Всичко за този вид строителство.
Здравейте! По преровила съм форума, но може и да съм пропуснала някоя тема, за това се извинявам ако дублирам темите.

Предстои ни да строим къща. Къщата е 64м2 застроена площ на два етажа. 165м2 с мазе. мазето е 30м2. Терена неравен, прилагам ориентировъчно 3д за представа. Конструкцията е стб. Плосък покрив. Тоест 3 плочи по 18см безгредови 6 колони на етаж и 2 допълнителни подпиращи стълбата.

1.Желанието ни е да направим външните стени 1-2 слоя гипс картон/или osb ако е неизбежно, топлоизолация 15см 2 слоя гипс картон естествено и външните и вътрешни покривни слоеве. Стените са сериозно остъклени на югоизток и югозапад. Евентуално мислим за подсилване на конструкцията на гипс картона в зоните под големите отвори. Мисля, че съъс земетръса няма да има проблеми. Колебанията са ми 1) удар , 2) вятър.

2.Също се колебаем по отношение на топлоизолирането на основите( фундаменти, ивични фундаменти и подпорни стени както и плочата на мазето) с цел предотвартяване на термомостове респективно топлинни загуби. Не мога да открия детайл който да заобикаля фусовете.

3. Имота е на 50м от река. По протежението има изобилие от речен камък и с цел икономия на желязо и бетон обмисляме варианта ивичните фундаменти и подпорните стени на мазето да се изпълнят от бутобетон. Конструктора е удобрил. Добра идея ли е? спестява се от желязо за основи половината бетон от основите, а отиват разходи за събиране, товарене и пренасяне на камъните.

Какво мислите вие. Правено ли е? Ще съм изключително благодарна за съвети и линкове по темата.

Запознах се и отхвърлих системите със бетон и полистирен ICFs.Както и гледах клипче за една къща направена само от стиропорени блокчета, но тя е едноетажна и в друга климатична среда, което със сигурност има значение.Изображение

Прикачен файл

KYSHTA _YANAKIEVI_KOREKCII_11_03_18.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не изчетох питането, само за началото - половин америка е строена само с гипскартон, но външните стени са 40-50см дебели, пълни с изолация
Руди - майстор
Само гипскартон и EPS не може!

Първо - трябва конструкция, на която да се закрепят.
Тази конструкция трябва да осигури необходимото подпиране на
гипскартона през около 60 см, тя трябва да поеме теглото
на стената над големите отвори - прозорци и врати, както и
ветровото натоварване върху фасадите. Освен това трябва да бъде
достатъчно корава за да не допуска огъване, което да повреди
гипскартона (особено фугите) или остъклението.

Второ - гипскартонът е само за вътрешно приложение,
за отвън трябва нещо друго, от рода на "Аквапанел",
"Vidiwall HI", OSB или подобни, върху които да се залепи
и дюбелира EPS.

Трето - кухината между вътрешната и външната обшивка се
препоръчва да се запълни с минерална вата, която да осигури
шумоизолация и пожарна защита на конструкцията от точка първа.

Конструкцията на стените се закрепва между плочата от долния и
горния етаж, в този смисъл в зоната на плочата изолацията се
осигурява само от предвидения външен слой EPS.
---
И относно бутобетона: уверете се, че добитите на място камъни за
са чисти, без прах, кал, омасляване или други примеси, при накисване
в кофа - водата трябва да остава бистра. В противен случай ще
замърсите и компрометирате бетона.
muhala - майстор
съб авг 04, 2018 2:50 pmn_a написа:
Не изчетох питането, само за началото - половин америка е строена само с гипскартон, но външните стени са 40-50см дебели, пълни с изолация
Айде бе. 40-50 см. Я ми покажи една такава.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт авг 14, 2018 3:53 pmmuhala написа:
съб авг 04, 2018 2:50 pmn_a написа:
Не изчетох питането, само за началото - половин америка е строена само с гипскартон, но външните стени са 40-50см дебели, пълни с изолация
Айде бе. 40-50 см. Я ми покажи една такава.
Не ми вярваш или си бил на място и си видял?
muhala - майстор
вт авг 14, 2018 4:01 pmn_a написа:
вт авг 14, 2018 3:53 pmmuhala написа:
съб авг 04, 2018 2:50 pmn_a написа:
Не изчетох питането, само за началото - половин америка е строена само с гипскартон, но външните стени са 40-50см дебели, пълни с изолация
Айде бе. 40-50 см. Я ми покажи една такава.
Не ми вярваш или си бил на място и си видял?
Покажи ми 40-50 см стена в щатите от тези картонените/дървените къщи и не задавай въпроси
savagebs - специалист
ще се строшите от мъкнене на камъни и арматура няма да има, с ниската цена на бетона сега няма смисъл да се занимавате, и место да наливате пари в картони , конструкция и укрепването им по добре заложете на класиката тухли и отвън каквато изолация и покритие си харесате
Lisko - майстор
вт авг 14, 2018 4:01 pmn_a написа:
вт авг 14, 2018 3:53 pmmuhala написа:
съб авг 04, 2018 2:50 pmn_a написа:
Не изчетох питането, само за началото - половин америка е строена само с гипскартон, но външните стени са 40-50см дебели, пълни с изолация
Айде бе. 40-50 см. Я ми покажи една такава.
Не ми вярваш или си бил на място и си видял?

Аз съм видял доста. Но нито една с чак такова престараване. Снимки съм пускал на 5 етажни дървени блокове. Или може би беше в другия форум.

Тема "Само EPS и гипскартон, без зид. Може ли?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: