• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34
Всичко за този вид строителство.
Тани - модератор
Изолация стени
vlado_882 - помощник
Аз съм на мнение за вътрешна какво е в нас,ще ти обясня защо:
Ако си с външна и се отопляваш с рядятор ,първо водата нагрява чугуна после стените и след това въздоха в помещението, така преди да ти загрее помещението има да затопли 3 неща (който са безсмислен разход),ако си с вътрешна (тя е най подходяща за климатик поне според мен) хем е по евтино от парното хем загрява по бързо ,и така докато отделя топлина която се отблискава в вътрешната изолация ,тя започва да грее дирекно въздоха ,и по този начин не отопляваш стени което е в "+" и то много голям ,а и погленато от финансова гледна точка ще ти излезе много по евтино и бързо :) а ако си с радятори има да ти загрее един чугун и после ти отоплява въздоха тъй като топлината не може да отиде в стените подовете и таваните благодарение на изолацията която се намира от вътре :) дано съм бил полезен :) тук имаш само един минус че си стесняваш стаята на стена с по 2 до 4 см макар че пък това може да е + ако са криви тъй като така ще ги поизправиш малко :)
cybersas - специалист
То хубаво, че си имаш мнение, обаче толкова правописни грешки в толкова кратък текст - трябва малко да те е срам или да ползваш някой спел-чек преди да пуснеш отговор :razz:

Иначе за вътрешна изолация си е най-добре вата и картон - тези стеропори не ме кефят, ама ич.
Тани - модератор
Мнението на vlado_882 в темата за дограмите го изтрих, но се чудя дали да не оставя това мнение като представителна извадка на мнението на българина относно топлоизолацията? Това е човек , който никога не е чувал за пасивни и нискоенергиЧни къщи, но той не е изключение, а е напълно реална извадка!Може би 3/4 , че и повече от Българите не са чували за такива сгради и биха сметнали това за екзотика, че дори и за утопия. Смятам, че ако повечето хора няма да се втурнат да си строят пасивни къщи, то поне ще повишим общата си култура и тази на четящите темата!
cybersas - специалист
Бе лошото е, че не е до втурването - истинската пасивна къща изисква много неща, дето по нашите ширини трудно се намират - читави проектанти (дето наистина да разбират) - качествени материали - и най-вече - пари. Сериозно капиталовложение, което, разбира се, се изплаща във времето, но уви... И май няма никакви държавни стимули - барем данъка да махаха...
VLADO66 - майстор
Тани написа:
Мнението на vlado_882 в темата за дограмите го изтрих, но се чудя дали да не оставя това мнение като представителна извадка на мнението на българина относно топлоизолацията? Това е човек , който никога не е чувал за пасивни и нискоенергиЧни къщи, но той не е изключение, а е напълно реална извадка!Може би 3/4 , че и повече от Българите не са чували за такива сгради и биха сметнали това за екзотика, че дори и за утопия. Смятам, че ако повечето хора няма да се втурнат да си строят пасивни къщи, то поне ще повишим общата си култура и тази на четящите темата!
За това казвам че темите /хвала на админа и Тани/ за нискоенергийните къщи трябва да имат образователен характер.Повечето българи възприемат изолацията като 5см.стиропорче и това е.От личен опит мога да кажа че след санирането на къщата ми /цялостно/ се родих.Даже сега ми се вижда малко изолацията и си мечтая/да не прочете жената :-D / за още.Относно акумулиращия ефект на стените и плочите мога да кажа че това е добър вариант при мен защото имам време да паля котела само вечер за 5-6 часа/на дърва/ и до другото палене температурата в помещенията пада максимум с 3-4градуса.
dyaneff - майстор
VLADO66 написа:
Повечето българи възприемат изолацията като 5см.стиропорче и това е.
Някои смятат, че и два сантиметра са достатъчни.
Здравейте,
искам да споделя за моята изолация. Миналата зима бях с 5 см. вътрешна изолация - къща 100кв.м. етаж.
Топлото за сезона ми струваше около 750лв. ток. Отоплявам се с климатици от онези изхвърлените. Пролетта направих външна изолация с 15 см. вата със сайдинг. Като цяло стената отвътре навън е 5см.вата+5 см газобетон+2см въздух+25см. тухла четворка+15 см вата.Инвестицията ми струваше 10 000лв. Първи впечатления от последните студени дни са - много по-добър комфорт в жилището. Климатиците работят on/off въпреки че са с много нисък минимум под 100w. Относно това колко по-малко ще ми струва отоплението незнам, но невярвам сметката за отопление да ми падне наполовина. В най-добрият случай да спестя 250 лв. за сезона. На общия фон на инвестицията се получават 40 сезона/години за откупуване на инвестицията без да смятаме лихвите ако съм взел кредит за да топлоизолирам. Дефакто се получава, че инвестицията в дебела изолация, а камо ли в пасивна къща е икономически нецелесъобразно за инвеститора. Може би за внуците ДА.
Единствено безпорния кеф е комфортът в къщата. Това е като със зелената енергия и социалните държави - само богатите могат да си го позволят без да се търси икономическа изгода.
vlado_882 - помощник
Тани написа:
Мнението на vlado_882 в темата за дограмите го изтрих, но се чудя дали да не оставя това мнение като представителна извадка на мнението на българина относно топлоизолацията? Това е човек , който никога не е чувал за пасивни и нискоенергиЧни къщи, но той не е изключение, а е напълно реална извадка!Може би 3/4 , че и повече от Българите не са чували за такива сгради и биха сметнали това за екзотика, че дори и за утопия. Смятам, че ако повечето хора няма да се втурнат да си строят пасивни къщи, то поне ще повишим общата си култура и тази на четящите темата!

Така е колега,не съм чувал ,до преди да прочета какво е ниско енергична,и пасивна къща- не знаех.Като сам каза 3/4 не знаят може и повече да са.
nikolaytatarov - специалист
Здравеите,аз съм от тези 3/4 от българите които не разбират .Разбирасе за пасивна къща съм чувал,следя и темата.Може ли някои запознат да обясни по подробно относно изолациите и как се поставят отвън ,отвътре, отвън и отвътре по колко и т.н.,за да имат някаква представа онези които са като мен.Темата ми е интересна но ми се ще да да съм наясно с някои основни неща за да мога да взимам участие.Благодаря.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34

Тема "Изолация на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: