• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всичко за този вид строителство.
шоп - майстор
Лично за мен това на практика няма никакво значение.
На теория би следвало да е след дюбелиране, защото малко или много дюбела освен на опън държи и на срез.
Относно технологията е най-удачно като се нацапат пистолетите с монтажна пяна за лепене на ТИ да се кара наред и да не се чистят с чистител.
Успехи!
naster - майстор
Точно, защото откъм ефективност е добре да не се прекъсва операцията, но на теория притискането от дюбелите може да деформира малко епс-а и да отвори. Това ме притесняваше, но всъщност, ако се запени, то при дюбелирането не би трябвало да отвори? Така де, отговорих си! Благодарско.
EDI - майстор
Ей това е последното, което лепих тези дни.Две стенички на ъгъл на вилата.Вижда се долу ляво къде са се получили по-големи отворени фуги и съм ги запенил преди дюбелирането, което го изпълних доста семпло, поради малкия размер стена.Ако не дозапениш под ъглите и остане празно, има опасност да смачкаш листите.Не, че има кой знае какво значение за едно, две смачквания, но все пак.

Прикачен файл

IMG_20190912_185622.jpg

Прикачен файл

IMG_20190912_142649.jpg
naster - майстор
Добих представа, благодаря. Така или иначе листите епс ще се опенят по целия периметър, както е по инструкции.

П.П. Имам същия нивел от дядо ми (дървен с бели кукички).
D103314 - специалист
[quote=Hursa post_id=991211 time=1568364912 user_id=46660]
Не е ли много 5 дюбела на квадрат. При положение, че много от топлоизолационните системи ги дават, че могат да се полагат дори без дюбелиране до около 8 метра (не съм сигурен за "метража"). Все пак, не дюбела е основния "крепеж" на топлоизолацията.
[/quote]

Ами правя я за себе си. Не знам много ли е...Така или иначе имах дюбелите, по-добре да ги сложа.
D103314 - специалист
[quote=naster post_id=991246 time=1568373992 user_id=68037]
Евентуално можем да ги намалим до 4бр./м2... т.е. по 2 на лист. Иначе изолацията 50м3 вече е доставена и натъпкана по стаите, както и пяната 50 флакона СТ84 на церезит. Дават ѝ 10/м2 с един флакон, но цената беше добра, и реших, че за изпушване на фуги, обръщане и т.н. е добре да има дубъл :)
[/quote]

Реално излиза около 8 квадрата на флакон, като зависи и на какво разстояние е от стената :)
D103314 - специалист
[quote=naster post_id=991705 time=1568721735 user_id=68037]
Добих представа, благодаря. Така или иначе листите епс ще се опенят по целия периметър, както е по инструкции.

П.П. Имам същия нивел от дядо ми (дървен с бели кукички).
[/quote]

И аз опених всичко, преди дюбелирането, включително и между листите :)

Прикачен файл

DSCF2794.jpg
nikolov333 - майстор
Един интересен руски калкулатор от коментарите под този клип.. https://nav.tn.ru/calculators/heat-protection/

И още един клип на руски..
naster - майстор
пон сеп 23, 2019 10:55 pmD103314 написа:
И аз опених всичко, преди дюбелирането, включително и между листите :)
А доколко с пяна могат да се лепят листи на не много равна стена без мазилка? В смисъл, че има кривини, ако се гледат пуснатите диагонали на една фасада. Колко см макс би могло да поеме пяната без да се жертва здравината. После ще се дюбелира естествено.
resistbody - майстор
ср окт 23, 2019 1:57 pmnaster написа:
пон сеп 23, 2019 10:55 pmD103314 написа:
И аз опених всичко, преди дюбелирането, включително и между листите :)
А доколко с пяна могат да се лепят листи на не много равна стена без мазилка? В смисъл, че има кривини, ако се гледат пуснатите диагонали на една фасада. Колко см макс би могло да поеме пяната без да се жертва здравината. После ще се дюбелира естествено.
Не особено, на флакона си пише на равна повърхност... по инструкция се полага лента с диаметър 3см, та по-малко от 2... не намерих никъде точни данни по разни упътвания и брошури... ако имаш кривини ще се наложи да мажеш с лепило... то и там имаше някакви изисквания за максимална дебелина..
Пуснете няколко конеца и където е небходимо го изправете... то затова по обектите ползват с различна дебелина ако се наложи да варират... ако кофража ти е надул, може да сложиш по тънък XPS там..
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Нискоенергийна къща... може би" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: