Всичко за този вид строителство.
шоп - майстор
Ползвам дървени гредички 5х5см съхнали една година на сянка и течение. Подредени плътно в стифове с летвички между всеки ред. Импрегнирам ги двукратно с бохемит оптима

Във оборотните складове за дървен материал ги има. Цената е около 1лв/м

Ватата избирам да е с по-висока плътност ( коефициент 0,32-0,34) и като се отреже + 1-2 см от всяка страна се самоподдържа дори при таванен монтаж
kalin72 - майстор
Благодаря :)
Най-вероятно няма да го правя сам, ще търся фирма, за около 150 м2 става дума, нямам скеле под ръка, а и не съм сигурен дали ще уцеля монтажа, колкото и лесно да изглежда отстрани. Но поне ще съм на място да контролирам процеса...
plamen6703 - майстор
шоп написа:
Подовете 10-20 см фибран. Масово използват двойна каракасна стойка тип "Ларсен"
Може ли малко пояснение за двойната каркасна стойка, това двойна рамка ли да го разбирам и тип "Ларсен" как изглежда. Предстои ми подобно занимание за подове с фибран, ще го правя сам, а си доста навътре в нещата и ми трябва малко помощ в тази връзка :)
шоп - майстор
@plamen6703
поразгледай във руския форум forumhause.ru раздела за каракасни дървени домове. Ще ти се изяснят доста неща. Има хиляди снимки.

А фибрана за под аз лично го лепя с пяна за ТИ. Два слоя на кръст. Някаде из темите бях пуснал снимки.
plamen6703 - майстор
Благодаря за сайта, това ми е достатъчно, ще разгледам всичко :)
taylor1 - напреднал
Здравейте. Предстои ми изолирането на тухлена къща с компрометирана хоросанова мазилка. Общо 300м2 стени. Идеята ми е винилов сайдинг с метална скара. Практично ли е изпълнението на сайдинга да бъде от земята, без да се полага цокъл от плочки или друг матераил?
naster - майстор
Изолация с метална скара като цяло е оксиморон за мен заради термомостовете, които образува.
VLADO66 - майстор
Оригиналното изпълнение на сайдинга е именно с такъв тип метални носачи, но в България се изпълнява с летви заради по-ниската цена.
taylor1 - напреднал
Основното ми питане е дали е удачно сайдинга да бъде от земята до горе, без цокъл от плочки, камък или друга мазилка.
шоп - майстор
Не, дъжда и снега ще скапат изолацията

Тема "Сайдинг изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: