искате да имате тухли.
абсолютно съм съгласен, стената е да не те духа вятъра, колоните и земетръсните шайби носят конструкцията, не е като едно време плочата да лежи на тухлата.
praseto написа:
Да де, ама цените от интернет не са реалните цени на които се пазарува. Още по-малко за голям обект. Моите цени са взети от голям обект.
Предлагам да махна цените, тъй като не са най-важното.
аз лично в момента се опитвам да реша с какво да строя и цената е основен фактор, знам че искам максимално ефективна къща, но ако ако цената е двойна за един същ резултат ще избера по-евтиния.

Някой ако скоро е правил сметки да каже на каво се е спрял и колко му е излязло. Моите сметки към днешна дата отиват на 20см стиропор и 125мм полистиролбетон, тъй като обща цена на квадратен метър ми излиза по-евтино отколкото с тухли 4ки, а R и U са ми по-ефективни. Това ако данните на производителите са реални

сметките са следните
20см ЕПС към днешна дата са 58лв/кв.м. λ=0,035
Полистиролбетон 125мм - 24 лв/кв.м. λ=0,08
Тухла 4ка - 36,5 лв/кв λ=0,4
тухла поротерм 47лв/кв.м λ=0,26
тухла поротерм 125мм - 25,8 λ=0,26
шпакловка, мазилка, мрежа и т.н не смятам тъй като те са константа(ще използвам една и съща технология отгорте)

и след всички сметки реших да работя с ПБ и ЕПС, просто за тия пари тухлата дава два три пъти по-големи загуби, вярно че основния товар за изолирането се поема от ЕПС-а но като мога да спестя от топлинна енергия за същите пари ще го направя.
И да отворя една скоба, единствено незнам колко ще ми излезе доставката на ПБ тъй като ще излезе един тир от центъра на БГ а аз съм в софия.
Да напомня че цената е към днешна дата, гледам че ПБ е бил на почти същата цена преди 5г, но като се обадих във фирмата казаха че цените на сайта са им актуални.
шоп - майстор
вт фев 28, 2023 4:01 pmunicata написа:
незнам колко ще ми излезе доставката на ПБ тъй като ще излезе един тир от центъра на БГ а аз съм в софия.
Ако транспорта на няколко тира те плаши финансово то по-добре не почвай:-)
Тивит в с. Столник да не е фалирал?
unicata - специалист
ни живот. ни сайт ни гявол, само фейсбук страница и последната публикация от преди 3г. а последно докато имаха сайт предлагаха само замазка. ще ги преслушам тия дни, но имам лошо предчувствие за тях.
шоп - майстор
Мдааа, гледам и съфорумеца @gechev не е влизал тук от 17.05.2020г.

Относно полистирол бетона направи няколко опита как се маже и как държи мазилка. Руснаците много се оплакват заради този проблем.
nelina_london - специалист
Шоп ми взе думите от устата ,защото с възлюбения сме тествали лепило и пяна за ТИ върху него (на друг производител) и резултатът не бе особено добър .На нас ни трябваше само за първи ред зидария ,но минахме на друг вариант . Предполагам ,целият ще трябва да се мине с бетонконтакт.
Коефициентът му е много хубав ,но има ли акумулаторния ефект на тухлата ?
unicata - специалист
сега разбирам за проблема с мазането и лепенето, аз мислех да го лепя с полиуретаново лепило, ама сега започвам да се чудя, отвътре мислех или гипсокартон директно, или с тубозол да пръскам( звучи като да стане уж) ама сега започвате да ме разубеждавате. Откъде в софия да намеря полистиролбетон, че гедам все фирми понена 100км а за експеримент с 10 тухли няма да бия път до пазараджик или където там беше(не помня)

Тема "Сметка за зид и ТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: