• 1
  • 2
Всичко за този вид строителство.
gechev - специалист
За какво Ви са и дюбели и въобще изолации? :lol:
Pasko - специалист
Аз изолирах с 20 см ЕПС и нямам нито един дюбел! Лепило Баумит Стар Контакт на рамка. Имам 15 годишна гаранция от Баумит. Фирмата каза ,че до 7 м височина не са необходими дюбели.
Tsilkov - майстор
BLUEPUPIL написа:
Едноетажна сграда със застроена площ 100м2 и височина на помещенията 2.6м., като се се извадят от външните ограждащи стени колоните, гредите, прозорците и вратите остава за зидане около 50-максимум 60м2. Или за 50м2 зидария с ширина 25см. отиват 32бр.x50м2=1600бр. тухли четворки x0.59лв.=944лв; Тухлите единочки са 128бр.x50м2=6400бр. x0.46лв.=2944лв. Разликата е 2000лв
Само от материала! С труда и зидарския разтвор става... :rolleyes: С армиран бетон дори е по-евтино. Да не говорим че добри зидари за единичка с фенер да ги търсиш пак не се намират.
Pasko написа:
Аз изолирах с 20 см ЕПС и нямам нито един дюбел! Лепило Баумит Стар Контакт на рамка. Имам 15 годишна гаранция от Баумит. Фирмата каза ,че до 7 м височина не са необходими дюбели.
За мен това е най-оптималния вариант :!: Дюбела в общи линии е даване на пари да си разбиваш изолацията и зида с цел "като тръгнеш да се давиш да имаш сламка да се хванеш". Факт е обаче, че монтажниците и доставчиците масово на системи на тая сламка разчитат.
andy_forresite - майстор
По повод зидането да кажа един виц. Нивелир Зидаров, изпечен майстор зидар, тъкмо привършва последната стена от новата пристройка на образцовия хигиеничен дом на семейство Каратаванови, когато домакинът го извиква на масата да хапнат, пийнат и побъбрят, пък после ще довърши стената. Без друго вече се вижда края и да полеят случая. 6-годишният син на домакина - непослушният, палав и неможещ да стои на едно място повече от 5 секунди Послушко Каратаванов излиза навън да си играе. По едно време се връща при развеселилите се възрастни и казва:
- Тате, тате, стената падна.
- Ааа, паднала е - усмихва се Нивелир. Обаче леко притеснен излиза заедно с бащата на Послушко.
Когато стигнали до строителната площадка се открила гледката на купчина потрошени тухли. Нивелир заел позата на буквата "Ф" и изцъкал с език:
- Тц, тц тц. Ей, още един път ми правИ тоя номер.
kozl - майстор
Е тва щото не е била дюбелирана :lol:
Tsilkov - майстор
resistbody написа:
http://vbox7.com/play:4fbed5f624
Има сериозна разлика между тази висока сграда и 3-7 метрова фасада на къща. Разликата във ветровото натоварване е фрапираща.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на дюбели за монтаж на ЕПС с дебелина >= 20 см" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: