• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Всичко за този вид строителство.
nelina_london - специалист
D103314,в част от ъглите на прозорците си допуснал грешка.Това е най-слабото звено,и там лист стиропор се зарязва като важи правилото за минимум педя по двете оси на правия ъгъл да няма снадка.

naster,изтървала съм те :)
Изпенването по ръбовете е преди дюбела.Хубаво е да си направиш една проба с пяната на парче ЕПС залепено към бетон.След ден опъваш и гледаш колко е здраво.
Ние купихме пяна на Weber и лепиро Стар Контакт на Баумит.С проби направихме съпоставка и лепилото се представи по-добре.
Все още умуваме как да изпълним участъците с 32см ЕПС на еркерите .
:? Лепнахме първите 20см ,чакаме дограмата,за да хванем нивото.Ще купим по-дълги дюбели и най-вероятно с изрязани шапки.
Ще ти пиша Л.С.
D103314 - специалист
[quote=nelina_london post_id=996954 time=1572635552 user_id=52479]
[b]D103314[/b],в част от ъглите на прозорците си допуснал грешка.Това е най-слабото звено,и там лист стиропор се зарязва като важи правилото за минимум педя по двете оси на правия ъгъл да няма снадка.

Объркала сте се. Това правило специално го спазвах:покажи ми къде не е така.... :? Навсякъде съм зарязвал, понеже аз го правих за мен :-D

Прикачен файл

DSCF2825.jpg

Прикачен файл

DSCF2943.jpg

Прикачен файл

DSCF2796.jpg
naster - майстор
пет ное 01, 2019 9:12 pmnelina_london написа:
naster,изтървала съм те :)
Материалите са купени вече. Ще се лепи с церезит ст84, а за шпакловката мисля да ползвам добавка против замръзване, ако се наложи... а тези 32 см ще ги правите с 12+20? Ако дюбелите не са достатъчно дълги, ще се дупчи с корона и ще се слагат шапки?
nelina_london - специалист
[quote=D103314 post_id=997054 time=1572712550
Объркала сте се. Това правило специално го спазвах:покажи ми къде не е така.... :? Навсякъде съм зарязвал, понеже аз го правих за мен :-D
[/quote]
Ами може и да съм се объркала,но на снимките така ми се вижда.Споменах 20тина см. от двете страни.Такова е правилото в чужбина,но у БГ има други закони :)

Прикачен файл:
20191102_194703.jpg
Прикачен файл:
20191102_194617.jpg


naster, някъде около 20м2 е участъка с 32-33см ЕПС.Първите 20 са лепнати без дюбели.Със сигурност ,размер дюбел за крайната дебелина няма да намерим,така,че освен шапките друго не измислих :?
Пък и на бетон се падат...
D103314 - специалист
[quote=nelina_london post_id=997083 time=1572718745 user_id=52479]
[quote=D103314 post_id=997054 time=1572712550
Объркала сте се. Това правило специално го спазвах:покажи ми къде не е така.... :? Навсякъде съм зарязвал, понеже аз го правих за мен :-D
[/quote]
Ами може и да съм се объркала,но на снимките така ми се вижда.Споменах 20тина см. от двете страни.Такова е правилото в чужбина,но у БГ има други закони :)


Тръгваш отдолу с цял лист, после още един, остават 10см, с които правя зъба на две или три места от всички прозорци, които са 42 квадрата. За мен по-добре така, отколкото да режа целия ред с 10 см....Къщата е на един етаж, няма такива силни ветрове, отделно съм шпакловал три пъти: един път със сива шпакловка на церезид, която се напука на места /в правите участъци/, после още един път с мрежа и бяла циментова шпакловка и краен финиш отново с бялата шпакловка. Така го оставих зимата, и не пукна никъде. Пролетта завърших с релефна боя. Вече втора година е така, не е мръднало никъде. Отделно и дюбелите са малко повече на кв. метър, което е излишно за къща на един етаж.
Покажете Вие как сте го изпълнили на вашата къща? :-D

Прикачен файл

DSCF2865.jpg

Прикачен файл

DSCF3300.jpg

Прикачен файл

20191102_194703.jpg Това с червеното /твоето зелено/, е фабричния сряз на листа, който така се падна, а аз го разширих малко, и го напълних с пяна.

Прикачен файл

DSCF3103.jpg

Прикачен файл

DSCF2850.jpg
nelina_london - специалист
Никак не желая да разводнявам темата на naster.Още по-малко да влизам в спорове с вас D103314.Дори в горния десен ъгъл на вратата от последния ви пост се вижда снадка точно на ръба.Радвам се,че в последствие нямате проблеми!
Не съм коментирала дюбели или шпакловки,а просто да се минимизира риска от напукване в ъглите.Това е основно правило заедно с лепенето на гребен или рамка,а не на кюфтета.
Мисля,че стана ясно,че "нашата къща"не е завършена,защото чака дограма.Снимки от Английски обекти имам само в готов вид.
Ето тази фасада е дело на съпруга ми.
https://youtu.be/av5JD1dfj_c
На нея се виждат и expantion фуги,които се оставят при някои сгради.
Ако желаете след 2 седмици ще ви изпратя на лични снимки от нашата къща.
D103314 - специалист
[quote=nelina_london post_id=997166 time=1572785663 user_id=52479]
Никак не желая да разводнявам темата на [b]naster[/b].Още по-малко да влизам в спорове с вас [b]D103314[/b].Дори в горния десен ъгъл на вратата от последния ви пост се вижда снадка точно на ръба.Радвам се,че в последствие нямате проблеми!
Не съм коментирала дюбели или шпакловки,а просто да се минимизира риска от напукване в ъглите.Това е основно правило заедно с лепенето на гребен или рамка,а не на кюфтета.
Мисля,че стана ясно,че "нашата къща"не е завършена,защото чака дограма.Снимки от Английски обекти имам само в готов вид.
Ето тази фасада е дело на съпруга ми.
[url][/url]
На нея се виждат и expantion фуги,които се оставят при някои сгради.
Ако желаете след 2 седмици ще ви изпратя на лични снимки от нашата къща.
[/quote]

Ами така си и мислех. Мъжа Ви прави нещата....Вие компетентно анализирате работата на хората в стил "Направи си сам".
Ако не искате да разводнявате темата на колегата, пишете по същество към него, а не ми цитирайте нещо, което сте чули и видяли без да сте го правили. Тук някои неща си ги правим сами, не професионално, и винаги може да се намери някакъв недостатък.
nelina_london - специалист
М,да ,прав сте, нямам право да критикувам.Аз съм само чиракът,който слага лепило на стиропора,сглобява скеле,грундирва и коментира със съпруга си кое как да се направи... :-D
Между другото,позволих си да взема участие в темата,защото подобно на автора строим нискоенергийна къща.
naster - майстор
Всякакви идеи и опит в областта на нискоенергийното строителство са полезни! Тук не е частен голф клуб за милионери. Едни обикновени хорица искаме да направим хубави неща с колкото имаме и каквото можем. Аз, също като Нелина съм инвеститор, но и чирак в много операции. Така че изказвам благодарности към всички, споделили опит, практики и критики.

Дори малко съжалявам, че господинът от Старозагорско (hristo_qn?) не подава нова информация за къщата с двойните зидове, както и за други автори на интересни проекти. В смисъл, да се приканваме да споделяме опита си, бил той и не с най-добрия резултат.
resistbody - майстор
Виж тук и ли някъде 1-2 минути напред, как между пяната слагат малко лепило да "лепи" преди да стегне пяната.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "Нискоенергийна къща... може би" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: