• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
Всичко за този вид строителство.
D103314 - специалист
[quote=naster post_id=995879 time=1571828266 user_id=68037]
[quote=D103314 post_id=992410 time=1569268509 user_id=69169]
И аз опених всичко, преди дюбелирането, включително и между листите :)
[/quote]
А доколко с пяна могат да се лепят листи на не много равна стена без мазилка? В смисъл, че има кривини, ако се гледат пуснатите диагонали на една фасада. Колко см макс би могло да поеме пяната без да се жертва здравината. После ще се дюбелира естествено.
[/quote]

С розовата пяна изправях до 5см, на гола тухла, няма никакъв проблем. Тази стена отзад беше крива, което установих впоследствие. Отдолу от профила почнах на 1см, а горе беше вече 5см, но се изправи идеално.

Прикачен файл

DSCF2799.jpg
naster - майстор
И моето убеждение е, че има как да се направи. Наложи ми се да ми бъде обяснено как това няма как да стане с пяна, защото била "лигава", нямало да хване и т.н. За мен от категоричното становище на потенциалния изпълнител лъхаше единствено липса на всякакъв опит с ПУ пяна, като лепилен материал. Пуснал съм проект тук в майстор плюс.
resistbody - майстор
То и аз над 5см съм слагал пяна, но не мога да ти гарантирам здравина за 20см... лепих 5см на 50см височина за да оправям един калкан..
Пяната е лигава да, не може да се задържи, лепи се бавно за да изправяш големи кривини... аз слагам лепило + пяна + пирони, лепилото за да нивелираш и държи, пяната за да захване по-бързо и пироните пак за закрепване и да не избягат листите, ако работиш само пяна без пирони не става... моята работа беше да изправя нещо много криво за бързо време и малко квадрати... щото като е къща переш първи ред, докато почнеш втори е стегнало... това 2 стени общо 15квадрата...
Иначе само церезит не съм пробвал, най-съм доволен от титан синя, имат една зелена за картон, повече лепи ама има и недостатъци(много лесно се сплесква докрай и тогава не държи), лепих ЕПС за картон и ЕПС за термопанел с нея... Тая сграда която правя в момента е картон/тухла/термопанел и я обякохме с ЕПС за да стане еднакво..

п.с.: Не съм някой профи а любител дето си прави за себе си.. ти знаеш но за останалите да си кажа..
naster - майстор
Да, има го момента, че трябва да се изчака пяната леко да "дръпне", но и не толкова, че да спре да лепи. Доколкото видях, става доста здраво, а 20 см стиропор 100х50 тежи 1,5кг. После се дюбелира, а самите листи лягат и в/у долния ред и донякъде се компенсира създалата се конзола. Както и да е, намерих си изпълнител, който упреква пяната единствено заради цената.
шоп - майстор
@naster, предполагам ТИ на обекта няма да го правиш сега, а пролетта на 2020г?
naster - майстор
Напротив. Мислехме другата седмица при прогнозата за 5-22 градуса, които виждам да почнем лепенето. Пяната позволява това, а за шпакловката, трябва да е поне 5 градуса при нанасяне... няма да поемаме излишни рискове, ако няма повечко топли дни самата мазилка ще се отложи за пролетта.
шоп - майстор
Аз не бих рискувал :partyman: при положение, че и през изминалите две седмици в Сф сутрин стъклата на колите мръзнеха ( 1-2-3 градуса). Но, който не рискува не печели, сега може да извиваш ръцете на безработните фирми и бригади и ти да определяш цената.
Пожелавам да нямаш температури под 5 гр
burkov - специалист
И аз не мисля че ще е проблем лепенето, но се чудя какво ще стане с материала на слънце, ако трябва да чака шпакловка още 4-5 месеца.
naster - майстор
@шоп, Благодаря!

Мисълта ми беше само мазилката да се отложи, тъй като не може да се прекъсва, щом се почне дадена фасада. Ако имаме късмет да се налепи скоростно, а да се дюбелира 2 часа след лепенето (по спецификация). В по-топлите дни да се шпаклова, едни 250 кв. м. са в крайна сметка...
D103314 - специалист
И аз мисля, че не би трябвало да е проблем. Моята къщурка отвън беше 170кв. метра. Правих всичко сам - къщата е на един етаж. За четири дни налепих всичко, после още три обръщах прозорците и входната врата. Шпакловката ми отне 8 дни, като ползвах това: https://www.bagira.bg/14404/%D1%86%D0%B ... 0%BA%D1%81. много здраво става, зимата остана на нея, без да напука никъде, въпреки, че съм в гората, в Средна гора. Лятото завърших април с релефна фасадна боя: https://marisanbg.com/bg/termofleks-rel ... bx1269S8W4. сщо става здраво, като едрината зависи от валяка, аз ползвах този: http://napravisam.net/?p=10147...
Така, че полагай смело, времето от утре е подходящо :rock:

Прикачен файл

DSCF3300.jpg

Прикачен файл

DSCF3153.jpg

Прикачен файл

DSCF2862.jpg

Прикачен файл

DSCF2827.jpg

Прикачен файл

DSCF2796.jpg
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

Тема "Нискоенергийна къща... може би" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: