• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко за този вид строителство.
naster - майстор
В крайна сметка действаме с комбинация от лепило и пяна. При големи неравности разходът на пяна е прекалено голям, 2 квадрата с един флакон. Освен това тази розовата има едно неовладяно от работниците раздуване. Обяснявам им, чакай да дръпне, преди да пльоснеш листа...Как да е действаме.
nelina_london - специалист
Лошото е,че дори и да се изчака порядъчно време,преди да се лепне листа,ако количеството пяна е стабилно,пак го има нежелания раздуващ ефект.Не мога да си го обясня,но имахме една пяна на свършване и моя маестро я изцърка всичката на един лист стиропор,в стил Ван Гог.По проект ,на това място няма изолация,но майсторчетата са направили видимо вдлъбнати някои бетонени части на входната конструкция и лепим тънък стиропор.В резултат ,след един час ,въпросния лист изолация беше щръкнал 7-8 мм пред останалите :-D .
Така,че метода лепило +пяна е оптимален за по-големи неравности.
naster - майстор
Стават нещата горе-долу. Два дни не съм бил на обекта. Докъде бяха в неделя.

Прикачен файл

7ADB536F-BB11-4126-BC2E-3540DA2481A1.jpeg
radius - майстор
Що не са рязали плочи по ъглите на прозорците? Поне така ми се види на близкия прозорец отдолу.
naster - майстор
Заради дървената черна каса, на която е монтирана дограмата, предполагам. Отпред изглежда като лист, но отдолу има по 2 междинни подпори и по 2 странични от кота 0 до ръба на най-горната греда. Гледам дали уплътняват хубаво с пяна точно около ръбовете преди обръщането.
EDI - майстор
Поне да ти шпаловат ъглите с мрежа, преди основната шпакловка, и то по-стабилно, че ще спука след време, както са го направили.
andy_forresite - майстор
Около джамовете препоръчват "пистолетна" форма на полагане на плочите. На пристройката съм го приложил (Г-образно рязане в четирите края), пък като му дойде да се пука няма какво да го спре.
После сложих ъгли, изчаках да стегне и положих мрежа със стъпване върху мрежата на ъглите. Грешно, правилно... това е.
resistbody - майстор
вт ное 19, 2019 5:13 pmnaster написа:
Заради дървената черна каса, на която е монтирана дограмата, предполагам. Отпред изглежда като лист, но отдолу има по 2 междинни подпори и по 2 странични от кота 0 до ръба на най-горната греда. Гледам дали уплътняват хубаво с пяна точно около ръбовете преди обръщането.
То какво обръщане ?? Не зарязват ли покрай дограмата, нали затова е изнесена ? Иначе ми се виждат доста разминавания на ТИ на снимките, дано на живо е по-добре...
Аз още не съм измазал, на 1 ръка е не съм спазвал пистолети за прозорците и вратите, даже е на парчета на места.. ще видим дали ще пукне преди твоето... за сега ми е пукал само един ъгъл.. миналия ден видях на една кооперация яко парчета, там не се изхвърля материал.. аз на 70кв.м хвърлих 4 чувала..
naster - майстор
Зарязват, обаче профилът е 88мм, а касата 100мм. Ще шпакловат ъглите с мрежа на 45 гр.
resistbody - майстор
ср ное 20, 2019 2:44 amnaster написа:
Зарязват, обаче профилът е 88мм, а касата 100мм. Ще шпакловат ъглите с мрежа на 45 гр.
Ясно ми стана вече.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Нискоенергийна къща... може би" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: