• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за този вид строителство.
шоп - майстор
Лично за мен това на практика няма никакво значение.
На теория би следвало да е след дюбелиране, защото малко или много дюбела освен на опън държи и на срез.
Относно технологията е най-удачно като се нацапат пистолетите с монтажна пяна за лепене на ТИ да се кара наред и да не се чистят с чистител.
Успехи!
naster - специалист
Точно, защото откъм ефективност е добре да не се прекъсва операцията, но на теория притискането от дюбелите може да деформира малко епс-а и да отвори. Това ме притесняваше, но всъщност, ако се запени, то при дюбелирането не би трябвало да отвори? Така де, отговорих си! Благодарско.
EDI - майстор
Ей това е последното, което лепих тези дни.Две стенички на ъгъл на вилата.Вижда се долу ляво къде са се получили по-големи отворени фуги и съм ги запенил преди дюбелирането, което го изпълних доста семпло, поради малкия размер стена.Ако не дозапениш под ъглите и остане празно, има опасност да смачкаш листите.Не, че има кой знае какво значение за едно, две смачквания, но все пак.

Прикачен файл

IMG_20190912_185622.jpg

Прикачен файл

IMG_20190912_142649.jpg
naster - специалист
Добих представа, благодаря. Така или иначе листите епс ще се опенят по целия периметър, както е по инструкции.

П.П. Имам същия нивел от дядо ми (дървен с бели кукички).
D103314 - специалист
[quote=Hursa post_id=991211 time=1568364912 user_id=46660]
Не е ли много 5 дюбела на квадрат. При положение, че много от топлоизолационните системи ги дават, че могат да се полагат дори без дюбелиране до около 8 метра (не съм сигурен за "метража"). Все пак, не дюбела е основния "крепеж" на топлоизолацията.
[/quote]

Ами правя я за себе си. Не знам много ли е...Така или иначе имах дюбелите, по-добре да ги сложа.
D103314 - специалист
[quote=naster post_id=991246 time=1568373992 user_id=68037]
Евентуално можем да ги намалим до 4бр./м2... т.е. по 2 на лист. Иначе изолацията 50м3 вече е доставена и натъпкана по стаите, както и пяната 50 флакона СТ84 на церезит. Дават ѝ 10/м2 с един флакон, но цената беше добра, и реших, че за изпушване на фуги, обръщане и т.н. е добре да има дубъл :)
[/quote]

Реално излиза около 8 квадрата на флакон, като зависи и на какво разстояние е от стената :)
D103314 - специалист
[quote=naster post_id=991705 time=1568721735 user_id=68037]
Добих представа, благодаря. Така или иначе листите епс ще се опенят по целия периметър, както е по инструкции.

П.П. Имам същия нивел от дядо ми (дървен с бели кукички).
[/quote]

И аз опених всичко, преди дюбелирането, включително и между листите :)

Прикачен файл

DSCF2794.jpg
nikolov333 - майстор
Един интересен руски калкулатор от коментарите под този клип.. https://nav.tn.ru/calculators/heat-protection/

И още един клип на руски..
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Нискоенергийна къща... може би" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: