Всичко за този вид строителство.
Virtex - майстор
съб мар 23, 2019 9:06 amVLADO66 написа:
Оригиналното изпълнение на сайдинга е именно с такъв тип метални носачи, но в България се изпълнява с летви заради по-ниската цена.
Виниловият сайдинг из щатите си е директно на дървената конструкция на къщата. Затова съм склонен да смятам, че там не ползват толкова метални конструкции, за да се прави генерален извод.

По-скоро зависи от района. Ако е по-тежък много-етажен сайдинг може и с метални (има такива клипове на производители), но ако е ниска сграда надали е метал по план :)
nikopld - помощник
съб мар 23, 2019 7:43 pmшоп написа:
Не, дъжда и снега ще скапат изолацията
!?А всичко останало над тези 60 см цокъл и те ли ще се скапят....?
На питането за дървена или метална скара-Метална.Давам пример с Алуминиевите композитни панели-за 20г никъде не съм видял да ги монтират на дървена скара,а функцията им е същата като на сайдинга(екстериор).При мен ватата е на Фибран 140кг.куб .Къщата е с варова мазилка и върху нея облицовката с вата и сайдинг
naster - майстор
Шоп е обяснил, че при натрупал сняг или капеща от стрехи/стичаща се вода се получава едно подлизване отдолу нагоре. Сайдингът няма как да предпази, ако условията около кота терен не са идеални, за да го пуснеш без цокъл.

Металната скара сигурно има своето място, но не с 5 см вата, и не в раздел за нискоенергийни и пасивни сгради.
taylor1 - напреднал
Ситуацията е такава, че около кота 0 и стените няма да има задържане на сняг. А цялата къща е опасана с по метър бетонни пътеки, така че и варианта кал също отпада.
Като изолационен пълнеж ще използвам 10см каменна вата. Такъв е плана.
naster - майстор
Покривните стрехи пазят ли сухо целогодишно? Има ли разлика между кота 0 и кота "терен"? Откъде ще започва изолацията? Може първите 10-ина см от изолацията да я изпълните с ХПС, колкото да не качи капилярно от бетона, а примерно дървената конструкция да се намаже с някаква течна хидроизолация?
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет мар 22, 2019 11:00 pmnaster написа:
Изолация с метална скара като цяло е оксиморон за мен заради термомостовете, които образува.
Покажи ивичните [а не точковите (от държачите)] термомостове от металните профили на следните снимки:
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
100.jpg
Прикачен файл:
200.jpg
Прикачен файл:
300.jpg
Прикачен файл:
400.jpg
400.jpg (19.12 KиБ) Видяна 2440 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
600.png
600.png (44.93 KиБ) Видяна 2439 пъти
Прикачен файл:
700.jpg
700.jpg (80 KиБ) Видяна 2439 пъти
Прикачен файл:
800.jpeg
Прикачен файл:
900.jpg
900.jpg (60.24 KиБ) Видяна 2439 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
нед мар 24, 2019 7:27 amnaster написа:
Металната скара сигурно има своето място, но не с 5 см вата, и не в раздел за нискоенергийни и пасивни сгради.
Направи една груба сметка с помощта на Цилков, ако замениш дървената скара с перфорирани ст. профили с дебелина 0.6-0.7мм и отвори заемащи 25% от проблемната площ, колко ще трябва да увеличиш дебелината на изолацията и ако е до 1 см струва ли си изобщо да се говори за дърво?
Прикачен файл:
2100.jpg
2100.jpg (56.52 KиБ) Видяна 2436 пъти
naster - майстор
Сигурно е така... въпросът е колко такива "точки" има на м2. За каква обща площ? Увеличаването на изолационния слой не е ли само по себе си промяна на конструкцията, за да изпълнява тя своите функции некомпрометирано? Иначе и на мен ми минаха такива идеи, за да използвам вата, която много повече харесвам от ЕПС. Да се изгради конструкция пред зида, която да стъпва в/у бетоновата настилка, и да има някакво укрепване към зида или ст. бет. конструкция.

Тема "Сайдинг изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: