• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всичко за този вид строителство.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 27, 2018 8:35 amnaster написа:
...
Още: идейният проект е изцяло мой, съобразен със стила ни на живот и нуждите ни. Жена ми го одобри - какво повече... Пожелавам на всеки да начертае мечтите си.
Браво! Ииии - осъзнатата радост - двойна радост :-) Ииии допълнително Браво за достатъчното бани! :-) :-)
VLADO66 - майстор
20 см стиропор можеш да поръчаш при всеки производител в България.Да го караш от Чехия ще ти излезе дявол на магаре.А за дюбелите- скоро гледах едно клипче в тубата, стиропора се фрезова до 10 см. с перфоратор или бормашина, набива се дюбела и се слага обратно образувалото се от фрезоването кръгло капаче
naster - майстор
Да, подозирах, пуснал съм запитване към Ангро. Много ценен съвет - благодаря! Както казваше г-н Пънчев, "Затова тази игра е толкова велика!"
naster - майстор
съб окт 27, 2018 10:06 amn_a написа:
Браво! Ииии - осъзнатата радост - двойна радост :-) Ииии допълнително Браво за достатъчното бани! :-) :-)
Happy wife - happy life! Три жени вкъщи - няма как с една баня да минем.
шоп - майстор
съб окт 27, 2018 8:35 amnaster написа:
идейният проект е изцяло мой, съобразен със стила ни на живот и нуждите ни. Жена ми го одобри - какво повече...

Е това е най-важното! :-)

И аз се записвам за темата, интересна ми е. За изолацията Владо е прав. Всеки производител ще ти нареже необходимата дебелина. Не знам в коя част на Бг си, но около Сф знам производители в Елин Пелин, Казичене, Самоков и доста други, които с удоволствие ще ти продадът един тир стиропор дори с дебелина 1м:-)

Относно дюбелите: внимателно трябва да се прецени кое е по изгодно. Разбираемо е, че дюбел за 20 см изолация ще е доста по-скъп от такъв за 10 см, но труда по дълбочинното полагане на дюбела с фрезоване и щапка също не трябва да се игнорира и трябва да се уточни с монтажната фирма като цена за труд.

Иначе има много малки фирми с преси и екструдери, които ще произведат дюбели. Дори и матрица си заслужава да се поръча.

Успехи!
naster - майстор
Благодаря. Значи ще мога да се възползвам от близостта на производителите около София.

И още една чуденка, която трябва да реша за камината. Ще е зидана от отворен тип без водни или въздушни ризи, а с естетическа цел, но ще се пали. Коминът се намира през една преградна стена, иззидана с 12 см. Изграден е от бетонни коминни тела 50х30х20 с голяма и малка клетка. Тъй като съм уверен, че не са подходящи за камина на дърва, искам да спусна иноксова едностенна тръба отгоре. Спрял съм се на такива, предлагани от Тератерм, POUJOULAT е марката. Колко е минималния вътрешен диаметър - от 120 до 180 мм? Отвътре в коминът е 220х200 приблизително, но се опасявам, че има и малко разтвор, който не искам да пречи.
шоп - майстор
съб окт 27, 2018 3:06 pmnaster написа:
Колко е минималния вътрешен диаметър - от 120 до 180 мм? Отвътре в коминът е 220х200 приблизително, но се опасявам, че има и малко разтвор, който не искам да пречи.
А кой ще зида камината? Проект има ли?

По принцип сечението на комина, неговата височина и сечението на скарата на камината са свързани неща.

Ако го напиша по обратен ред ще изглежда така:
искате камина с мощност 10 киловата ( на сухи широколистни дърва да кажем )
за тази мощност ще ви трябва скара с площ Х кв.см
комин със сечение Y кв/см
височина на комина Z м

Майстора, който зида камината трябва да знае тези неща. Аз не съм съм спец и чета само от обща култура, но ако Вие искате за контролирате майстора мога да Ви дам линк към форум, от който можете да почерпите инфо.

П.П.
Отделно има параметри като дълбочина на камерата, височина на свода и т.н които са второстепенни, но са важни.
naster - майстор
Отзад напред ще да е. Има комин, трябва да се оразмери камина. Всякакви линкове са добре дошли, няма ни проект ни мастър
resistbody - майстор
Радвам се че отвори тема, за да не пишем всичко на лични... моята идея се доближава до твоята но ще е близнак т.е. 2 къщи всяка с едноскатен най-вероятно... без еркери и подобни...

Да дам мойте 5 стотинки за камината... не топли особено без ризи.. вуйчо ми има такава в механата и който е до нея е по тениска в другия край са с якетата... аз за моята механа заложих на такава с водна риза, е да не е толкова крсиво но е ефективно...

Заложи тръба за снабдяване със свеж въздух на камината, че ще ти изяде твоя...

За мастори трудно, повечето вече са на преклонна възраст... сега намерихме един да идва да дава акъл за пеща която ще зидаме... човека се съгласи да идва ако трябва всеки ден по 30-40 минути, но не може да зида вече..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 27, 2018 11:31 pmresistbody написа:
Заложи тръба за снабдяване със свеж въздух на камината, че ще ти изяде твоя...
+1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Нискоенергийна къща... може би" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: