Всичко за този вид строителство.
Руди - майстор
чет сеп 13, 2018 7:39 pmGYanakieva написа:
Това детайлче е супер постно с цел само да унагледи една идея стъклопакетите да се изпълнят без профили.
... Допълнително ще се уплътнява с пяна...
Не ми стана ясно къде ще се уплътнява с пяна?
Директното опиране на стъклопакет в конструктивни профили неизбежно ще предизвика напрежения в стъклата. Как е предвидено да се сменят, ако някое се спука? Стандартно стъклопакетът се поставя в рамка, а рамката е еластично свързана с конструкцията (там е пяната), както и пакета с рамката (със специални гумени профили).

Един голям неотваряем прозорец на втория етаж как ще се почиства отвън?
Два пъти годишно може да се наеме фирма с вишка или висока стълба, но за по-често? Мръсен дъжд, сняг, птички, насекоми...

Големите прозорци искат по-дебели стъкла. Стават доста тежки за ръчно вдигане.
2х3,80 витрина със стъкла 6+4+6 мм ще тежи над 300 кг. Това си е за кран.
Последна промяна от Руди на пет сеп 14, 2018 4:08 pm, променено общо 1 път.
miliad - майстор
Зачетох се в темата и ми стана интересно.
От моя опит мога да вметна че никой няма да направи такъв размер стъклопакет с 6мм стъкло.
Работил съм със стъклопакет 2м/4м . Двоен. Едното стъкло беше 8.8.1 ламинирано-другото мисля 6.6.1. Без кран не може да го мръднеш и 1мм. остъкляването се прави само отвън.Независимо от това че конструкция беше изчислена за тежестта на стъклопакетите, под двете точки на контакт на стъклопакета с носещия профил подпирахме с метален П профил 40/80/4 директно към плочата.

Тема "Само EPS и гипскартон, без зид. Може ли?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: